Liitu listiga. Juba 10246 liitunut!

  Hea teada India kohta

  Mida kaasa pakkida?
  Indias on oktoobrist aprillini väga soe. Kaasa tuleks võtta kerge puuvillane riietus. Mida vähem, seda parem – säästate kohvris ruumi võimalike sisseostude jaoks. Kui tahate minna ekskursioonile või omapäi mägedesse, džunglisse või Põhja-Indiasse, tuleks kaasa võtta soe fliis või kampsun. Kui soovite osa võtta mõnest mitmepäevasest väljasõidust, peaks kaasas olema väike spordikott. Reisige kergelt!

  Kindlasti peaks reisil kaasas olema:
  Mugavad jalatsid
  Šampoon (kui elate 2-3* hotellis)
  Salvrätid, niisked puhastavad salvrätikud
  Taskulamp
  Isiklikud ravimid
  Peakate, päikeseprillid, päevituskreem

  Kui Te soovite kellelegi hea teenuse vŏi lihtsalt niisama kingitust teha, kŏlbavad kõik läänes toodetud pudi-padi: pastakad, tulemasinad, viltpliiatsid, sigaretid jne.

  Elukallidus
  India on eestlaste jaoks odav maa. Lihtsa eine odavas söögikohas saab kätte ka 1 euro eest, samas on tipp-klassi restorane, kus hinnad vastavad meie tasemele. Tänu kohalikule madalale elatustasemele saab odavalt ka igasuguseid luksuslikke lisateenuseid.
  Jootraha
  Hotelliteenistujad Indias on äärmiselt sõbralikud ja teenindusvalmis ning iga meelehea eest jootraha ei ootagi. Elatustase on aga madal ja loomulikult võetakse teie poolt pakutu tänuga vastu. Väljaspool hotelli eeldatakse jootraha pea iga tegevuse ja teenuse eest. Seetõttu on kasulik kanda kaasas väikseid rahatähti. Üldiselt piisab 20 ruupiast (umbes 0,14 EUR), 5* hotellides võiks pakikandjale anda 50 ruupiat, mis on alla ühe euro. Euro münte ei maksaks jootrahaks anda, kuna kohalikul on raskem nendega toimetada.
  Pildistamine
  Kui soovite pildistada inimesi, tuleks selleks luba küsida. Hindud poseerivad hea meelega. Ajalooliste vaatamisväärsuste juures „modellidena” raha teenivad võltspühamehed nõuavad poseerimise eest tasu, tavalised hindud loomulikult mitte. Kui teil on neile tänutäheks jätta mingi pisimeene (pastakas), võetakse see relvituks tegeva naeratusega vastu.
  Raha- ja krediitkaardid
  Rahaühik on ruupia. Kurss: 1 EUR = umbes 70 India ruupiat (seisuga 03. 2015). Väikestest rahadest on krooniline puudus. Katsuge seega raha vahetades saada nii väikesi kupüüre kui vŏimalik. Vahetusraha pole tavaliselt taksojuhtidel, ka poekestes kiputakse teile tagasi andma maiustusi vŏi postmarke. Hotellides, suuremates kauplustes ja restoranides kehtivad krediitkaardid. Kaasa reisile on kõige parem võtta eurosid, Eestis India ruupiaid vahetada ei ole võimalik.
  Sisseostud
  Indias on kirjeldamatult rikas kangaste ja käsitööde valik. Hinnad on soodsad. Enamlevinud ostuartikliteks on siid- ja puuvillakangad, sallid, kašmiirvillast sviitrid, vaibad, vääriskivid ja -metallid, parfüümid, puunikerdused, maitseained, hõbeehted. Kuulus on India tee, eriti Darjeeling. Üha rohkem naisi ostab endale kaasa sari kõrval populaarseima India naisterõiva salwar kameezi. See on 3 osaline kompekt, mis koosneb pükstest, tuunikast ja suurest sallist. Salwar kameez on väga naiselik ja uskumatult mugav. Tingimine kuulub lahutamatult ostmise juurde.
  Templite külastus
  Hindu ja buda templitesse sisenetakse austuse märgiks paljajalu. Seetõttu on mugavam retkedele, mis nende külastamist sisaldavad, minna lahtistes sandaalides. Jalatsid tuleb ära võtta ka kodusid külastades.
  Mitmed hindu templid on kõigile peale hindude suletud.
  Templitesse ei tohiks kaasa võtta nahkesemeid, teid võidakse paluda näiteks nahkvööd ja kotid ukse taha jätta
  Ohvriandide puudutamine on sügavalt ebaeetiline ja solvav
  Templite ja stuupade ümber tehakse ring päripäeva. Kui soovite templit erineva nurga alt pildistada, liikuge teiegi kellaosuti suunas.
  Templites, stuupades ja teistes pühamutes pildistamiseks tuleb luba küsida.
  Tervishoid. Vaktsineerimine.
  Kui tunnete muret, kuidas tervis võõras keskkonnas vastu peab, tuleks nõu pidada tervisekaitse asjatundjatega. Nõustamiskabinettide aadressid leiate klikkides siia.
  Indiasse reisimisel ei ole ükski vaktsineerimine kohustuslik. Maailma Tervishoiuorganisatsioon soovitab vaktsineerida A-hepatiidi vastu. Täpsema info leiate siit.
  Reisimise ja tervisega seotud probleemide kohta leiab head infot aadressiltwww.tervisekaitse.ee.
  Tollieeskirjad
  Deklareerimata valuutat võib kaasas olla 2500 euro väärtuses. Indiasse on lubatud kaasa võtta 200 sigaretti või 50 sigarit, 1 liiter kanget ja 1 liiter lahjat alkoholi. Maalt lahkumisel ei ole piiranguid suveniiride, siidi ja muu kohapeal ostetu suhtes v.a. antiikesemed. Antiiksena võidakes käsitleda kõike, mis on rohkem kui 100 aastat vana. Eksportida ei tohi looma- ja ussinahku.
  Tualettruumid
  India avalikes tualettruumides domineerivad jalajälgpotid. Hotellides, paremates restoranides ja teistes kohtades, kus turiste rohkem käib, on olemas harjumuspärased WC-potid. Turismimarsruutide äärde jäävates käimlates, siseliinide lennujaamades ja teistes sarnastes paikades on tavaliselt ühes kabiinis euroopalik pott, teistes jalajäljed. India tualettruumide lahutamatu osa on kohalik abiline, kes püüab teile kõigiti kasulik olla: ulatab paberi, avab kätepesuks vee jne. Loomulikult ootab ta oma töö eest tasu.
  Vesi
  Jooge vaid poest ostetud mineraal- või allikavett. Ostmisel veenduge, et pudelikork on suletud. Kraanivett ei ole soovitav juua.
  Otsid endale lõõgastavat reisi?
  Pole probleemi! Lennutame sind ükskõik millisesse riiki. Võta meiega ühendust ning teeme sulle parima pakkumise!

  chakra1 finair1 kidytour insta1 nova1 salva1 tallink1 nova tez1tez1anex