Liitu listiga. Juba 10246 liitunut!

    Vietnam, Laos ja Kambodza

    Kolme riigi ringreis

    Vietnam, Laos ja Kambodza

    13.01 – 31.01.2025

    Ringreis Vietnam – Laos – Cambodia – Vietnam (koos rannapuhkusega)
    Hind: 2699€ / reisija kaheses toas
    01. PÄEV 13. Jaanuar 2025 Lend Tallinn – Istanbul – Ha Noi
    Kohtume reisijuhiga Tallinna lennujaama infoleti juures kell 16:45
    Lennuk väljub Talllinnast kell 18:40, saabub Istanbuli kell 23:20. Istanbulist väljub jätkulend kell 02:20 ja saabumine HaNoisse kell 15:25
    02. PÄEV 14. jaanuar 2025 Saabumine Ha Noi
    sse
    Saabume Vietnami pealinna Ha Noi sse õhtul kell 15.25
    Siseneme riiki ja sõidame hotelli. Vaba õhtu Ha Nois.
    Ööbime Hanois.
    03. PÄEV 15. Jaanuar 2025 Pealinn Ha Noi

    Vietnami pealinn Ha Noi on täiuslik segu vanast ja uuest, Aasiast ja Euroopast, traditsioonid on põimunud uuendusliku tänapäevaga. Vaatamata praegusele kiirele arengule on linn säilitanud suure osa oma traditsioonilisest identiteedist.
    Külastame etnoloogiamuuseumi, mis pakub ülevaadet Vietnami 54st erinevast etnilisest rühmast. Seal saame aimu Vietnami inimestest ja kultuuri mitmekesisusest.
    Pärastlõunal külastame Vietnami esimest ülikooli –  Kirjanduse Templit. See 11. sajandil ehitatud vapustav tempel on haruldane näide hästi säilinud traditsioonilisest Vietnami arhitektuurist ja seda templit on kujutatud ka 100 000-se Vietnami dongi rahatähe tagaküljel.
    Külastame traditsioonilist veenukuteatrit. Veenukuteater on teatri vorm, kus lava moodustab riisipõld, jõgi või tiik. Nukuteatri näiteljad seisavad vöökohani vees olles ise publiku eest varjus. Kogu mäng nukkudega toimub vees.
    Õhtul saab jalutada ümber maalilise Hoan Kiemi järve “Tagastatud mõõga järv”, mis on oma nime saanud maagilise mõõga järgi, mida kunagi kasutasid kõige austusväärsemad kangelased Hiina Mingi dünastia alistamiseks ja seejärel viskasid mõõga tagasi järve, kuldse kilpkonnajumala juurde.
    Ööbime Hanois
    04. PÄEV 16. Jaanuar 2025. Ha Noi – Ha Long Bay

    UNESCO poolt 1994. aastal maailmapärandi nimistusse kuulutatud Ha Longi lahe pindala on
    43 400 ha ja seal on üle 1 600 saare ja saarekese, millest enamik on asustamata ja puutumata. Ha Long (vietnami keelest tõlgitudńa sõna otseses mõttes “kus draakon merre laskub”) on maailmas tuntud oma suurejooneliste meres paiknevate paekivisammaste poolest, mida katab mitmekesine rohelus.
    Sõidame Tuan Chau jahisadamasse, kust viib paat meie kruiisilaevale.
    Laev kulgeb mööda paljudest rohelistest (taimede ja puudega kaetud) kivikaljudest. Naudime laevalt vaateid, kuidas maagiline maastik meist möödub. Laeval on suurepärane lõunasöök värsketest mereandidest. Sageli tulevad laeva juurde paatidega kaubitsejad, kes soovivad teile müüa puuvilju või muud meelepärast, ulatades ostud teile pika ridvaga otse kajuti rõdule.
    Marsruut on igal kruiisil erinev ja sõltub ilmastikutingimustest.
    Ööbime kruiisilaeval.
    05. PÄEV 17. Jaanuar 2025 Ha Long Bay – lennujaam – Lend Laosesse (Luang Prabangi)

    Hommikusöögil avaneb lummav vaade lahele. Peale hommikusööki on võimalus külastada Ha Longi lahe ühte võimsamat koobast, kus on kaunid stalaktiidid ja stalagmiidid. Peale koopa külastust naaseme tagasi kruiisilaevale, kus enne väljaregistreerimist on veel hiline hommikusöök (brunch).
    Kruiisisadamast sõidame lennujaama, et lennata Laosesse, Luang Prabangi linna.
    Laoses siseneme maale ja sõidame hotelli. Vaba õhtu.
    Ööbime Luang Prabangis.
    06.PÄEV 18. Jaanuar 2025 Elevandid ja loodus
    Laos, mida tuntakse ka kui “miljoni elevandi maad” (Lane Xang), oli varem koduks suurele hulgale metsikus looduses elavatele elevantidele. Kuid tugev Aasia elevantide populatsioon, millega riik kunagi kiitles, on nüüd vähenenud ainult umbes 800-ni, kus 400 on metsikud elevandid vabas looduses ja 400 elavad vangistuses. Sõidame Luang Prabangi äärelinna, kus veedame mõnusa pool päeva elevandilaagris, mis asub keset rikkumata džunglit, jugasid ja jõgesid, tagades looduse ja kogukonnaga kooskõlas olevalt elevantide ellujäämise.

    Keskuses saame ülevaate elevantide kaitse projektist. Teeme ringkäigu elevandilaagris, peatudes elevandihaiglas, muuseumis ja sõnnikupaberi valmistamise “tehases”, et saada rohkem teada nende majesteetlike loomade ajaloost ja käitumisest. Loodame, et saate hinnalisi mälestusi nende hämmastavate loomadega koos veedetud ajast. Teeme paadisõidu läbi džunglimaastiku, et külastada kaunist Tad Sae juga ning lopsakas troopilises metsas asuv Kuang Si juga on üks Luang Prabangi maalilisemaid vaatamisväärsusi, mille mitmetasandiline kahvatu türkiissinise vee kaskaad voolab ülalolevast tihedast džunglist allpoole täiuslikult kujundatud lubjakivibasseinidesse.

    Hiljem naudime maalilist 1-tunnist autosõitu Luang Prabangist lõunas, kus peatume ka turul ja mägihõimukülas,  et nautida kohaliku elu vaatamisväärsusi ja helisid. Kõnnime metsarajal, et jõuda looduslike siniste basseinide erinevatele tasanditele, mõned on madalad ja ühes basseinis on köiekiik. Värskendavates vetes ujumine on võimalik, kuigi novembrist jaanuarini on vee temperatuur väga külm.

    Teeme rahulik matka läbi looduspargi, kus on  Aasia karude päästekeskus. Seal elab üle 20 Aasia musta karu, kes on päästetud rasketest oludest. Karud elavad aedikus, kus on neile palju puid, kiikesid ja muid mänguasju.
    Sellel päeval riietuge sobivalt väikesteks jalutukäikudeks metsaradadel, mugavad jalatsid. Võimalik ujuda looduslikes jaheda veega basseinides – ujumissoovikorral võtke kaasa ka ujumisriided ja rätik.
    Ööbime Luang Prabangis.
    07. PÄEV 19. Jaanuar 2025 Tutvume linnaga ja Pak Ou koopad.
    Pole ime, et UNESCO kuulutas Luang Prabangi 1995. aastal maailmapärandi nimistusse. Laose põhjapoolsetes mägedes, Nam Khani ja Mekongi jõgede liitumiskohas asuv Luang Prabangi arhitektuur peegeldab prantsuse ja budistlike mõjude keerulist segu.

    Külastame kuningliku paleed, kus on kombineeritud Prantsuse kunstistiilid ja traditsiooniline Laose arhitektuur. Palee on nüüd muudetud rahvusmuuseumiks, kus asuvad kuninglike esemete hinnalised kogud.

    Saame imetleda mõnda Luang Prabangi kuulsat templit. Wat Xieng Thong, mida peetakse budistliku arhitektuuri oluliseks religioosseks sümboliks,  on suurepärane mosaiikide ja nikerdatud puidu meistriteos, millel on traditsiooniline Laose stiil. Wat Aham nimi tähistab “Õitsva südame kloostrit” ja on oma erilise ümara kuju tõttu laialt tuntud kui “arbuusi stuupa”. Wat Vitsoun, Luang Prabangi kõige vanem tempel, ehitati lihtsa arhitektuuriga ja seal asusid Prabangi Buddhade iidsed kujud.

    Pärastlõunal Sõidame Laose traditsioonilise pika sabaga paadiga Mekongi jõel, et külastada kuulsat Pak Ou koobast , mis asub suure karstikalju all umbes 25 kilomeetri kaugusel Luang Prabangi kesklinnast. Koopas on lugematul hulgal pühasid budistlikke kujusid ja pilte. Alumises koopas asub fotogeeniline rühm Buddha kujusid, siluetid lausa uimastavad teid võimsa jõe taustal. Ülemisse koopasse on 7-minutiline (200 trepiastet) ronimine lopsakate puudega ümbritsetud treppidest üles. Ka siit leiate Buddhasid igas asendis, igas eluajajärgus ja igas suuruses. Siin mõistate püha religioosset praktikat, mis kujutab Laose pühendumist ja pühendumist budismile.
    Kuningliku palee ja templite külastuseks peavad olema õlad ja jalad kaetud nii naistel kui ka meestel.
    Ööbime Luang Prabangis.
    08. PÄEV 20. Jaanuar 2025 Lend Cambodiasse
    Sõidame lennujaama, et lennata Cambodiasse Siem Reapi linna.
    Siseneme maale ja sõidame hotelli. Vaba aeg. Linnas on suurepärane ja särav jalakäijate tänav (walking street) oma arvukate pubide, baaride, diskoteekide ja kauplustega.
    Ööbime Siem Reapis.
    09. PÄEV 21. Jaanuar 2025  Angkor Wat piirkond
    UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud Angkori templikompleks on Kagu-Aasia üks tähtsamaid arheoloogilisi paiku, kuna see sisaldab khmeeri impeeriumi erinevate pealinnade silmapaistvaid jäänuseid 9. kuni 15. sajandini.
    Kohtuma müstiliste templitega, mida peetakse Angkori juveelideks. Kõige populaarsem tuntud kui Tomb Raideri tempel – see kaunis tempel, mis ehitati 12. sajandi lõpus ja 13. sajandi alguses Jayavarman VII emale pühendatud budistliku templina, on varemetest ja džunglis kasvavate hiiglaslike puude taustal lummav kombinatsioon. Tohutud puujuured on sajandite jooksul sulandunud templi tohutute kiviplokkidega, rõhutades “unustatud linna” tunnet.
    Avastame iidset Angkor Thomi, mille asutas kuningas Jayavarman VII 12. sajandil ja mis oli üks suurimaid khmeeri linnu ning jäi pealinnaks kuni 17. sajandini. Siseneme Angkor Thomi linna, et imetleda salapärast Bayoni templit, mida kroonib suur hulk rahulikke nägusid, mis on raiutud tornidesse.
    Meie templi uurimine jätkub, kui siseneme Angkor Wati väravast, mis on tohutu templikompleks, mille algselt ehitas 12. sajandi alguses kuningas Suryavarman II. Algselt ehitati see hindu templiks, mis oli pühendatud khmeeri impeeriumi jumal Višnule, see muudeti järk-järgult budistlikuks templiks. Jalutame läbi keerukate ja hämmastavate bareljeefide, mis esindavad sadu Apsara peeneid nikerdusi ja hindu mütoloogiat.
    Õhtul naudime buffee õhtusööki koos suurepärase Apsara show’ga.
    Ööbime Siem Reapis.
    10.PÄEV 22. Jaanuar 2022 Tonle Sapi järv ja lend Lõuna-Vietnami.
    Võluvat Siem Reapi linna teevad kuulsaks Angkori arheoloogiapark ja Tonle Sap järv, kus elu on lihtne ja aeglane ning, kus inimesed elavad vee peal, looduslähedaselt. Siinse elaniku jaoks on elu vee peal suurim traditsiooniline kultuur, mida tuleks säilitada ja hoida kaasaegse ühiskonna kiire pealepressimise eest.
    Siem Reapi kesklinnast ainult 18 kilomeetri kaugusel asuv Kampong Phluk on üks muljetavaldavamaid ja puutumatumaid püsiasustusi Tonle Sap järve ääres. Tonle Sap järv on maailmas ainulaadne, muutes vihmaajal oma suurust kuni 5 korda suuremaks. Veetase tõuseb järves vihmajal kuni 14 meetrit! Seetõttu on külad eihtatud kõrgetele kuni 10 meetritestele postidele. Vihmaajal kaovad vee alla kõik küla tänavad ja liikuda saab ainult paatidega. See põnev küla, mis on koduks enam kui 3000 külaelanikule, annab meile võimaluse näha veealla jäävaid mangroovimetsi ja järveäärset külaelu. Sõidame kohaliku paadiga, et tuvuda selle müstilise piirkonnaga. Kallastel näeme mitmekesisest küla elustiili järvel, kui liugleme paadiga läbi mangroovide, mööda kõrgetel vaiadel asuvatest majadest, ujuvast koolist ja politseijaoskonnast. Külastame piirkonda ajal kui veetase on madal.

    Pealelõunal sõidame lennujaama ja lendame Lõuna-Vietnami suurimasse linna  Ho Chi Minh.
    Vaba õhtu Vietnami moodsas suurlinnas.
    Ööbime Ho Chi Minhis.
    11.PÄEV 23. Jaanuar 2025 Lend mägilinna Dalat
    Lend Ho Chi Minh – Dalat. Saabudes Dalati suundume hotelli.
    Vaba aeg maalilises Dalati mägilinnas.
    12. PÄEV 24. Jaanuar Dalat
    See on koht, mis pakub männilõhnaga täidetud karget mägede jahedust. Dalatis sõites näeme kauneid vaateid, õitsvaid lilli, troopilist taimestikku ja looklevaid jõgesid kaunite koskedega.
    Dalati linna kutsutakse väikeseks Pariisiks- see linn on ehitatud prantslaste poolt. Linn asub 1500m kõrgusel merepinnast.
    Tõeliselt kaunis Dalati linn paistab silma oma eripärase arhitektuuristiiliga ja meeldiva atmosfääriga- siin on midagi teistmoodi kui mujal.
    Meie reis kulgeb maalilisel mägimaastikul, mis on kaetud troopiliste taimedega, teele jäävad ka kohvi- ja teeistandused.
    Külastame ka kohvitehast, kus saame degusteerida erinevaid kohvisid (lisatasu eest).
    Hiljem tutvume Dalati kõige ebatavalisema ehitisega- Crayzy House- hull maja. Nii kutsuvad seda turistid. See on üks tõeliselt lõbus ja omanäoline maja, et aru saada millest jutt, pead seda lihtsalt ise nägema ja ronima seal mööda põnevaid treppe.
    Prantslased on piirkonda toonud ka veinitootmise. Selle piirkonna veinid on tuntud ja maitsvad.
    Päeva lõpus külastame siidikauplust. Siin on siiditoodete looming viidud kõrgeimale tasemele. Need perekonnad on sellega tegelenud juba mitmeid sugupõlvi.
    Ööbimine hotellis Dalatis.
    13.PÄEV 25. Jaanuar 2025 Dalat – MuiNe
    Sõidame mägipiirkonnast alla rannikule, mõnusasse ja rahulikku rannakülla MuiNe.
    Majutume rannahotelli. Vaba aeg.
    Ööbimimne MuiNes.
    14.PÄEV 26. Jaanuar MuiNe lähiümbrus
    Kell 13.30 läheme tutvuma MuiNe lähipiikonnaga – liivaluited, Valge Järv ja päikeseloojang.
    Ööbimine MuiNes.
    15 – 17. PÄEV 27 – 29. Jaanuar 2025
    Vaba aeg kuurordis Mui Ne ranna nautimiseks.
    29. jaanuar on Vietnamis Kuu uusaasta esimene päev. Head uut aastat rahuliku atmosfääriga Lõuna-Vietnami kaunis rannas!
    Ööbimine MuiNes
    18. PÄEV 30. Jaanuar 2025 MuiNe – Ho Chi Minh, lend koju
    Lõunast alustame bussisõitu Ho Chi Minhi, et minna lennujaama ja alustada lendu tagasi koju. Ümberistumisega Istanbulis lendame tagasi Tallinnasse.
    Lend Ho Chi Minhist väljub kell 21:40, saabumine Istanbuli kell 05:00, edasilend Tallinnasse väljub kell 09:15 ja saabumine Tallinnasse kell 11:50
    19. PÄEV 31. Jaanuar 2025 Saabumine Tallinnasse
    Saabumine Tallinnasse kell 11:50

    Hinnas:
    -Majutus ringreisil 10 ööd 3* hotellides koos hommikusöökidega
    -Majutus kruiisilaeval 1 öö 4* hommiku- lõuna- ja õhtusöögiga (joogid lisatasu eest)
    -Majutus MuiNes rannahotellis Aroma Beach Resort & Spa 4*, hommikusöökidega
    -Eelnevalt kirjeldatud programm koos 3 lõunasöögiga (joogid lisatasu eest)
    -Aspara show koos buffee õhtusöögiga (joogid lisatasu eest)
    -Lennupiletid
    -kohapeal inglise keelne giid
    -eesti keelne reisijuht kaasas alates Tallinnast

    Hinnale lisandub:
    -Vietnami viisa 70€ (vajalik digifoto)
    -Laose viisa 41USD (vajalik dokumendifoto 2tk kaasa)
    -Cambodia viisa 30USD
    -üksi toas olles ühese toa lisatasu 500€
    -reisikindlustus
    -isiklikud kulutused reisil
    -jootraha kohalikele giididele ja bussijuhtidele ca 60€

    Otsid endale lõõgastavat reisi?
    Pole probleemi! Lennutame sind ükskõik millisesse riiki. Võta meiega ühendust ning teeme sulle parima pakkumise!

    chakra1 finair1 kidytour insta1 nova1 salva1 tallink1 nova tez1tez1anex