Liitu listiga. Juba 10246 liitunut!

  Nepali ringreis

  NEPAALI RINGREIS + GOA RANNAPUHKUS, 04 – 19. november 2024

  Kathmandu – Pokhara – Chitwan  – Kathmandu – Goa

  1. päev: Koguneme Tallinna lennujaama kell 16:30. Registreerime Turkish Airlines’i lendudele Tallinn – Istanbul 18:40-23:20 ja Istanbul – Kathmandu 00:10-10:55

  2. päev: kell 11:10 kohaliku aja järgi (ajavahe Eestiga talve ajal +3.45!) saabume Tribhuvani rahvusvahelisse lennujaama Kathmandus. Nepaali pealinn Kathmandu asub 1360 m kõrgusel, nelja suure mäe vahel olevas kausikujulises orus. See linnastu koosneb Kathmandust ja sõsarlinnadest Patanist, Kirtipurist, Thimist, Bhaktapurist, Champapurist ja Dhulikhelist, siin elab kokku 2,5 miljonit elanikku. Kathmandud ümbritsevad neli mäge on Shivapuri, Phulchoki, Nagarjun ja Chandragiri.

  Nepaali geograafilises keskmes asuv rahvarohke Kathmandu on Nepaali kultuuri, majanduse, kunsti ja vaimsuse keskus. Ajaloolise linna kitsad tänavad on täis inimesi, rikšasid, busse, lehmi, lõhnade ja helide virvarri. Pisikesed poekesed ja väikesed turud on täis käsitööliste meisterdatud tooteid, linnaplatsid on täis templeid ja paleesid. Pärast väikest puhkust hotellis külastame Patan Durbari väljakut, mis on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse. Tänapäeval kannab väljak nime Hanuman Dhoka – sissepääsu juures asuva suure ahvjumala Hanumani kuju järgi. Linna südameks olnud väljakul asusid kahe dünastia kuningate paleed, kust valitseti tervet Nepaali. Kahjuks sai Durbari väljaku ehteks olev Kuningapalee tõsiselt kannatada 2015. aasta maavärinas ning hetkel on seal käimas taastamistööd. Väljaku põhjapoolses osas on vanaaegne veevõtukoht mis on restaureeritud ja kasutusel ka tänapäeval. Majutus hotellis Arts***

  1. päev: peale hommikusööki jätkame tutvumist Kathmanduga. Hommikul külastame Kathmandu oru lääneserval, metsaga kaetud künkal asuvat kuldse tipuga Swayambhunathi stuupat, mis kuulub Unesco maailmapärandi nimistusse. Stuupad on ühed vanimad budistlikud rajatised. Seda stuupat on mainitud juba 5. Saj, kuid arvatakse olevat umbes 2000-aastane. Stuupad tähistavad budistide jaoks mõnda olulist paika või sündmust ja arvatavasti sisaldavad ka mõnda reliikviat. Swayambhunathi stuupa on Kathmandu oru kõige vanem ja pühim budistlik ehitis, mille kummardajateks on kõige innukamad Vajrayana ja Newari usulahkude budistid. Osa Kathmandu kuningliku peaväljaku (Durbar Square) enam kui viiekümnest mälestisest pärinevad 12. sajandist, enamus on Malla dünastia ajastust, 13.-18. saj. Kõige kuulsam ehitus on rikkalikult kaunite puunikerdustega kaunistatud Kumari Bahal, mis on kuningliku Kumari, elava jumalanna, võimsa jumalanna Durga kehastuse kodu. Boudhanathi stuupa on üks maailma suurimaid stuupasid läbimõõduga 100 m ning üks tähtsamaid budistlikke pühapaiku Nepaalis, seda ümbritsevad 6 kloostrit. Hiigelstuupa jalami ümber on 108 Buddha kuju ja 147 palveveskit.

  Seejärel tutvume Pashupatinathi templiga, mis on Nepaali kõige püham hinduismi tempel. Püha Bagmati jõe kaldal asuv iidne tempel pärineb aastast 1696 ning on üks tähtsamaid hindude palverännukohti. Juba 477. a mainitud, kuid arvatavasti veel 1000 a vanem templikompleks jumal Shivale pühendatud sümboolika, põletusmatuste suitsevate tuleriitade ning häguses vees rituaalset kümblust sooritavate usklikega on otsekui India püha linna Varanasi miniatuurne analoog. Kuna templisse lubatakse vaid hindusid, siis tutvume nende igapäevatoimetustega Bagmati jõe kaldalt. Majutus samas hotellis Arts.

  1. päev: varajane ärkamine ja hommikusöök kell 7, seejärel alustame sõitu Pokharasse (210 km, sõiduaeg umbes 7 tundi). Teel lõunapeatus (lisatasu eest), saabume pärastlõunal, majutume hotelli Batika*** ja alustame paigaga tutvumist.

  Pokhara asub 827 meetri kõrgusel merepinnast, Annapurna mäemassiivi (tipp 8091 m) vahetus läheduses. Ainulaadne koht maailmas, kus nii lühikesel distantsil on nii suur kõrguste vahe. Pokhara on Nepaali külastatavaim piirkond pärast Kathmandud. Pokhara on väravaks mitmetele kuulsatele pikamaamatkadele Nepaalis. Siin on puhas õhk ja mahe kliima, selge ilmaga paistavad orust Annapurna 5 tippu, Dhaulagiri ja Manaslu mäed.

  Devi kosk, mida kohalikud tunnevad Patale Chango (Põrgu kose) nime järgi. Legendi järgi viis kosk vooluga kaasa Davy nimelise trekkeri, kes kadus salapäraselt kose all olevasse maa-alusesse käiku. Otse Devi kose vastas asub Gupteshwori koobas, mille pikkus on 3 km, selles on nii avarad saalid kui ka kitsad käigud, kus tuleb liikuda neljakäpuli. Sellel koopal on eriline väärtus hindude jaoks – siin säilitatakse jumal Shiva fallose sümbolit nii, nagu see avastati. Koopas on keelatud pildistada ja filmida. Pokhara vana turg (bazaar) on rahvarohke ja värvikirev, müügilettidel pakutakse söögipoolist, riideid, kosmeetikat, kulda jpm. Kui ka ostusoov puudub, on see lihtsalt mõnus ja meeldiv koht jalutamiseks. Bindhyabasini tempel on Pokhara vanim ja kuulsaim, siin on näha sidemeid Kathmandu oru vana Newari arhitektuuriga.

  Nepali mägi

  1. päev: ärkame varahommikul, et sõita Sarangotti vaatama päikesetõusu Himalaya mägede kohal. Siit avaneb vaade Himalaya tippudele: Dhaulagiri (8167 m) läänes, püramiidikujuline Machhapuchhare (6997 m) keskel ja Annapurna II (7937 m) ümmargune tipp läänes. Sarangot asub 1592 m k kõrgusel, õhk on siin 5 kraadi võrra jahedam kui Pokharas. Peale päikesetõusu nautimist sõidame tagasi hotelli ja sööme hommikust. Seejärel alustame 2 tunnist matka Maailmarahu pagoodi juurde.

  Matk algab paadisõiduga üle Phewa järve, seejärel tõuseme ligi 1 tunni jooksul Maailmarahu pagoodi tipule. Seal naudime ilusaid vaateid alla Pokhara orgu, seejärel matkame tagasi alla ja ületame uuesti paadiga Phewa järve. Maailmarahu pagood (Peace Pagoda) on budistlik stuupa – selle eesmärk on anda kõigi rasside ja usutunnistusega inimestele siht, aidata neil ühineda rahu taotlemiseks maailmas. Rahu pagoode ehitati Jaapani linnades rahu sümbolina peale seda kui aatomipommid võtsid II maailmasõja lõpus rohkem kui 150 000 inimese elu. Praeguseks ajaks on kogu maailmas ehitatud rohkem kui 80 rahupagoodi. Pealelõunal on vaba aeg, lisatasu eest saab teha deltaplaanilennu (paragliding). Majutus hotellis Batika.

  1. päev: peale hommikusööki alustame sõitu Chitwani džunglisse. See on väga huvitav teekond läbi külade ja mööda mägiteid.

  Subtroopilise kliimaga Chitwani Rahvuspark (asutatud 1973) on üks kogu Aasia rikkamaid ja põnevamaid, kuuludes samuti Unesco maailmapärandi nimekirja. Algupäraselt säilinud džungel on Nepaali looduse pärl, mis paikneb Kesk-Nepaali lõunapoolses osas ning hõlmab 932 km2. Park on koduks 543 linnu- (ligi 10% kogu maailma linnuliikidest) ja 68 imetajaliigile! Kõrgete põlispuude ja väänduvate liaanidega ürgmetsas elavad elevandid, ninasarvikud, Bengali tiigrid, leopardid, vööthüäänid, mitmed metskassiliigid, nugised, saarmad, mägrad, mangustid, huulkarud, antiloobid, gaurid ehk metsveised, metssead, hirved, lendoravad, okassead, krokodillid, kobrad, püütonid, paljud ahviliigid, raisa- jt kotkad ning muidugi rohked kireva sulestikuga linnud ning teisigi eksootilisi loomi, putukatest, kaladest ja kahepaiksetest rääkimata. Saabudes toimub puhkekeskuse ja järgneva programmi lühike tutvustus (see selgub lõplikult kohapeal, sõltub ilma- ja muudest oludest), siis lõunasöök. Majutus hotellis Wildlife Camp***, hinnas ka lõuna- ja õhtusöök.

  1. päev: terve päev tegevust rahvuspargis: džiibisafari džunglis, jalutuskäik metsas, linnuvaatlus, elevandisõit, suplus jm. Hinnas hommiku-, lõuna- ja õhtusöögid, majutus samas puhkekeskuses.
  2. päev: peale hommikusööki vaba aeg Chitwani rahvuspargis, peale lõunat alustame sõitu Kathmandu poole, sõit kestab umbes 8 tundi, õhtu vaba. Majutus hotellis Arts***


  Nepaal aas

  9. päev: peale hommikusööki sõidame Tribhuvani rahvusvahelisse lemmujaama ja lendame Goasse.

  10 – 15. päev: puhkus Goas (soovikorral ekskursioonid lisatasu eest).

  15. päeva Hilisõhtul trsnsfeer lennujaama ja lend koju marsruudil Goa – Delhi. Lend Delhi – Istanbul 06:50 – 11:25, Istanbul – Tallinn 15:15-17:50

  Hind sisaldab:

  • lend Tallinn – Kathmandu – Goa – Tallinn (ümberistumistega)
   lennukis tasuta toitlustus, pagas 30 kg (India siselendudel lubatud pagas 15kg, soovi korral võimalik osta lisakaalu)
   ringreis bussiga 7 päeva
   majutus Nepaalis 3 * hotellides hommikusöökidega ja Goas majutus valitud hotellis.
   Chitwani Rahvuspargis majutus koos hommiku-, lõuna- ja õhtusöökidega
   kõik programmiliste vaatamisväärsuste sissepääsupiletid
   paadisõit Phewa järvel
   folkloorietendus Chitwanis
   reisijuht kaasas alates Tallinnast
   ekskursioonidel kohalik ingliskeelne giid

  Hinnale lisandub:

  • Nepaali viisa piirilt, hind 35€ ja India viisa 89€
   kindlustused
   pildistamisel ja filmimisel võivad olla kaameratasud

  Reisides üksinda lisandub hinnale ühese toa lisatasu!

  *Nepali ringreis + Goas majutus Sefra külalistemaja, söökideta, hind 1799€/reisija
  *Nepali ringreis + Goas majutus hotell Pristinne Resort Majorda 2*, hommikusöögiga, hind 1899€/reisja
  *Nepali ringreis + Goas majutus hotell Golden Crown 4*, hommikusöögiga, hind 1949€/reisija
  *Nepali ringreis + Goas majutus Beira Mar Beach Resort 4*, hommikusöögiga, hind 2199€/reisija

  *Nepali ringreis + Goas majutus hotell Beleza by the Beach 4*, hommikusöögiga, hind 2399€/reisija
  *Nepali ringreis + Goas majutus Kenilworth Beach Resort 5*, hommikusöögiga, hind 2449€/reisija
  *Nepali ringreis + Goas majutus hotell Royal Orchid 4*, hommikusöögiga, hind 2499€/reisija
  *Nepali ringreis + Goas majutus Alila Diwa, hommikusöögiga, hind 2799€/reisija

  *Nepali ringreis + Goas majutus Sea Breeze Village 3*, hommikusöögiga, hind 1779€/reisija
  *Nepali ringreis + Goas majutus Colonia de Braganza 2*, hommikusöögiga, hind 1849€/reisija
  *Nepali ringreis + Goas majutus Kyriad 4*, hommikusöögiga, hind 2099€/reisija
  *Nepali ringreis + Goas majutus Casa de Goa 4*, hommikusöögiga, hind 1995€/reisija
  *Nepali ringreis + Goas majutus Andores Resort 4*, hommikusöögiga, hind 2399€/reisija
  *Nepali ringreis + Goas majutus Goan Heritage 3*, hommikusöögiga, hind 1899€/reisija

  Otsid endale lõõgastavat reisi?
  Pole probleemi! Lennutame sind ükskõik millisesse riiki. Võta meiega ühendust ning teeme sulle parima pakkumise!

  chakra1 finair1 kidytour insta1 nova1 salva1 tallink1 nova tez1tez1anex