Liitu listiga. Juba 10246 liitunut!

  Kerala ekskursioonid

  TRIVANDRUMI LINNATUUR

  KERALA PEALINN Trivandrum on moodne ja arenev pealinn, kus on säilinud endise Travancore kuningriigi kuulsusrikka mineviku mõjud. Lisaks faktile ,et Trivandrum on Keralas avaliku võimu asukohaks, on selles tagasihoidliku atmosfääriga linnas palju monumente ning läheduses kauneid randu. Trivandrumi esinduslikem vaatamisväärsus on 2000 aasta vanune Padmanabhaswamy tempel, mis on heaks näiteks Lõuna-India draviidi arhitektuurist. Uuem templiosa on kivist ja umbes 500 aastat vana. Kohe templi kõrval asub Kuthira Mallika ehk hobuste palee, mis oli ühe Kerala valitseja Maharaja Swathi Thirunali kuninglikuks koduks, ning annab ettekujutuse Kerala kroonitud peade elust. Kaunis palees on suures koguses reliikviaid Maharaja privaatkogudest ning kingitusi mida talle toodi kõikjalt maailmast. Palees on välja pandud ka maalide, relvade ning Maharaja isiklike esemete kogud. Külastame ka Napieri muuseumi,kus on rikkalik pronksi,kivikujude ja muude muististe kollektsioon, botaanikaaeda ,Pronksimuuseumi ja Sri Chita kunstigaleriid, kus hoitakse maailmakuulsa Ravi Varma õlimaalide suurimat kogu ja maailmakuulsate isa ja poeg Roerichite maale. Tuuri lõpus külastame Saga käsitöökeskust, mis on suurepärane koht käsitöökaupade kaasa ostmiseks.

   

  PÄEV METSIKUS LOODUSES

  Hommikul alustame oma päeva sõiduga Paripallysse kus veedame mõned tunnid Elevantide seltsis. Soovijatel võimalus osa saada elevantide pesemisest, neid toita ning nendega sõita. Seejärel sõidame Neyyari mägipiirkonda Agastya mäeahelikus Lääne-Ghathi mägedes. Külastades kaitseala võime kohata kõiki ayurveedilisi puid ja taimi, loomadest aga tähnikhirve, sambarit, metsiga , põtra, ahve ja madusid. Ekskursiooni käigus külastame Neyyari tammi ümbritsevat looduslikult kaunist piirkonda. Võtame ette turvabussiga lõvisafari Lõvisaarel, kus elavad vabalt kaheks lõvi. Edasi teeme paadisõidu Neyyari järvel ning teeme väikese jälutuskäigu metsa et tutvuda põneva looma- ja linnuriigiga. Külastame ka krokodillifarmi. Lõunasöök toimub põnevas dzunglihõimu elupaigas, kus sööme lõunat kohalikul kombel.
  Kerala ja Darjeeling hotellid 2015 513

   

  RETK KOLME MERE KOHTUMISPAIKA

  Cape Comorin on maaliline rannikulinnake India kõige lõunapoolsemas tipus 2 tunni sõidu kaugusel Trivandrumist. Linn asub haruldases paigas, sest just seal kohtuvad kolm suurt veekogu – Bengali laht, Araabia meri ja India ookean .Hingematvalt ilusad päiksetõusud ja loojangud Comorini neemel on kindlasti üheks põhjuseks, miks siia tullakse. Lisaks on see paik ka tähtis hindude spirituaalne keskus. Reisi vältel sõidame paadiga Vivekananda kaljule, kus asuv meditatsioonikeskus pakub positiivset rikastavat elamust. Saare kõrval torkab kõigile silma muinaspoeedi ja eetiku Thiruvalluvari 37 meetri kõrge hiigelkuju. Seejärel külastame Gandhi memoriaali,kus säilitatakse Mahatma Gandhi tuhka. Teel Cape Comorini linnakesse külastame iidset Padmanabhaputami linna, mis oli ligi 300 aastat Travancore Maharaja pealinnaks. Seda linnapaleed peetakse üheks ilusamaks ning paremini säilinud puidust paleeks kogu maailmas. Tagasiteel on ainulaadne võimalus külastada 2500 aasta vanust Sthanumalaya templit mis on üks vähestest tegutsevatest pühakodadest Indias, mis on pühendatud kalmele tähtsamale jumalale- Brahmanile, Vishnule ja Shivale. Templis on üksikutest graniitblokkidest valmistatud muusikasammaste komplekt. Neile koputades toob iga sammas esile erineva heli. Vaatmisväärsuseks on ka 5 meetri kõrgune Hanumani mälestusmärk Rama pühamu vastas. Kompleksis kasvab iidne bengali viigipuu ja siin on ka Siva pulli Nandi skulptuur, mille kohta kohalikud usuvad, et see kasvab aina suuremaks. NB! Linnapalees ja templis tuleb pikad maad läbida paljajalu (ka sokke ei tohi jalas olla), meestel tuleb templis olla palja ülakehaga ja pikemate pükstega.
  Kerala ja Darjeeling hotellid 2015 567

  Otsid endale lõõgastavat reisi?
  Pole probleemi! Lennutame sind ükskõik millisesse riiki. Võta meiega ühendust ning teeme sulle parima pakkumise!

  chakra1 finair1 kidytour insta1 nova1 salva1 tallink1 nova tez1tez1anex