Liitu listiga. Juba 10246 liitunut!

  Üldinfo

  Costa del Sol on osa Andaluusiast, mis on suurima pindalaga Hispaania autonoomne piirkond. Pindala on 87 300 km². Ligi 300 km pikkune Hispaania lõunarannik Costa del Sol läbib kolme maakonda: Cadizi, Granadat ja Malagat.
   
  Pealinn: Andaluusia pealinn Sevilla, 700 000 el.
  Costa del Soli pealinn  Malaga, u 500 000 el.
   
  Rahvaarv:
  Costa del Sol- u 1,3 milj. el
  Fuengirola – 65 000 elanikku
  Torremolinos – 65 000 elanikku
  Benalmadena – 55 000 elanikku
   
  Sissejuhatus Andaluusiasse
   
  Hispaania lõunapoolseim maakond koosneb kaheksast provintsist: Almeria, Cadiz, Cordoba, Granada, Huelva, Jaen, Malaga ja Sevilla.  Maastik on hämmastavalt varieeruv: korgitamme-, männi- ja tammemetsadega kaetud mäed vahelduvad kõrbeliste alade, lõpmatute liivarandade ja lopsakate köögiviljakasvatus piirkondadega. Siin segunevad atlantilise, kontinentaalse ja vahemerelise kliima mõjud.
   
  Mesetast lahutab Andaluusiat Sierra Morena mäeahelik. Atlandi ookeanile avanev Andaluusia madalik on üks viljakamaid alasid Hispaanias, kus kasvatatakse teravilja, puuvilla, suhkrupeeti, õlipuid ja tsitruselisi. Guadalquiviri piirkonnas kasvatatakse ka riisi, Jereze ja Malaga ümbruskonnas on viinamarjaistandusi. Siin piirkonnas on ka mitmed suured härjakasvandused.  Andaluusia liivane rannik Gibraltarist ida poole kannab igati õigustatult Costa del Soli ehk päikeseranniku nime.
   
  Lõunas sirutab end paralleelselt lõunarannikuga Cordillera Betica mäeahelik, millest omakorda lõuna pool asuvad Andaluusia mäed, nende kõrgeim osa on tuntud Sierra Nevada, “lumise mäeaheliku“ nime all, kus Hispaania kõrgeim tipp Mulhacen tõuseb 3478 m kõrgusele üle merepinna ja on aastaringselt lumega kaetud.  See mäeahelik avaldab suurt mõju Andaluusia kliimale, mis on üldiselt mahedate talvede ja kuivade ja kuumade suvedega. Mahe kliima on oleks justkui avaldanud oma mõju ka kohalikule elanikkonnale, kelle meel on muretum ja lahedam kui põhjapoolsetes maakondades. Siin ei pea paika isegi Hispaaniale omane maňana – (homse päeva) mentaliteet, Sest Andaluusias leitakse, et pole põhjust “riputada midagi homse varna, kui seda võib sama hästi teha ülehomme… või isegi tuleval nädalal.“
   
  Maastikule iseloomulikud valgekslubjatud hooned ja jahedad patiod on pärandus rooma ja araabia eelkäijatelt ja on igati võluvad. Lillerohkus on siin üleküllane. Piirkonnale on iseloomulikud üksildased uhked talukompleksid – haciendad.
   
  FlamencoDancerIPrintC10291959

  Otsid endale lõõgastavat reisi?
  Pole probleemi! Lennutame sind ükskõik millisesse riiki. Võta meiega ühendust ning teeme sulle parima pakkumise!

  chakra1 finair1 kidytour insta1 nova1 salva1 tallink1 nova tez1tez1anex