Liitu listiga. Juba 10246 liitunut!

  ROMANTILINE RAJASTANI RINGREIS

  Ringreisi hind: 1799 eur / reisija

  SÜGIS 2024

  Delhi – Mandawa – Bikaner – Jodhpur – Udaipur – Jaipur – Agra – Delhi

  Päev 1,
  Saabume Delhisse varahommikul kell 05:25 ja lennujaamast sõidame otse hotelli, et mõned tunnid puhata ja lõõgastuda, ning süüa hommikusööki. (kohvrid jäävad hotelli).
  Samal päeval läheme veel põnevale Delhi linnaekskursioonile – New Delhi, mis on brittide poolt oma impeeriumi pealinnaks ehitatud laiade puiesteedega rohelusse mattuv linnaosa ja Old Delhi, kus on peamised vanad mogulite mälestusmärgid ja ummistunud kaubatänavad, mis on täna väga tähtis kaubandus piirkond lihtrahvale. Samadele tänavatel teeme ka unustamatu rattariksa sõidu. Delhis külastame Red Forti (Punane Kindlus) – kus on kuulus Paabulinnutroon ja kindlus ise on ehitatud punasest liivakivist, Raj Ghat (kaunis mälestusmärk India vabaduse toojale Mahatma Gandhile), Mosee Jama Masjid (India suurim mosee), Qutab Minar (puhtast rauast sammas, mis tähistab Indias esimest Islamiriigi asukohta), Humayuni mausoleum (moguli arhitektuuri teerajaja). Päeva lõpetuseks sõidame New Delhisse, kus möödume India väravast, Presidendi paleest ja Parlamendi- ning Sekretariaadi hoonest, mis kõik on 20 sajandi alguse viktoorianliku arhitektuuristiili suurepärased näited.
  Ööbime samas hotellis, kus hommikul peatusime.

  Päev 2,
  Delhi – Mandawa

  Peale hommikusööki sõidame bussiga Mandawa poole, teel peatume tüüpilises Rajasthani linnakeses nimega Alsisar. Alsisar on täis kultuuripärleid ja on igale fotograafile põnev paik. Linna paleed, templid ja hauakambrid annavad hea pildi mineviku sündmustest. Külastame Alsisari paleed, mille majesteetlik sise-ja välisarhitektuur annab tunnistust kunagiste valitsejate luksuslikust elustiilist. Kunagiste ülikute elustiili näeme antiikmööblist, peenelt nikerdatud puitdekoorist ja luksulikest kangastest. Sellele sekundeerivad kenasti sillutatud siseõued, kaunid murulapid ja põlispuud, mis kannavad meid mineviku romantilisele lainele.
  Õhtuks jõuame Mandawasse, kus majutume hoetlli.

  delhi

  Päev 3,
  Mandawa – Bikaner

  Peale hommikusööki alustame Mandawa linnaekskursiooniga.
  Mandawa on väike linn, mis on täis põnevaid paleesid ja hindu templeid. Paleed ja ülikute elamud on kaetud rikkaliku hästisäilinud dekoori ja freskodega nii väljast kui ka seest. Külastame Mandawa kindlust, mis pakub võrratuid vaateid linnale. Linnakohal domineeriva kindluse uhkuseks on peavärav, mis on kaunistatud Jumal Krishna ja tema lehmadega.
  Õhtuks jõuame Bikanerisse ja majutume hotelli.

  mandawa

  Päev 4,
  Bikaner – Jodhpur

  Peale hommikusööki teeme poole päevase Bikaneri linnaekskursiooni. Külastame väga põnevat Junagarhi kindlust, mis rajati legendaarse maharaja Rai Singh`i poolt. Kindlus on ehitatud punasest liivakivist, mis on kohale toodud Thari kõrbest. Hoone sees on kasutatud ka palju marmorit. Muuseumis on paljude muude asjade hulgas ka haruldased pärsia ja sanskritikeelsed käsikirjad. Seda muuseumit peetakse üheks tähtsaimaks Rajasthani osariigis. Külastame ka Karni Mata templit (tuntud kui Roti tempel), mis on pühendatud Jumalanna Durgale. Templil on imelised hõbedast väravad ja kaunid marmor nikerdused. Templi eripäraks on selle põrandal vabalt ringi sagivad närilised, keda pühak Prasad oli kunagi toitnud. Ja kui nad puudutavad külastajate jalgu siis seda loetakse eriti suureks õnnistuseks.
  Hiljem külastame Lallgarhi palee muuseuomit
  Õhtuks jõuame Jodhpuri ja majutume hotelli.

  Päev 5,
  Oleme Jodhpuris terve päeva (kohvrid jäävad hotelli).

  Peale hommikusööki külastame Mehranghari kindlust, mis paikneb 125 meetri kõrgusel künkal. Palee sektsioonid  Moti Mahal, Phool Mahal, Sileh Mahal ja Daulat Mahal esindavad võrratu bügoonide ajastu glamuuri ja hiilgust. Külastame ka Jaswant Thadda kuninglikke valgest marmorist hauakambreid, mis rajati 1899 aastal Maharaja Jaswant Singh II auks. Päev kulmineerub majesteetliku Umaid Bhawan Palee muuseumi külastusega.
  Õhtul on aega külastada kohalikku turgu, kus olete keset tõelist India ärimaailma.
  Ööbime samas hotellis.

  Päev 6,
  Jodhpur – Ranakpur – Udaipur

  Peale hommikusööki asume teele Udaipuri poole, kuid teel külastame Ranakpuri templeid, mis kuuluvad 5 tähtsama dzainistliku palverännaku objektide hulka. Samuti on templid tuntud oma huvitava ja inrigeeriva arhitektuuri tõttu – ehitatud 15 sajandil. Templikompleksi ehitas legendi järgi rikas kaupmees. Tempel on ehitatud värvilisest marmorist ja kokku toestavad seda 1400 sammast, mis on kaetud rikkalike dekoratsioonidega.

  Õhtuks jõuame Udaipuri ja majutume hotelli.

  Päev 7,
  Oleme Udaipuris terve päeva (kohvrid jäävad hotelli).

  Peale hommikusööki teeme ekskursiooni Eklingji ja Nagda templitesse. Eklingji templikomples on suur usuline müüriga piiratud ala, kus on 108 liivakivist või marmorist templit, kus esimene on ehtitatud juba aastal 734. Kompleks on pühendatud Jumal Eklingale, keda peetakse hinduismi peajumal Shiva inkarnatsiooniks.

  Järgmisena külastame Nagdad, mis asub Udaipurist 23 km kaugusel ja on Mewari iidne pealinn. Külastatavad dzainistlikud (Jumalate Vishnu, Shiva) templid annavad hea ülevaate Vana-India arhitektuurist.

  Päeva teisel poolel külastame Linna Paleed ja Muuseumi (City Palace & Museums). Linnapalee on muljetavaldav, kõrgudes oma kuplite ja rõdudega kauni järve kohal, olles üks suurimaid selles rikkas Rajasthani osariigis. Paleega kaasneb veel rohkelt ehitisi, mis olid mõeldud tollase valitseja liignaistele. Palee keskne osa on nüüd koduks muuseumile, mis koondab endasse suurepäraseid kollektsioone vana aja elust ja olust. Tähelepanuväärne on ka relvamuuseum, mis sisaldab palju põnevaid eksponaate.

  Külastame ka Kristalligaleriid (Crystal Gallery), kus on maailma üks suurimaid ja eksklusiivsemaid erakätes olevaid kristallikollektsioone.

  Õhtuks jõuame Sahelion Ki Bar´i aeda, kus on 48 –st teenijannade kujudest koosnev grupp, kes olid osa Udaipuri pritsessi kaasavarst. Aias on kenad tiigid, purskaevud ja marmorpaviljonid. Peale aia külastust läheme romantilisele paadiretkele Pichhola järvele. Järvel asun kaunis Järvepalee ja veel mitmeid teisi kauneid ehitisi.

  india

  Päev 8,
  Udaipur – Jaipur

  Sellel päeval teeme oma ringreisi pikima bussisõidu, läbides ühe päevaga 400 km.
  Jõudes Jaipuri naudime meeleolukat kohalikku turgu. Juhul kui näeme teel midagi põnevat ja teeme seetõttu omal soovil peatusi siis võib juhtuda, et turule ei jõua. Naudime seda päeva ja peatume omal soovil kohtades, mis kellegile tunduvad põnevad.
  Majutume hotelli.

  jaipur

  Päev 9,
  Terve päev Jaipuris (kohvrid jäävad hotelli)

  Peale hommikusööki alustame tutvumist Jaipuriga. Kõigepealt teeme lühikese pildistamispeatuse kuulsa Hawa Mahali ehk Tuultepalee juures.  See rajati 18. sajandi lõpus, et kuningliku pere naised saaksid võredega kaetud akende varjust jälgida tänaval toimuvat igapäevaelu, jäädes ise nähtamatuks. Hoone fassaadi kaunistab 953 väikest akent, mille vahel ringnev tuuleõhkhoiab hoone jahedana ka kõige kuumemetel päevadel.
  Seejärel külastame  suurejoonelist mäe otsas asuvat valgest marmorist ja punasest liivakivist ehitatud Amberi kindlust. Kõrge mäe otsas asuvasse kindlusesse sõidame elevantide seljas. Sõit kestab umbes 15 minutit. Kõrgelt mäe otsast avanevad kaunid vaated roosale linnale.
  Külastame praeguse Maharaja kuninglikku residentsi (Maharaja`s City Palace), millest osa on muudetud muuseumiks. Väikest osa paleest kasutab tänase päevani Jaipuri kuninglik pere. Üks põnevamaid kohti on Relvamuuseum, kuhu on kogutud suur hulk erinevate kaunistustega vanu püstoleid, mõõku, pistodasid ja palju muud. Hjljem külastame maailma suurimat kivist ja marmorist ehitatud Jantar Mantari kuninglikku observatooriumit. Siin on näha 17 suurt instrumenti, millest enamus on ikka veel töökorras.
  Pealelõunal vaba aeg sisseostude tegemiseks.
  Ööbime samas hotellis.

  Päev 10,
  Jaipur – Agra

  Peale hommikueinet alustame sõitu Agra suunas. Poolele teele jääb surnud linn Fatehpur Sikri. Fatehpur Sikri on erakordselt suurejooneline kompleks, moguliarhitektuuri parimaid näiteid, mis kuulub UNESCO Maailmapärandi nimekirja.  Fatephur koosneb lugematutest paleedest ja templitest. Pealinnana sai Võidulinn toimida vaid kümmekond aastat. Siis avastati et ümbruskonnas ei ole linna tegevuse tagamiseks piisavalt vett ja kogu see uhkus jäeti lihtsalt maha.
  Agrasse jõudes majutume hotelli.

  Päev 11,
  Agra – Delhi

  Hommikusöök hotellis. Seejärel tuleb kindlasti meie reisi üks tipp hetki –  läheme imetlema igavese armastuse sümbolit Taj Mahali.  See võrratu ehitis valiti 07.07.2007 uue 7 maailmanime auväärsesse nimekirja.  Mausoleumi rajas viies moguli imperaator  Sahh Jahan oma lemmiknaise  Mumtaz Mahali mälestuseks.  18 abieluaasta jooksul kandis naine ilmale 14 last. Naine suri viimase lapse sünnitamisel.  Meeleheitel Sahh Jahan alustas samal aastal maalima kauneima hauakambri rajamist. Töö kestis 22 aastat ja sellest võttis osa 20000  ehitajat. Tulemus võtab aga hinge kinni ka kõige paadunumal küünikul

  Järgmisena külastame Yamuna jõe kallastel asuvat  Agra kindlust.  Selle rajas 16. sajandil moguli valitsaja  Akbar Suur ja arendas praegustesse mõõtmetesse tema pojapoeg, Taj Mahali rajaja, Shah Jahan.  Viimane veetis oma elu viimased seitse aastat kindluse kaheksanurkses tornis vangistatuna omaenda poja  Aurangzeb poolt. Põhjuseks nagu alati võim, vara ja kadedus.  Tornist avaneb suurepärane vaade Taj Mahalile. Massiivne Agra Punane kindlus on 2,5 km pikk ja sisaldab palju  vaatamisväärset. Kindlust peetakse Delhi punase kindluse eelkäijaks.
  Hilisõhtul jõuame Delhisse ja majutume hotelli.

  Päev 12,

  Varahommikul umbes kella 07.00 paiku lahkume hotellist ja sõidame rahvusvahelisse Indira Ghandi nimelisse lennujaama. Meie lennuk kodu suunas väljub kell 10:20, Tallinnasse saabume samal päeval kell 17:00

  Uskuge, meie teele jääb tohutult hingematvalt kauneid loodusvaateid ja Indias reisides ei ole ükski päev ega hetk korduv – kõik päevad on täis uusi elamusi ja uusi avastusi.

  India ametlik hüüdlause on – Imepärane India!


  Hind sisaldab:

  • Lend Tallinn – Delhi, Delhi – Tallinn (ümberistumisega Helsingis)
  • lennukis tasuta toitlustus
  • Tasuta pagas 23kg
  • Ringreis bussiga 11 päeva
  • Ringreisil majutus 3* hotellides hommikusöökidega
  • Vaatamisväärsuste sissepääsu piletid
  • Reisijuht on kaasas alates Tallinnast
  • Ekskursioonil kohalik inglise/venekeelne giid ja eestikeelne reisijuht

   

  Hinnale lisandub:

  • India viisa
  • Vastavalt soovile lõuna- ja õhtusöögid
  • Reisides üksinda lisandub ühese toa lisatasu 300 eur

   

  Lennuplaan:
  Täpsustamisel.

  NB! Indias on kena komme, et reisi lõppedes tänatakse kohalikku giidi / bussijuhti ja bussijuhi abilist väikeses jootrahaga, mis võiks olla ca 2 eurot päeva eest ehk kokku ca 15 – 20 eurot reisija kohta.

  Save

  Save

  Save

  Save

  Save

  Save

  Save

  Save

  Save

  Otsid endale lõõgastavat reisi?
  Pole probleemi! Lennutame sind ükskõik millisesse riiki. Võta meiega ühendust ning teeme sulle parima pakkumise!

  chakra1 finair1 kidytour insta1 nova1 salva1 tallink1 nova tez1tez1anex