Liitu listiga. Juba 10246 liitunut!

  Türgi üldinfo

  Ametlik nimi: Türgi Vabariik. Turkiye Cumhuriyeti.
  Pealinn: Ankara, rohkem kui 4 miljonit elanikku
  Riigikord: Demokraatlik parlamentaarne vabariik, asutatud 1923 peale Osmanite impeeriumi lagunemist M.K. Atatürki poolt.
  Türgi lipp: Türgi lipp võeti kasutusele 1936. aastal. Valge poolkuu ja täht sümboliseerivad islamit. Punase värvi toon pärineb 17. sajandist Osmanite impeeriumi ajast.
  Pindala: 780 580 km2
  Rahvaarv: 73 miljonit
  Usk: 98% rahvastikust on muslimid (sunniidid). Vähesel määral on õigeusklikke, katoliiklasi, protestante ja juudiusulisi. Türgi on ilmalik riik – kirik on riigist lahutatud.
  Ajavahe: Türgis ja Eestis on sama aeg.
  Raha: Uus Türgi liir (YTL). 2005. aasta 1. jaanuaris läbi viidud rahareformi käigus lõigati vanal liiril 6 nulli tagant ära. Praegu on ringluses 100-, 50-, 20-, 10-, 5- ja 1-liirised rahatähed ning 50-, 25-, 10-, 5- ja 1-kurusilised mündid. Rahvusvahelised krediitkaardid on laialt kasutusel (v.a turgudel ja pisikestes poodides). Deebetkaardiga (Visa Electron) saab pangaautomaatidest raha välja võtta. Lisandub panga teenustasu ning protsent väljavõetava summa pealt.
  Viisa: Türgi on alates 12. juulist 2008 Eesti kodanikele viisavaba! Halli passi ja Vene punase passi omanikele toimub viisa vormistamine ja selle eest tasumine piiril. Viisa maksab halli passi omanikele 15 ja vene passi omanikele 20 USA dollarit. Viisa eest tuleb tasuda sularahas kas dollarites või eurodes.
  Viisavabalt saab Türgis viibida kuni 90 päeva poole aasta jooksul.

  Türgi lipp

  Otsid endale lõõgastavat reisi?
  Pole probleemi! Lennutame sind ükskõik millisesse riiki. Võta meiega ühendust ning teeme sulle parima pakkumise!

  chakra1 finair1 kidytour insta1 nova1 salva1 tallink1 nova tez1tez1anex