Liitu listiga. Juba 10246 liitunut!

  Ayurveda

  Ayurveda on iidne India meditsiinisüsteem, mille eesmärgiks on tervise taastamine, hoidmine ja uuendamine vastavalt Veda metafüüsika põhimõtetele.

  Ayurvedavatarana ( nn Ayurveda järeltulija) teooria kohaselt peetakse Ayurveda päritoluks Hindu jumala Brahma jumalikku ilmutust, mida ta nägi siis, kui ärkas universumi taasloomiseks. Selle ilmutuse edastas jumalatele jumalik raviarst Dhanvantari, kes ilmus mäslevast taevalikust ookeanist. Need omandatud teadmised anti otse edasi Daksha Prajapati’le shloka (s.o. kindlaksmääratud pikkusega ja sageli riimuv poeetiline värss või fraas) vormis, mille ettekandjaks oli Brahma ise. Sel viisil levitati teadmisi ka mitmetele järgnevatele jumalikele põlvkondadele, kelle kaudu see omakorda jõudis jumal Indrani (dharma, s.o. usu, kõrgema tõe ja universumi lõpliku tõelisuse, kaitsja). Seletuse kohaselt oli Ayurveda esimeseks inimesindajaks Bharadvaja, kes sai vastavaid teadmisi Indralt. Vastutasuks edastas Bharadvaja oma teadmisi rühmale tarkadele, kes veel omakorda õpitu aspekte oma õpilastele tutvustasid.
  India 001_1

  Väidetavalt olla Ayurveda esimeseks kirjapanijaks Agnivesha (oma raamatus-Agniveshi tantra). Hiljem toimetas raamatu Charaka ja raamat sai tuntuks Charaka Samhitana. Teine varasemast perioodist pärinev Ayurvedat puudutav tekst on Sushruta Samhita, mille koostajaks oli Sushruta (Dhanvantari põhiõpilane u 1000 a. e. Kr). Sushruti peetakse Kirurgia Isaks ja oma raamatus kombineeris ta Dhanvantari õpetused ja kirurgilised tehnikad koos omapoolsete leidude ning tähelepanekutega alates sünnitusabist ja ortopeediast kuni oftalmoloogiani (s.o. silma- ja silmahaiguste õpetus) välja. Üheskoos kasutati Sushruta Samhitat ja Charaka Samhitat põhiliste teemakohaste kirjalike materjalidena antiiksetes Takshashila ja Nalanda ülikoolides. Neid mõlemaid tekste arvatakse pärinevat nüüdisaja (s.t. aeg Kristuse sünnist kui tänapäevani) perioodi algusest. Tekstid põhinevad holistlikul lähenemisel ja teemakäsitlusel, mis on tugevasti juurdunud Vedas ja Vedic kultuuri filosoofiasse. Holism (s.o. terviku primaarsuse rõhutamine) on keskne teema Ayurveda filosoofias, mille elemente leidub meditsiini erinevates aspektides.

  India 002

  Otsid endale lõõgastavat reisi?
  Pole probleemi! Lennutame sind ükskõik millisesse riiki. Võta meiega ühendust ning teeme sulle parima pakkumise!

  chakra1 finair1 kidytour insta1 nova1 salva1 tallink1 nova tez1tez1anex