Liitu listiga. Juba 10246 liitunut!

  Alanya kuurort

  Vaata Türgi kuurorte

  AntalyaAlanyaBeleki
  KemerMarmarisSide
  Bodrum

  Puhkusehitt – ainulaadne ja ahvatlev Alanya

  Alanya on ilmutuslik avastus kõigile, kes siia esmakordselt satuvad ja vana hea teretuttav miljonitele korduvklientidele.
  Mõnusalt paraja suurusega linn. Väiksem kui Marmaris, suurem kui Kemer. Inimlike mõõtmetega, hõlmatav, samas piisavalt võimalusi ja meelelahutust pakkuv.

  Alanya maamärgiks on lõputult romantiline mägine poolsaar, mis lõikab linna ja selle rannad kaheks. Mäge troonivad 13. sajandil rajatud seldžukkide kindluse müürid, ülesroniva käänulise tee ääres on käsitöömüüjad, kohvikud ja baarid. Maastik ja vaated meenutavad korraga nii Prantsuse Rivierat kui Kreetat kui mida iganes.
  Mäelt avaneb hingepaitav vaade valgete purjedega pikitud merele ja linnale, linnalt mitte vähem uskumatu vaade mäele, kindlustornidele, õhtutuledele.

  Alanyal on 2 pikka valge liivaga randa. Ida pool poolsaart on sadam ja Keykubati rand, mis on nime saanud 13. sajandil valitsenud sultani Kay Qubadi järgi. Lääne pool Kleopatra rand, mille nimi tuleb sellest, et siin peesitas Kleopatra ise. Teadagi.
  Merega paralleelselt (v.a. poolsaare kohal) lookleb linna peatänav, mis kannab nagu kõik peatänavad kõigis Türgi linnades riigi rajaja Atatürki nime. Selle tänava äärde linnakeskusesse on koondunud poed, poekesed, baarid, kõrtsid ja restoranid. Kõige elavama ööelu leiab sadama piirkonnast, aga seda jagub mujalegi.
  Puhkus pole ainult päike ja rand. Kui soovite looduselamusi ja ajalooteavet, soovitame heita hoolas pilk meie programmile. Pakume lõbusõite ja ajaloolise rõhuga ekskursioone, loodusretki ja adrenaliinialasid – kindlasti leiate midagi endale sobivat.

  ALanya

  Ostuparadiis

  Türgi on paradiis nii kergemini kui raskemini nakatunud ostuhoolikutele. Traditsioonilised ostuartiklid, nagu kuld- ja hõbeehted, poolvääriskiviehted, kodutekstiil, vasknõud, kõikvõimalikud nahktooted, on saadavalt endisest suuremaski valikus. Hinnad on tõusnud, aga oskuslikult tingides võib soovitud eseme ikkagi soodsalt kätte saada.
  Vägevalt arenev vuhvlitööstus paiskab nagu küllusesarvest turule igasuguseid dolce cabbanasid, gucci-muccisid ja paljusid teisi kuulsaid marke. Mis seda ikka halvustada – ühe Eesti kõmulehtede kaanetädi sõnade kohaselt eristab tema ehtsat Vuittoni kotti plagiaadist vaid lõhn ja sedagi vaid alguses….
  Kellele aga võltsitud märgis esinemine vastukarva on, leiab „märgistamata” teksaseid, tagisid, särke-värke, diskotoppe ja muud valikus, mis silmad kirjuks võtab ja rahakoti oigama paneb.

  Delfiiniteraapia
  Alanyast ca 18 km kaugusel pakutakse erivajadustega lastele delfiiniteraapiat.
  Delfiiniteraapia on kasulik puudega lastele, aitab parandada nende liikumis-, mõtlemis- ning kõnevõimet, samuti mõjub see tasakaalustavalt närvisüsteemile.
  Ravi minimaalseks pikkuseks on soovituslikult 10 päeva, 1 tunnine teraapia tuleb läbi teha iga päev.
  1 tund ehk 1 kord delfiiniteraapiat maksab ca 350 eurot.

  Otsid endale lõõgastavat reisi?
  Pole probleemi! Lennutame sind ükskõik millisesse riiki. Võta meiega ühendust ning teeme sulle parima pakkumise!

  chakra1 finair1 kidytour insta1 nova1 salva1 tallink1 nova tez1tez1anex