Liitu listiga. Juba 10246 liitunut!

  Puhkus Bulgaarias

  Musta mere läänekalda rannad kuuluvad Euroopa kõige paremini hooldatud randade hulka. Enamikus Bulgaaria kuurortides sõelutakse liiva spetsiaalsete masinatega, merevee puhtusest annavad tunnistust randadele omistatud sinised lipud.
  Bulgaarlaste siiras külalislahkus on vaba igasugusest pugejalikkusest. Igaühele, kes kordki sel maal viibinud, puutub silma sõbralik suhtumine turistidesse. Just seepärast tunnevad kõik ennast siin koduselt.
  Bulgaaria köök sarnaneb üldiselt Ukraina ja Valgevene omale, ent sel on ka eriline, Balkanimaadele omane koloriit. Värskete köögiviljade, maitserohelise ja juustude julge kasutamine muudab toidud maitsvaks ja tervislikuks.
  Rohkearvulistes kohvikutes ja restoranides pakutavate portsjonite suurus ja hind valmistab turistile meeldiva üllatuse. Just seepärast tellivad paljud puhkajad hotellis ainult hommikusöögi, lõuna- ja õhtusöögi aga eelistavad süüa linnas või rannas, mis tavaliselt jääb hotellist 5–7 minutise jalutuskäigu kaugusele.
  Viimastel aastatel on riigi hotellimajanduses toimunud tõsised muudatused. Ligi viis aastat tagasi algas tõeline ehitusbuum, mille tulemusena on praeguseks suurem osa Bulgaaria kuurortide hotelle täielikult restaureeritud ja vastavad Euroopa rangetele majutusnõuetele. Paljudes hotellides on uuendatud kõik numbritoad, lisaks sellele on hotellides spordi- ja taastusravikeskused ning kümblusprotseduuride kompleksid.
   
  bulgaaria_kirik
   
  Puhkus Bulgaaria kuurordis erineb puhkusest Türgis või Egiptuses. Puhkajate elu ei piirdu siin ainult oma hotelli territooriumiga, mis ei ole tavaliselt isegi mingil moel tähistatud, vaid hõlmab kogu kuurorti. Bulgaaria kuurordid kujutavad endast ühtseid linnakuid, milles on kindlasti rannapromenaad, palju baare, suveniiripoode, restorane ja diskoteeke.
  Viimastel aastatel on neile lisandunud ka tenniseväljakud, bowlingusaalid, veepargid ja ratsaspordikeskused. Just seetõttu ei hakka teil Bulgaaria kuurordis kunagi igav.
  Kui soovite rohkem mitmekesisust, kui kuurordielu seda pakkuda suudab, on alati võimalik minna ekskursioonile – seda enam, et nende hind on täiesti taskukohane. Vaatamisväärsustest ei ole Bulgaarias kunagi puudust olnud, praegu on nende valik aga muutunud veelgi rikkalikumaks ja kvaliteet paremaks.
  Ajaloohuviliste maiuspalaks on poolel teel Varnast Burgasi asuv Nessebari linn. Kitsa maariba abil mandriga ühendatud poolsaarel kõrguv linn-kindlus Nessebar on pärit otsekui tüüpiliselt Bulgaaria piltpostkaardilt.
   
  bulgaaroa_linnapilt
   
  Siin ootavad teid kindlustusrajatised, vähemalt tosin varasest keskajast säilinud kirikut, koloriitsed kahe küünra laiused tänavakesed, aga ka tõelistes vana-bulgaaria interjöörides pesitsevad hubased restoranid ja tavernid.
  Ajaloohuvilistele pakub kindlasti huvi ka sõit Kaliakra neemele. Siin ootavad turiste Bulgaaria legendid, aga ka kaunid maastikuvaated ja õhtusöök rahvusrestoranis.
   
  Lastega peredele meeldivad kindlasti Varna delfinaarium, Balchiku lähedal asuv botaanikaaed, piknikud ja rannakarbifarmi külastamine.
  Eriti rännuhimulised võivad sõita kahepäevasele riigi keskosasse viivale ekskursioonile, mille käigus külastatakse Sofiat, Plovdivi ja Rila kloostrit.
  Koju jäänud pereliikmeid ja tuttavaid saate rõõmustada selliste suveniiridega nagu värvilised keraamilised nõud, vasksepised, bulgaaria ristpistes tikitud rahvusmustritega salvrätikud, käterätid ja särgid ning kohati lausa indiaanipärase värvikirevusega pilku köitvad kudumid. Tüüpiliseks Bulgaaria suveniiriks on loomulikult pudelike roosiessentsi (väga taskukohane, pealegi võib seda vajadusel serveerida roosiõli pähe) või tõelist roosiõli (kallim, ent kvaliteeditunnistus on lisatud).
  Kingituseks sobib tuua ka veini, mett, kvaliteetset kallihinnalist konjakit, rakit (kõige kangem rahvuslik alkohoolne jook) või mastikat /masticha/ ehk aniisiviina. Sümpaatsed on ka kukerid – Bulgaaria rahvapärimustes esinevad pika nina ja pikkade juustega mehikesed, kes peletavad eemale kurje vaime. Kukerid on saadaval nii nukkude kui ka maskidena.
  Puhkusevõimaluste valik Bulgaarias täieneb pidevalt. Praeguseks on selles riigis tagatud mugav puhkus peaaegu kõigile turistikategooriatele, st nii lastega peredele, noortegruppidele kui ka abielupaaridele.

  Otsid endale lõõgastavat reisi?
  Pole probleemi! Lennutame sind ükskõik millisesse riiki. Võta meiega ühendust ning teeme sulle parima pakkumise!

  chakra1 finair1 kidytour insta1 nova1 salva1 tallink1 nova tez1tez1anex