Liitu listiga. Juba 10246 liitunut!

  Egiptus

  NATUKE LUGEMIST EGIPTUSE KOHTA:
  Egiptus on päikese, lummavate kõrbete ja Punase mere muinasjutulise veemaailma maa. See on vaaraode maa, mis on sügavalt Aafrika vaimust läbi imbunud.
  Riigikeeleks on araabia keel, suuremates linnades ja kuurortides on laialdaselt kasutusel ka inglise ja prantsuse keel.
  Riigi kliima on palav, lähistroopiline ja kontinentaalne. Suvi on kuum, talv aga soe ja väheste sademetega. Kogu Egiptuse territooriumi iseloomustavad ööpäevased õhutemperatuuri kõikumised. Nii näiteks võib Kairos jaanuaris-veebruaris olla päeval kuni 30 °C sooja, öösel aga langeb õhutemperatuur nullini ja madalamalegi. Kevadel puhub kuiv ja kuum tuul hamsin, sel ajal võib palavus tõusta kuni 40 kraadini, õhuniiskus aga langeda alla 10%.
   
  Hurghada_beach
   
  Kõige sobivam aeg Egiptuses puhkuse veetmiseks on oktoobrist mai alguseni. Veetemperatuur Punases meres ei lange iial alla +20 °C, sooja on 25–30 kraadi.
  Peaaegu kogu Egiptuse taimestik on koondunud Niiluse deltasse, Niiluse orgu ja oaasidesse. Kõige levinum puu on datlipalm. Sageli võib kohata ka viigipuud, tamariski, akaatsiat, küpressi, mimoosi ja mirdipuud. Papüürust, mis varematel aegadel kasvas pea kõikjal, võib nüüd leida põhiliselt lõunast. Et kliima on äärmiselt kuiv, on loomi Egiptuses vähevõitu.
   
  Village_Rd1
   
  Kõrbes elavad gasellid, kõrberebased, hüäänid, šaakalid, metseeslid, metssead, hüpiklased ja Egiptuse mangustid. Roomajate hulgas on mitut liiki sisalikke ja mürkmadusid, sealhulgas liivarästikud ja kobrad. Egiptuses, põhiliselt Niiluse deltas, pesitseb ligi 300 linnuliiki, näiteks pelikanid, flamingod, haigrud, nektarilinnud, peoleod, pistrikud, kotkad ja raisakotkad. Palju on erinevaid putukaid, kõrbepiirkondades eriti skorpione. Niiluses ja selle suudmepiirkonna järvedes on ligi sada kalaliiki.
  Kogu riigi territoorium on läbi imbunud Vana Egiptuse hindamatust kultuuripärandist. Kõige eredamateks vaatamisväärsusteks on Cheopsi püramiidid, Giza sfinks, kordumatu Egiptuse muuseum, Luxori ja Karnaki templid. Lisaks kristlikele ja islamistlikele kultuurimälestistele on Egiptus kuulus ka oma kuurortide, Punase mere kaldal asuvate Hurghada ja Sharm el Sheikhi poolest.
  Riigi pealinn Kairo – mitte ainult Egiptuse, vaid ka kogu Aafrika suurim linn – on asutatud 969. aastal. Linn asub veidi põhja pool kohast, kus rohkem kui 3000 aastat eKr laius Egiptuse iidne pealinn Memphis. Kairo on tohutu suurlinn. Piki Niiluse jõge kulgevad kvartalid koosnevad valdavalt pilvelõhkujatest. Siin paiknevad parimad kauplused, hotellid ja restoranid. At-Tahriri väljak on Kairo keskväljak. Siin asuvad riigi põhilised riiklikud ja ühiskondlikud asutused.
  Sel väljakul asub ka üks maailma kõige kuulsamaid muuseume Egiptuse muuseum. Muuseumi seinte vahele on kogutud Muinas-Egiptuse kordumatud kunsti- ja kultuurimälestised, sealhulgas vaarao Tutanhamoni hauakambri aarded.
  Kairo vanem osa jääb pealinna äärealale. Vanalinn asub Niiluse idakaldal. Vanad kvartalid on püsinud keskajast alates peaaegu muutumatuna, säilinud on kitsaste käänuliste tänavate labürindid ja iidvanad majad, kus puuduvad elementaarsedki mugavused. Vana Kairo piiril paiknevad imperaator Traianuse ajal rajatud Rooma kindluse varemed.
  Kairo on ka oluline islamikeskus. Linnas on üle 300 mošee. Arhitektuuri iseloomustab Araabia ornamendi kordumatu mitmekesisus ja väljendusrikkus. Kairos asuvad ka rohkearvulised kopti kultuurimälestised. IV saj pKr rajatud Rippuvas kirikus (El-Muallaqa) on säilinud unikaalne XIV sajandist pärit seinamaaling.
  Püha Markuse kirikus on ainulaadne kollektsioon sisaldab üle 170 ikooni vana ja uue testamendi reproduktsioonidega. 1908. aastal rajatud Kopti muuseumis asub maailma rikkalikem kopti kunsti kollektsioon (käsikirjad, ikoonid, gobeläänid). Peale iidse tsivilisatsiooni mälestusmärkide meelitavad turiste Kairosse ka kohalikud turud, kus pakutakse kõikvõimalikke suveniire ja kohalike käsitööliste valmistatud esemeid. Linnas on tohutusuur maaliline Khan el Khalili turg.
  Erilisel kohal riigi ajaloos on Luxor II aastatuhande eKr keskel asus siin Egiptuse pealinn Teeba, praegu on see aga suurim vabaõhumuuseum.
  Siin asub Vana-Egiptuse tuntud Amon-Ra tempel, samuti mitmed hellenistliku kultuuri mälestusmärgid, sealhulgas Osirise tempel, Ossirioni palee ja Ramses II templi varemed.
  Niiluse idakaldal „Elavate linnas“ on kaks grandioosset templit: Luxori ja Karnaki templid. Läänekaldal asuvas „Surnute linnas“ kõrgub kaljujalamil salapärase naisvaarao Hatšepsuti monumentaalne hauakamber. Orus asuvad vaaraode Tutanhamoni, Seth I, Ramses III ja Amenophis II hauakambrid.
  Ent turiste meelitavad Egiptusse mitte ainuüksi muistse tsivilisatsiooni mälestusmärgid, vaid ka aastaringselt valitsev rannailm.
  Meie turistide seas on kõige populaarsemateks kuurortideks Hurghada ja Sharm el Sheikh. Aktiivse puhkuse eelistajatele sobivad hästi Punase mere sukeldumiskeskused Safaga ja Marsa Alam. Vaba ja noortepärase õhkkonna poolest on tuntud Sharmist põhja pool asuv Dahab. Nuveiba kuurort sobib perepuhkuse veetmiseks. El Guni nimetatakse Punase mere Veneetsiaks – hotellid ja plaazid võtavad enda alla palju väikseid saari, mille vahel kurseerivad paadid.

  Otsid endale lõõgastavat reisi?
  Pole probleemi! Lennutame sind ükskõik millisesse riiki. Võta meiega ühendust ning teeme sulle parima pakkumise!

  chakra1 finair1 kidytour insta1 nova1 salva1 tallink1 nova tez1tez1anex