Liitu listiga. Juba 10246 liitunut!

  HIMAALAJA RINGREIS – SIKKIM, DARJEELING

  TOIMUMIS AEG:

  1 päev
  Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 11:00 ja lendame India pealinna Delhisse, ümberistumisega Istanbulis.
  Lend Tallinnast kell 12:30, saabumine Istanbuli 15:50, edasilend Istanbulist kell 20:20, saabumine Delhisse 04:35

  Nuwara-Eliya-sri-lanka

  2 päev
  Saabume Delhi rahvusvahelisse lennujaama kell 04:35 ja lendame edasi kohaliku lennuga Bagdograsse.
  Peale saabumist Bagdograsse alustame bussiga sõitu Kalimpongi poole.
  Kalimpong asub 1250 meetri kõrgusel ja on ideaalne koht puhkuseks. Piirkonda valitses kuni 1700 aastani Sikkimi Raja.
  18 sajandi alguses vallutas piirkonna Bhutani kuningas ja pärast sõda 1865 aastal liitsid britid ala Darjeelinguga. Kuni 1950 aastani toimis piirkond olulise kauplemisalana. Tänaseks on piirkonda jäänud elama enamuses vanem elanikkond.

  Saabudes Kalimpongi majutume hotelli Summit Barsana Retreat 3*.  Selles hotellis ööbime 2 ööd.

  3 päev
  Peale hommikusööki sõidame tutvuma Kalimpongi piirkonnaga.
  Lilleaiand -Kalimpongi kliima on ideaalne lillede-ja taimede kasvuks. Siin kasvatatakse ja eksporditakse mitmeid eksootilisi lilli – amarüllosed, roosgerberad, daaliad, gladioolid, orhideed,kaktused.
  Zangdopelri Fo-Brangi klooster on suhteliselt uus klooster, mis asub Durpin Daras. Siit avaneb linnale suurepäraseid vaateid. Kloostri palveruumis on kaunid seinamaalid, ning teisel korrusel asub haruldane kolmemõõtmeline mandala.
  Külastame ka Tharpa Choling kloostrit, mis asub Tirpao mäel ja kuulub kollasemütsiliste koolkonda, mille eestvedaja on Dalai Lama.

  Kalimpongi vanim klooster Thongsa klooster on ehitatud 1692 aastal. Kloostri originaal hävitati juba kodusõjas enne brittide tulekut.

  4 päev (Sikkim)
  Hommikul alustame sõitu Gangtoki poole.

  Teel Gangtoki teeme peatuse ja külastame Rumteki kloostrit.
  Rumteki klooster on maailma Dharma Chakra keskus, kus asub püha Gyalwa Karmapa troon, kes oli Tiibeti budismis Kaqyupa suuna juht. Kloostri taga on kaunis budismi õpingute instituut, kus on õpilasi üle maailma. Instituudi sissepääsu vastas olevas väikeses ruumis hoitakse Karampa püha tuhka.

  Gangtok on Sikkimi osariigi pealinn, asudes 1750 meetri kõrgusel. Selle tillukese osariigi pealinn peegeldab ebatavalist etnilist mitmekesisust. Mööda mäeseljandikku hajusalt allapoole puistavas rahvarohkes linnas elavad lepsad kõrvuti lagendikelt saabunud tiibetlaste, butaanlaste, nepaallaste ja indialastega.  Kuigi Gangtok on tänaseks täis moodsaid  ehitisi võib vanemates linnaosades ja mägises lähiümbruses jätkuvalt iidse mägilinna aspekte kogeda.
  Kuni 1975 aastani oli Sikkim India protektoraadi staatusega kuningriik, samal aastal hääletas osariigi elanikkond India Vabariigiga ühinemise poolt.

  Enchey klooster  asub metsas, Gangtokist kõrgemal ja sealt on lummav vaade linnale. Klooster on ehitatud 1910 aastal pühaku Drutob Karpo auks, tema endise erakla kohale, mis oli tuntud püha paik. Kloostris elavad Tiibeti budismi Nyingmapa mungad.

  Tiibetoloogia Namgyal Instituut, mis on rajatud 1958 aastal  asub kauni looduse keskel. Instituut tegeleb Mahayana Budismi uurimisega ja tiibeti keele- ja traditsioonidega. Seal asub maailma suuremaid kogusid Mahayana Budismi tekste ja haruldasi raamatuid. Kloostri kõrval on ka kaks stuupat- üks tähistab hea võitu kurja üle ja teine on rajatud Thrukshik Rinphose auks, kes oli budismi uurija ja järgija.

  Päeva lõpuks külastame keskust, kus tutvume traditsioonilise Sikkimi kunsti ja käsitööga- puidust kaunistused, esemed bambusest ja kaunid käsitöövaibad. Vaatame valmistamisprotsesse ja kohapeal saab valmistatud suveniire ka kaasa osta.

  Õhtul majutume hotelli Lemon Tree 3*.  Selles hotellis ööbime 2 ööd.

   

  Optimized-Toy Train

  5 päev
  Selle päeva veedame Tsomgo järve ääres.
  Järv asub 35 km kaugusel Gangtokist kirdes, 3780 meetri kõrgusel merepinnast.
  Kuna järv asub Hiina piiri ääres vajame sinna sõitmiseks eriluba.
  Järv on muljetavaldav aastaringselt, nii kevadel kui ka suvel kui see on ümbritsetud mägililledega ning talvel kui järv on jääs.
  Võimalik minna sõitma mustade jakkidega, kes sõnakuulelikult järve kallastel seisavad.

  6 päev
  Peale hommikusööki alustame sõitu Pellingi poole. Kuigi kokku on vaja läbida 120 km võtab see aega terve päeva.
  Pelling asub 2086 meetri kõrgusel ja on osariigi ilusaim ja rikkaim piirkond, kus on palju metsi, rohelised jõeorud, suurepärased matkarajad ja Sikkimi vanimad kloostrid.
  Maailma kõrguselt kolmas ja Inda kõrgeim (8598m)  Kanchendzonga mäeahelik jääb linnulennult 26 km kaugusele.
  Majutume  hotelli SUMMIT GOLDEN SUNRISE 3*. Selles hotellis ööbime 2 ööd.

  Optimized-Sikkim fam 536

   

  7 päev
  Hommikul sõidame Pellingist 40 km lääne poole, et külastada 1716 aastal ehitatud südamekujulise mäe tipus asuvat TASHIDINGI kloostrit.
  Siit olevat guru Padmasambhava lasknud lendu noole ja seejärel läinud mediteerima kohta, kuhu see langes. See Ratongi ja Rangeeti jõgedest ümbritsetud ning taamal paistva Kanchendzonga mäega paik oma tsörtenite, mani kivide ja vee abil liikuvate palveratastega on lihtsalt oivaline. 1987 aastal ümberehitatud peatemplis on suured Buddha ja bodhisattvate kujud.

  Päeva teises pooles sõidame Khecheopalri järve äärde, mis on au sees nii budistide kui ka hindude seas, kes oma soovidega siia tulevad.  Ülevalt vaadatuna on järvel Buddha jalajälje kuju. Kuigi järv on metsaga ümbritsetud, ei ole selle pinnal ühtegi puulehte. Kohaliku uskumuse kohaselt sööstab püha lind alla ja eemaldab iga vee peale kukkuva lehe

  8 päev
  Peale hommikusööki külastame Pemeyangste kloostrikompleksi, mis asub Pellingist 2km kaugusel. Klooster on ehitatud 17 sajandil ja on üks vanimaid ja tähtsamaid kloostreid budismis, sest ainult selles kloostris elanud mungad saavad omale tiitli Tasang- mis tähendab täielikult puhastatud munka.
  Munkade eluasemetest ja kõrvalhoonetest ümbritsetud lihtne kolmekorruseline peaklooster on tõeline ilusate seinamaalingute ja skulptuuride varamu. Kloostri ülemisel korrusel on guru  Padmasambhava seitsmekorruselise kodu  Zangdoperli keeruline mudel.

  Seejärel külastame Sikkimi teise Chogyali dünastia ehitatud 17 sajandi pealinna varemeid. RABDENTSE oli Sikkimi kuningriigi pealinn 1670-1814 aastal. Läbi metsa viiv rada viib vana linnapalee varemetele.

  Peale lõunat alustame sõitu Darjeelingi poole. Sõidu pikkuseks 110 km, mille läbimiseks kulub umbes 6 tundi.
  Darjeeling asub Himalaja mäestikus 2100 meetri kõrgusel ja teda kutsutakse Dorje Ling mis tõlkes on äikese kodu. Darjeeling pakub palju kauneid vaateid lumemütsides mäetippudele. Darjeelingut ümbritsevad maailma kuulsad teeistandused. Piirkond on kindlasti üks maailma eksootilisemaid sihtkohti!

  Õhtul majutume hotelli SUMMIT YASHSHREE 3*. Selles hotellis majutume 2 ööd.

  9 päev
  Ärkame varahommikul ja läheme vaatama päikesetõusu Tiger Hill mäele. Päikesetõus Himaalajas on tõesti imeline ja majesteetlik vaade. Näeme kuidas taevas muudab värve kuni selleni, et pärast päikesetõusu värvub kogu Himalaja mäeahelik kuldsesse tooni.
  Peale päikesetõusu nautimist külastame tagasiteel piirkonna vanimat Ghoomi kloostrit, mis on ehitatud 1875 aastal. Kloostris on 4,5 meetri kõrgune Buddha kujutis.
  Hotelli jõudes sööme hommikusöögi ja seejärel suundume põnevale rongisõidule muinasjuturongiga.

  Lähme tunnisele rongisõidule üle 100 aasta vana originaalse aururongiga. Raudtee on sinna rajatud briti koloniaalajastul. Raudtee avati 1881 aastal ja auruvedur sõidab kiirusega umbes 15 km tunnis, järel pisikesed 4 rattalised vagunid. Sellel rongisõidul kogeme ajastute tagust heli, lõhna ja romantikat, mis on toonud ajaloo kaasa tänapäeva. See raudtee on oma ajastu suur saavutus, mis on muutnud piirkonna kultuuri ja mõjutab piirkonna sotsiaalsust ka tänapäeval.
  Pärast rongisõitu külastame teeistandust ja Tiibeti põgenike abikeskust.

  10 päev
  Pärast hommikusööki jätame Darjeelinguga hüvasti ja hakkame sõitma tagasi Bagdogra poole. Sõit kestab umbes 3, 5 tundi (90 km).
  Peale lõunat lend Bagdogra – Delhi.
  Saabudes Delhisse majutume lennujaama lähedal asuvasse hotelli.

  11 päev
  Varahommikul lend Delhi-Istanbul (06:15-10:30) ja seejärel lend Istanbul-Tallinn (14:00-17:25).

  Ringreisi maksumus:  1599 eurot / reisija
  Reisides üksinda lisandub ühese toa lisatasu 380 eurot 

   Hinnas sisaldub:

  * kõik vajalikud lennukipiletid
  * eesti keelne reisijuht alates Tallinnast
  * ülal kirjeldatud ringreis
  * hommiku- ja õhtusöögid hotellides v.a õhtusööki ei ole ringreisi viimasel õhtul Delhis
  * Darjeelingi ja Sikkimi piirkonda sissepääsuks eriluba
  * aururongi pilet Darjeelingus

  Hinnas ei sisaldu:

  * India viisa
  * lõunasöögid
  * vaatamisväärsustel fotoaparaatide- ja kaamerate tasud
  * jootrahad kohalikele giididele ja bussijuhtidele
  * reisikindlustus

   

   

   

   

   

   

  Save

  Save

  Save

  Save

  Save

  Save

  Save

  Save

  Otsid endale lõõgastavat reisi?
  Pole probleemi! Lennutame sind ükskõik millisesse riiki. Võta meiega ühendust ning teeme sulle parima pakkumise!

  chakra1 finair1 kidytour insta1 nova1 salva1 tallink1 nova tez1tez1anex