Liitu listiga. Juba 10246 liitunut!

  Tai ringreis

  Tai ringreis 03 – 20.veebruar 2025

   

  1. päev: 03.veeb.2025 Väljumine Tallinnast
  Kohtume reisijuhiga Tallinna lennujaamas kell 16.45, lend väljub kell 18:40 ja ümberistumisega Istanbulis lendame Tai pealinna Bangkoki.

  2. päev: 04.veeb.2025 Bangkoki saabumine
  Saabume Bangkoki lennujaama kell 15:20.
  Sõidame hotelli ja õhtul on vaba aeg iseseivalt suurlinnaga tutvumiseks.
  Ööbimine Bangkokis 3* hotellis.

  3. päev: 05.veeb.2025 Bangkok
  Külastame Bangkoki kõige olulisemat vaatamisväärsust Grand Palace, mis on iga Bangkoki külastaja jaoks “see kõige kõige”. Chao Phraya jõe (tõlkes Kuningate jõgi) kallaste lähedal asuv Grand Palace on ideaalne näide iidsest siiami õukonnast. Seal asub ka Smaragd Buddha  tempel (Wat Phra Kaew), kus asub Tai kõige hinnalisem püha Buddha pilt.
  NB! Grand Palace’i külastamiseks peavad olema kaetud õlad, põlved ja seal tuleb käija paljajalu. Sama kehtib ka paljude järgmiste päevade vaatamisväärsuste külastamise kohta!

  Edasi kulgeme paadiga Chao Phraya jõel läbi Thonburi Klongide kanalite. Teil on võimalus näha ja pildistada veetee kallastel olevaid põnevaid elumaju ja templeid, mis on andnud linnaosale nimeks “Ida Veneetsia”. Samuti külastame Bangkoki ühte enim pildistatud vaatamisväärsust, Koidu templit (Temple of Dawn / Wat Arun). Majesteetlikul pühakojal on 76 m kõrgune pagood. Pagodi katus on kaunistatud glasuuritud keraamiliste tükkidega, mis peegeldavad kaunilt tõusvat päikest ja sellest on tulnud ka templi nimi.
  Kui programmist jääb vaba aega siis külastame õhtul Bangoki suurt kaubanduskeskust – Central World Shopping Complex.
  Ööbimine Bangkokis 3* hotellis.

  4. päev: 06.veeb.2025 Bangkok – Ayuthaya – Phitsanuloke
  Hommikul alustame sõitu Phitsanuloke poole. Meie teele võib jääda mõni huvipakkuv tempel, kus saame soovikorral peatusi teha külastusteks. Teele jääb ka kuningas Rama V Bang-Pa-In suvepalee, mis koosneb gooti, renessansi, hiina ja tai arhitektuuri stiilis hoonetest.
  Saabumine Ayutthaya iidsesse kuningriiki. See UNESCO maailmapärandi linn oli kunagi üks maailma suurimaid ja muljetavaldavamaid linnu. See oli õitsev ja jõukas pealinn enam kui 400 aastat, enne kui see täielikult hävitati.
  Külastame Budistlike templeid Wihan Phramongkhon Bophiti ja Wat Phra Sri Sanpheti. Need templid on Ayutthaya kaks kõige külastatavamat ja olulisemat kohta, eriti viimane, mis asub iidses paleekompleksis, väga sarnane Bangokis Grand Palaces asuva Smaragd Buddha templiga. Wat Mahathat Tempel ehitati Ayutthaya ajastu alguses. Seal asub ka linna kõige enam pildistatud koht: ikooniline ja samas ka kummituslik, liivakivist Buddha pea mis, on takerdunud puujuurtesse.
  Ööbimine Phitsanulokes 3* hotellis.

  5. päev: 07.veeb.2025 Phitsanuloke – Sukhothai
  Jätkame ome reisiteekonda ja külastame kuulsat Sgt. Maj. Thawee rahvamuuseumit (Sgt. Maj. Thawee-Pim Buranaket). Onu seersant, keda kohalikud inimesed kutsuvad ka seersant Thawee on Sgt. Maj. Thawee Buranaket, hea inimene Song Kwai.
  Selles põnevas muuseumis on väljas märkimisväärne kogu Phitsanuloki provintsist pärit tööriistu, tekstiile ja fotosid ning palju eelmiste aastakümnete nipsasju, mis kõik on kogutud samanimelise seersantmajor Thawee poolt. Kogud asuvad viies traditsioonilises Tai stiilis hoones ja väljapanekutele on lisatud informatiivsed ingliskeelsed kirjeldused. Kokandushuvilistele pakub palju huvi traditsioonilise Tai köögi väljapanek ja jahimeestele erinevad püünised, mida kasutati ulukite püüdmiseks.
  Jõudes Sukhothai / Sri Satchanalai linna, külastame Baan Na Ton Jan`i. Muda tundmaõppimine – mudas leotades värvitud tekstiil on Ban Na Ton Chani peamine kohalik toode. Rahvatarkusega aretatud käsitsi kootud tekstiil, millest on saanud ainulaadne selle küla tunnus toode, mis on iidsetest aegadest päritud siinsete tekstiilikudujate põlvkondade poolt.
  Pärastlõunal külastame kohalikku puuviljaaeda. Baan Na Ton Janis on palju erinevaid puuvilju, kuna Baan Na Ton Jani asukoht on puuviljade kasvatuseks täiuslik. Külaelanikud istutavad erinevaid põnevaid puuviljapuid, mida nad leiavad, näiteks durian, apelsin jne. Loodame, et saame ka proovida mõnda valminud puuvilja (hooajalist).
  Ööbimine Sukhothais 3* hotellis.

  6. päev: 08.veeb.2025 Sukhothai – Lampang
  Jätkame sõitu edasi Lampangi, külastame Wat Phra That Lampang Luangi templit, mis on Lanna templiehituse aluseks. Tempel asub silmapaistval müüriga ümbritsetud künkal ja seal on ka suur kollektsioon iidseid puidust esemeid. Lampangi linnas lähme vanalinna põnevale ringkäigule.       Ööbimine Lampangis 3* hotellis.

  7. päev: 09.veeb.2025 Lampang – Chiang RaI
  Jätkame sõitu põhja suunas Chiang Rai poole. Külastame Mae Sai, Tai kõige põhjapoolsemat punkti, mis on ka Myanmari piirilinn. Pärast seda sõidame kuulsasse kuldsesse kolmnurka, piirialale, kus kohtuvad kolm riiki Birma, Laos ja Myanmar – näeme kõiki neid kolme riiki korraga – piiriks vaid Mekongi jõgi. Külastame oopiumimaja muuseumi, et saada rohkem teadmisi selle piirkonna endise oopiumikaubanduse kohta.
  Ööbimine Chiang Rais 3* hotellis.

  8. päev: 10.veeb.2025 Chiang RaI – Chiang Mai
  Jätkake sõitu edasi Chiang Mai suunas. Teel külastate mõnda põnevat mägihõimu küla, sealhulgas Longnecki Maechanis (pikakaelaliste hõim, kes kannavad ümber kaela metallrõngaid, et kael pikemaks veniks). Wat Rong Kung – tuntud ka kui Valge tempel. Kui enamike külastatud templite ajalugu ulatub sajandite taha, siis see suurepärane kultuspaik ehitati alles hiljuti. Tõeliselt silmipimestav valge ehitis oma fantastiliste nikerdustega.
  Pärastlõunal jõuame Chiang Mai linna, mida kutsutakse ka Põhja Roosiks.
  Ööbimine Chiang Mai’s.

  9. päev: 11.veeb.25 Chiang Mai
  Külastame elevantide treeninglaagrit, mis on peaaegu nagu kool. Meile näidatakse, kuidas loomi noorest east alates koolitatakse ja elevandid demonstreerivad, mida nad on õppinud. Seejärel sõidame elevandiga läbi džungli, umbes tunnine sõit.
  Sööme kohaliku lõunasöögi. Pärast lõunat aga külastame orhidee talu.
  Edasi külastame Bo Sang’i käsitöökeskust, kus Bo Sang’i perede põlvkonnad on vihmavarjude ja päikesevarjude valmistamisega tegelenud juba üle 200 aasta. Siin saame vaadata, kuidas naised valmistavad bambusest ja paberist vihmavarjusid, seejärel maalivad neid käsitsi traditsiooniliste Tai stseenide või lillemustritega. Samuti külastame puuvilla ja siidi kudumise külasid. Näeme ka käsitöölisi, kes nikerdavad puidust nõusid ja muid esmeid.
  Ööbimine Chiang Mais 3* hotellis.

  10. päev: 12.veeb.2025 CHIANG MAI – PHUKET
  Lendame Phuketile ja majutume hotelli Kata rannakülas.
  Ööbimine Phuketis 3* hotellis.

  11. Päev: 13.veeb 2025 PHUKET – VABA AEG
  Ööbimine Phuketis 3* hotellis.
  12. päev: 14.veeb 2025 PHUKET – VABA päev – õhtul programm Siam Niramit
  Õhtune progarmm algab hotellis umbes kell 16.30
  Õhtul külastame Siam Niramit etendust, kus on ka buffee õhtusöök (joogid lisatasu eest).
  Siam Niramit etendus üks parimaid maailmas. See on tõeliselt hea kunstilise tasemega tänapäevane etendus. See on nii realistlik nagu läheks ajas tagasi ja näeks ajaloo ellu ärkamist. Siam Niramit etendus tutvustab suurepäraselt Tai ajalugu ja kultuuri. Lava on 65 meetrit lai, 40 meetrit sügav ja 10 meetrit kõrge. Esinejaid on 100 ja erinevaid kostüüme 500. Rohkem kui 100 kaunist lavastust ja kunstilist dekoratsiooni muudavad iga stseeni väga tõeliseks. Paljud eriefektid on lõbusad ja palju on üllatusi etenduse käigus. Näiteks järsku ilmub lavale jõgi ja inglid lendavad realistlikult taevastseenis üle saali.
  NB! Etenduse ajal on pildistamine ja filmimine rangelt keelatud. Esinejatega saab pilti teha pärast etendust!
  Siam Niramit etendus on see, mida lihtsalt peab oma silmaga nägema.
  Lisaks etendusele on seal ka vabaõhumuuseumi stiilis 100-aastane Tai küla
  Astume ajas tagasi ja kõnnime läbi Siiami kõigi nelja piirkonna külade – majade. Iga piirkonna maja ehitati vastavalt selle maastikule ja kliimale. Kogeme traditsioonilist Tai elustiili, osaledes külaelanikega kultuurilistes tegevustes, nagu paadiga mööda kanalit sõudmine, Tai traditsioonilistesse kostüümidesse riietumine jne. Tundke, nagu oleksite selles ajastus.
  Ööbimine Phuketis 3* hotellis
  13. päev: 15.veeb 2025 PHUKET – VABA AEG
  Ööbimine Phuketis 3* hotellis.
  14. päev: 16.veeb 2025 PHUKET – VABA AEG
  Ööbimine Phuketis 3* hotellis.
  15. päev: 17.veeb 2025 PHUKET – VABA AEG
  Ööbimine Phuketis 3* hotellis.
  16. päev: 18.veeb 2025 PHUKET – VABA AEG
  Ööbimine Phuketis 3* hotellis.
  17. päev: 19.veeb.2025 Sõit Phuketi lennujaama
  Hiline väljaregistreerimine hotellist kell 18.00. Transfeer lennujaama.
  Lennuk väljub Phuketis kell 22:45 ja ümberistumisega Istanbulis lendame koju.
  18. päev: 20.veeb.2025 Saabumine Tallinnasse kell 11:50

  Hind: 2499€ / reisija kaheses toas.

  Programmi hinnas:
  Kõik programmilised lennupiletid
  Tais eesti keelne reisijuht ja inglise keelne giid
  Kõik programmilised sissepääsud
  Majutus 3* hotellides koos hommikusöökidega 15 ööd
  Ringreis bussiga
  Ringreisil 6 lõunasööki (joogid lisatasu eest)
  Siam Niramit show koos õhtusöögiga (joogid lisatasu eest)

  Programmi hinnale lisandub:
  jootraha giidile ja bussijuhile 25€ reisija kohta
  isklikud kulutused
  võimalikud pildistamis ja filmimis tasud
  mitte programmilised sissepääsud ja teenused
  joogid programmiliste söökide juurde

  Phuketis lisa tasu eest väljasõidud, toimub kui osalejaid on vähemalt 10 inimest:
  1.Simon Cabarat Show – hind 50€ / in (koht eespool ridades)
  Unikaalne ja populaarne Simon Cabaret etendus pakub väga glamuurset meelelahutust, mida rohkem Phuketis ei leia. Etendus on Phuketi populaarseimaid üritusi ja alates hetkest, kui sisenete stiilsesse ja luksuslikku saali, saate aru, et see saab olema väga erinev ja eriline õhtu.
  Nautige seda ainulaadset etendust, näete professionaalset lähenemiset igale muusikalisele teemale, saate naerda lõbusate etteastete üle ning nautida suurejoonelist lavakujundust koos võrratute kostüümidega. Ja muidugi kaunid Tai tantsijad!

  Phi Phi saare ja Khai saare ekskursioon kiirpaadiga koos lõunasöögiga, hind 80€ /in
  07:30 väljasõit hotellist
  08:30 kogunemine Royal Phuketi jahisadamasse.
  09:30 alustame põnevat kiirpaadireisi Phi Phi Lay saarele.
  10:30 Naudime Camel Rockis snorgeldamist ja ujumist, millele järgneb Monkey Bay võluv võlu, kus ootavad ees mängulised kohtumised ahvidega.
  11:45 Jätkame veeseiklust snorgeldamise ja ujumisega Phi Phi Doni lähedal.
  12:30 Naudime maitsvat lõunasööki Phi Phi Doni saare Ton Sai lahes.
  13:30 Avastame Phi Phi Ley imesid, sealhulgas viikingikoobast. Värskendavat ujumine Pileh laguunis. Külastage ikoonilist Maya lahte, mis on saanud tuntuks  filmis”The Beach”, ja jäädvustage meeldejäävaid fotosid selle hingematvalt kauni atmosfääri keskel.
  15:30 Lõõgastume Khai Nai saare valge liivaga rannas, kus on erakordsed snorgeldamis võimalused
  16:30 Oleme tagasi jahisadamas, kust päev algas. Sõidame tagasi hotelli.
  Reis hinnas on: inglise keelt kõnelevat giidi / kiirpaati / lõunasööki ja karastusjooke / snorgeldamisvarustust (mask, snorkel ja päästevest).
  Ekskursiooni hinnas ei ole: rannatoolid ja täiendavad veetegevused Khai saarel.
  Kaasa võtta: ujumisriided, lühikesed püksid, kerge T-särk, rannarätik, päikesekaitse, päikesemüts, päikeseprillid, mobiiltelefon veekindlas ümbrises, kerged tekikingad ja veidi raha mitmesugustele asjadele.
  Info:
  – See ekskursioon ei sobi neile, kellel on seljaoperatsioon, südame- või astmahaigetele, alla 1-aastastele lastele ja rasedatele.
  – Teekond võib ilma, mõõnade, tõusude ja sellest tuleneva ohutuse tõttu muutuda.
  – Palun võtke kaasa ujumistrikoo, päikesekaitsekreem ja mobiiltelefonile veekindel ümbris.

  LENNUINFO: (lennu kellaajad muutuvad kui muutub Turkish Airline lennuplaan)
  Tai siselennul lubatud max ära antava pagasi kaal 20kg
  Turkish Airline lendudel lubatud max ära anatava pagasi kaal 30kg

  03.Veeb 2025 Tallinnast kell 18:40 (TK1424), saabumine Istanbuli kell 23:20
  04. Veeb 2025 Istanbulist kell 01:44 (TK 68), saabumine Bangkoki kell 15:20
  12. Veeb 2025 Chang Mai – Phuket, lennuaeg täpsustamisel
  19. Veeb 2025 Phuketist kell 22:45 (TK173), saabumine Istanbuli kell 05:40
  20. Veeb 2025 Istanbulist kell 09:15 (TK1421), saabumine Tallinnasse kell 11:50

  Otsid endale lõõgastavat reisi?
  Pole probleemi! Lennutame sind ükskõik millisesse riiki. Võta meiega ühendust ning teeme sulle parima pakkumise!

  chakra1 finair1 kidytour insta1 nova1 salva1 tallink1 nova tez1tez1anex