Liitu listiga. Juba 10246 liitunut!

  Ayurveda protseduurid

  AYURVEDIC ABHYANAGA (massaaž) Ayurveda arst valib massaažiõli vastavalt kehatüübile. Massaaži kasulikeks mõjudeks on see, et väheneb stress, paraneb vere- ning lümfiringe ning pingesolevad lihased lõdvestuvad. Ayurveda õlid noorendavad ning aitavad väljutada jääkaineid. Samuti vähendavad õlid juuste väljalangemist, kõõma teket, parandavad peanaha seisundit, und ning silmanägemist. Massaaž on efektiivsem, kui seda teevad kaks terapisti. Naistele teevad massaaži ainult naised ning meestele mehed.

  PADHABHYANGA

  Panch-7_105439

  SHIRODHARA “Shiro” tähendab tõlkes pead ning “dhara” on kindla konsistentsiga ayurveda õli, mis on välja valitud ayurveda arsti poolt. “Dhara” võib olla valmistatud ka teistest koostisosadest, nagu hapupiim, aga igal juhul on see valitud lähtuvalt täpselt patsiendi seisundi järgi. Shirodhara on protseduur, mil õli voolab õrnalt laubale, lõdvestades täielikult närvisüsteemi ning rahustades vaimu. Tekib üldine rahulolu seisund, kus inimene tunneb ennast meeldivalt lõdvestunult. Lisaks mõistuse, keha ja psüühika süvalõdvestusele, vabanevad pingetest ka näolihased. See on väga kasulik kõrge vererõhu, unetuse, rahutuse ning psüühiliste probleemide korral. Samuti on Shirodhara tõhus halvatuste, dementsuse ja teiste neoroloogiliste häirete puhul ning see parandab ka mälu.

  ELLAKIZHI Peenestatud ürtide lehed ning ürdipulber soojendatakse raviõlis ning seotakse pakikesteks, mida kasutatakse kehapiirkondade masseerimiseks. Selline haige piirkonna töötlemine pakub suurt leevendust reuma ning teiste sarnaste haiguste puhul. Ellakizhi parandab vereringet, vähendab stressi ning ravib osteoartriiti. Samuti on protseduur soovitatav sporditraumade puhul.

  duaal_105135

  AYURVEDIC UDVARTANAM Erilises massaažis kasutatakse ayurveda pulbreid või ravipulbreid. Massaaž annab liikuvust pingul lihastele ja liigestele ning vähendab rasvumust. Protseduuril on salendav ning toniseeriv toime.

  CHOORNASWEDAM Linane kotike täidetakse ravipulbriga ning seda kasutatakse massaažiks, mille kestus sõltub haigusest. See leevendab neuroloogilisi vaevusi, reumat ning artriiti.

  NETHRA THARPANAM Tegemist on spetsiaalse protseduuriga, mis stabiliseerib silma võrkkesta ning läätse muutusi, tugevdab silmanärve ja laulihaseid.

  THALAM Thalam on ravikreemi pähekandmine. Thalame võib olla sõltuvalt tervisehädadest erinevaid.

  PICHU Pichu on ravi, mis on mõeldud peapiirkonna terviseprobleemide leevendamiseks.

  KSHEERA DOOMA Kerala ayurveda ravi on loodud näonärvide erinevate neuroloogiliste häirete raviks. Näiteks sobib see näohalvatuse raviks.

  VASTI
  Vasti seisneb soojade ayurveda õlide hoidmises haigetel piirkondadel. See protseduur aitab tõhusalt kaasa alaselja ning kaelaprobleemide, samas ka artriitilste põlvede ning kõrgenenud vererõhu ja südamevaevuste puhul. Vasti protseduurid jagunevad vastavalt tervisehäiretele: Kati Vasti, Greva Vasti, Janu Vasti ning Hrud Vasti.

  Otsid endale lõõgastavat reisi?
  Pole probleemi! Lennutame sind ükskõik millisesse riiki. Võta meiega ühendust ning teeme sulle parima pakkumise!

  chakra1 finair1 kidytour insta1 nova1 salva1 tallink1 nova tez1tez1anex