Liitu listiga. Juba 10246 liitunut!

  Rajasthan Thari kõrb

  Thar’i kõrbesafari, kindlused, paleed ja templid Indias

   

   

  Reisi aeg: 02. – 17.detsember 2024
  Hind alates 1699€ / reisija
  Päev 1: (03.12) SAABUMINE DELHISSE / SÕIT NAWALGARHISSE (250 km/5-6 tundi)

  Saabumine Indira Gandhi rahvusvahelisse lennujaama.
  Seejärel sõit avatud muuseumi ja pärandlinna Nawalgarhi.

  Nawalgarh kuulub Shekhawati piirkonda ja on tuntud oma freskode ja havelide poolest, olles tuntud kui Rajasthani Kuldlinn. Samuti on see mõnede suurepäraste India ärifirmade kodulinn.

  Thakur Nawal Singh Ji Bahadur (Shekhawat) asutas Nawalgarhi 1737. aastal Rohili küla asukohas, ja tema järeltulijad valitsesid seal kuni Jagiri tühistamiseni Rajastanis. Paljud Marwari kogukonna suured äripered, nagu Mansingka, Padias, Birlas, Goenka, Jiwrajka, Khaitan, Nemani, Dharnidharka, Somani, Chhawchharia, Ganeriwala, Murarka, Poddar, Seksaria, saavad alguse Nawalgarhist.

  Saabumine Nawalgarhi, sisseregistreerimine hotelli.

  PÄRASTLÕUNANE PÄRANDI LINNA JALUTUSKÄIK NAWALGARHIS

  Nawalgarhi ajaloolisel linnal on võrreldes teiste Shekhawati linnadega kõige rohkem havelisid(Haveli on traditsiooniline linnamaja, mõisahoone Indias). Igal käänulisel tänaval on midagi pakkuda, ja linna jalutuskäiku nimetatakse paremini “avastusretkeks”.

  Õhtul naasmine hotelli õhtusöögile ja öömajale.

  PÄEV 2: (04.12) NAWALGARH / BIKANER (210 km/4-5 tundi)

  Hommikusöök ja seejärel sõit Bikaneri.

  Bikaner asutati 1488. aastal Marwari Rathore prints Bika poolt, kes oli Rao Jodha elavaim ja ettevõtlikum poeg. See rikas linn on ümbritsetud karmi kõrbega, ja kahtlemata julgevad vaid mõned selle maailma osa avastada.

  Asudes otse iidsetel kaubateedel, mis ühendasid Lääne/Kesk-Aasiat ja Põhja-Indiat, muutus Bikaneri keskaegses perioodis õitsvaks kaubakeskuseks. Tollal tunti seda linna Jangaldeshi nime all ja see oli ihaldatud Gurjar-Pratiharsi, Chauhanide ja Bhatide poolt.

  Kindlustatud linn säilitab endiselt keskaegse ajastu aurat, kuna seda kaitseb karm kõrb ja see on jäänud puutumatuks välismõjudest. Linn on arhitektuuri meistriklass, ja üks ei suuda imetlemata jätta kaunistatud väravatega müüri. Kõrged majad suurepäraste nikerdatud kaunistustega on jätkuvalt alles, kinnitades kohaliku käsitöö ja elanikkonna jõukust. Valgustatud valitsejat, Maharaja Ganga Singhit (1880–1943 AD), mäletatakse tema panuse eest kohaliku elanikkonna heaolu tõstmise suunas ja Gang kanali ehitamise eest, et niisutada kuiva maad.

  Saabumine Bikaneri.
  Pärast lõunapausi suundume kaunist ja muljetavaldavat Junagarhi kindlust külastama ning kuulama selle suurepärast ajalugu. Bikaner on kuulus 600-aastase Karni Mata templi poolest ja templit austatakse seal elavate rottidega. Pärast Junagarhi kindluse külastust sõit Karni Mata templisse, et näha tuhandeid rotte templi territooriumil.

  Õhtul naasmine hotelli õhtusöögile ja öömajale.

  PÄEV 3: (05.12)  BIKANER / THAR KÕRB (160 km/3 tundi)

  Varahommikune hommikusöök ja jätkame oaasi avastamist keset kõrbe.

  • Sõit bussiga kaamlisafari alguspunkti.
  • umbes tunnine kaamlisõit ja seejärel lõunasöök kõrbes
  • Vaba aeg puhkamiseks puude varjus.
  • Jätkame kaamlisõiduga kõrbelaagri suunas
  • Saabumine kõrbelaagrisse
  • Majutumine telkidesse (ei pea ise paigaldama)
  • Õhtune tee päikeseloojangul
  • Naudime lõkkeõhtut
  • Küünlavalguses õhtusöök koos rahavamuusikutega Tahar kõrbes

  Ööbimine telkides kõrbelaagris

  PÄEV 4: (06.12) THAR KÕRB / PUSHKAR (250 km/5-6 tundi)

  Hommikusöök ja sõit Pushkari, laatade ja pidustuste linna.

  Pushkar on üks vanimaid linnu Indias. Asudes Ajmeri loodeosas, Pushkari on vaikne linn, mis on tuhandete turistide ja jumalateenijate lemmiksihtkoht. Pushkar on kolmest küljest ümbritsetud küngastega. ‘Nag Pahar’, mis tähendab Sisemäge, moodustab loodusliku piiri Ajmeri ja Pushkari vahel.

  Pushkar on tuntud kui ‘Rajasthani roosiaed’. Siit eksporditakse kuulsate Pushkari rooside essentsi üle kogu maailma. Koos huvitava müütilise ajalooga muudab ajatu arhitektuuripärand Pushkari lummavaks linnaks.

  Legendide kohaselt langetas Brahma, keda peetakse universumi loojaks lootoslille maapinnale, mille tagajärjel tekkis kohe järv. Ta otsustas seejärel nimetada selle koha lille järgi ja sellest tulenevalt sai selle kohe nimeks Pushkar. Pushkari linnas asub maailma ainus Lord Brahmale pühendatud tempel.

  Hindud peavad Pushkari külastamist viimaseks palverännakuks.

  PÄRASTLÕUNANE PUSHKARI VAATAMISVÄÄRTUSTE KÜLASTUS

  Külastame Brahma templit, mis asub maalilises Pushkari orus Nangaparvati ja Anasagar järve taga. Brahma tempel omab erilist kohta India inimeste südames. See on maailma ainus tempel, mis on pühendatud jumal Brahmale. Külastame ka Pushkari järve, mida hindu pühakirjad kirjeldavad kui ‘Tirtha Raj’, kõigi palverännaku kohtade kuningat. Ühtegi palverännakut ei loeta täielikuks ilma pühas Pushkari järves suplemiseta.

  Õhtusöök ja ööbimine hotellis.

  PÄEV 5: (07.12) PUSHKAR / JAIPUR (150 km/3-4 tundi)

  Hommikusöök ja sõit Jaipuri.

  Õhtusöök ja ööbimine hotellis.

  PÄEV 6: (08.12) JAIPUR / GOA (Lend)

  Sõit Jaipuri lennujaama ja lend Goasse.

  PÄEV 7 kuni 14 (09.12 – 16.12)

  Rannapuhkus Goas valitud hotellis.
  16.detsember päeval algab sõit koju.

  PÄEV 15 (17.12) Saabumine Tallinnasse

  Otsid endale lõõgastavat reisi?
  Pole probleemi! Lennutame sind ükskõik millisesse riiki. Võta meiega ühendust ning teeme sulle parima pakkumise!

  chakra1 finair1 kidytour insta1 nova1 salva1 tallink1 nova tez1tez1anex