Liitu listiga. Juba 10246 liitunut!

  4- päevane Kuldne Kolmnurk


  Reisi tipphetked:

  -Vastuoluline ja võrratu India pealinn Delhi
  -Taj Mahal-sümbol igavesele armastusele
  -Jaipur- kaunis Rajastani roosa pealinn

  rashtrapati-bhavan2_0

   

  Ringreisi programm:

  1. päev Delhi-Agra
  Ekskursioon algab Delhi lennujaamast teie reisi esimese päeva varahommikul. Delhi on tõeline mikstuur ajaloolisest minevikust ning elavast olevikust. Omanlju parke ning varjulisi avenüüsid. Ka arhitektuuriliselt on linn kombinatsioon kaugest ajaloost ja ultramodernsusest- parimateks näideteks on 13. sajandil Lodi kuningate poolt ehitatud mausoleum ja pilvede poole küündivad uhked kroomist ja klaasist pilvelõhkujad. Väidetavalt on Delhi ehitatud seitsme iidse linna varemetele.
  Peamised Delhi vaatamisväärsused on imperaatorlikust perioodist parlamendihoone ning Presidendipalee, India Värav, Jama Masjidi mošee Vanas Delhis, Red Forti võimas punasest liivast kindlus Yamuna jõe kallastel,Raj Ghati memoriaal, Qutab Minari templikompleks. Ekskursiooni hinnas on sees ka rattariksasõit Vanas – Delhis. Lõunasöök on lisatasu eest ca 1000 ruupiat (umbes 12 eurot).
  Pealelõunal hakkame sõitma Agrasse (210 km, 4-5 tundi). Agra on tänapäeval õitsva vaibatööstuse, nahatöökodade suurepärase marmori ja liivakivi skulptorite kõrval siiski eelkõige tuntud linnana, kus asub Taj Mahal. Õhtul jõuame oma ringreisi hotelli Agras, kus soovijatel on omal käel võimalus õhtustada (lisatasu eest).

  taj

  2. päev Agra- Jaipur
  Hommikusöök hotellis. Seejärel läheme imetlema igavese armastuse sümbolit Taj Mahali.  See võrratu ehitus valiti 07.07.2007 uue 7 maailmanime auvääörsesse nimekirja.  Mausoleumi rajas 5 moguli imperaator  Sahh Jahan oma lemmiknaise  Mumtaz Mahali mälestuseks.  18 abieluaasta jooksul kandis naine ilmale 14 last. Naine suri viimase lapse sünnitamisel.  Meeleheitel Sahh Jahan alustas samal aastal maalima kauneima hauakambri rajamist. Töö kestis 22 aastat ja sellest võttis osa 20000  ehitajat. Tulemus võtab aga hinge kinni ka kõige paadunumal küünikul. Peale lõunasööki (Lõunasöök on Agras lisatasu eest, hind umbes 1000 ruupiat ehk ca 12 eurot.) külastame Yamuna jõe kallastel asuvat  Agra kindlust.  Selle rajas 16. sajandil moguli valitsaja  Akbar Suur ja arendas praegustesse mõõtmetesse tema pojapoeg, Taj Mahali rajaja Shah Jahan.  Viimane veetis oma elu viimased seitse aastat kindluse kaheksanurkses tornis vangistatuna omaenda poja  Aurangzeb poolt. Põhjuseks nagu alati võim, vara ja kadedus.  Tornist avaneb suurepärane vaade Taj Mahalile. Massiivne Agra Punane kindlus on 2,5 km pikk ja sisaldab palju  vaatamisväärset. Kindlust peetakse Derset. Kindlust peetakse Delhi punase kindluse eelkaijaks.
  Teel Jaipuri külastame Fatehpur Sikri (Võidulinna), mis asub Agrast 36 km kaugusel.  Linna rajas 16. sajandil Mogulite Imperaator Suur Akbar tähistamaks kauaoodatud poja sündi. Fatehpur Sikri on erakordselt suurejooneline kompleks, moguliarhitektuuri parimaid näiteid, mis kuulub UNESCO Maailmapärandi nimekirja.  Fatephur koosneb lugematutest paleedest ja templitest, nende hulgas ka üks India suuremaid moseesid Jama Masijd, mis toimib palvekojana ka tänapäeval. Pealinnana sai Võidulinn toimida vaid kümmekond aastat. Siis avastati et ümbruskonnas ei ole linna tegevuse tagamiseks piisavalt vett ja kogu see uhkus jäeti lihtsalt maha.
  Hilisõhtul jõuame Jaipuri, mida tuntakse roosa linnana.  Jaipur asutati 1727. aastal ühe  Kachhawaha klanni suurima juhi, astronom  King Sawai Jai  Singhi poolt. Kogu linna roosaks värvimise mõte oli soov  jätta mulje, justkui oleks moguli linnade hooned ehitatud punasest liivakivist. 1876. aastal linna külastanud  Walesi printsi auks värviti aga kogu linn taas üle- roosa on külalislahkuse värv. Õhtul jõuame oma ringreisi Jaipuri hotelli, kus ööbime 2 ööd. Hotellis võimalik soovikorral omal käel õhtustada lisatasu eest.

  jaipur_palace

  3. päev Jaipur
  Peale hommikusööki alustame tutvumist Jaipuriga. Kõigepealt teeme lühikese pildistamispeatuse kuulsa Hawa Mahali ehk Tuultepalee juures.  See rajati 18. sajandi lõpus, et kuningliku pere naised saaksid võredega kaetud akende varjust jälgida tänaval toimuvat igapäevaelu, jäädes ise nähtamatuks. Hoone fassaadi kaunistab 953 väikest akent, mille vahel ringnev tuuleõhkhoiab hoone jahedana ka kõige kuumemetel päevadel.
  Seejärel külastame  suurejoonelist mäe otsas asuvat valgest marmorist ja punasest liivakivist ehitatud Amberi kindlust.
  Amberi kindlus mille rajamist alustas sõjapealik  Mansingh I  ja viis lõpule tema järglane  Jai Singh II.  Kõrgelt mäe otsast avanevad kaunid vaated roosale linnale.
  Külastame praeguse Maharaja kuninglikku residentsi, millest osa on muudetud muuseumiks. Väikest osa paleest kasutab tänase päevani Jaipuri kuninglik pere. Üks põnevamaid kohti on Relvamuuseum, kuhu on kogutud suur hulk erinevate kaunistustega vanu püstoleid, mõõku, pistodasid ja palju muud. Hjljem külastame maailma suurimat kivist ja marmorist ehitatud Jantar Mantari kuninglikku observatooriumit. Siin on näha 17 suurt instrumenti, millest enamus on ikka veel töökorras.
  Pealelõunal vaba aeg sisseostude tegemiseks. Tavaliselt oleme grupi ühisel nõusolekul loobunud sel päeval ühisest lõunasöögist, kuid oleme korraldanud ühise toreda õhtusöögi, mille hind on umbes 1000 ruupiat ehk umbes 12 eurot.
  4. päev  Jaipur-Goa
  Peale hommikusööki sõidame Delhisse, kust lendame Goasse.

  NB! Reisiprogramm võib olenevalt lennugraafikust veidi muutuda.

  Ekskursiooni hinnas sisaldub:

  ●vene / inglise keelne giid, eesti reisijuht
  ●kokku 3 ööd majutust 4* hotellis koos hommikusöökidega
  ●reisibuss
  ●programmi kuuluvate vaatamisväärsuste sissepääsu piletid
  ●rattariksa sõit Delhis

  Hinnale lisandub:

  ●jootraha kohalikule giidile ca 10 eurot
  ●kõik söögid peale hommikusöökide (lõuna – ja õhtusöögi juurde ostmine ei ole kohustuslik)

  Ekskursiooni hind: 399€/reisija
  Ühese toa lisatasu 99€

  NB! hind kehtib ainult Goa reisipaketi ostjatele
  Reisi toimumisaeg:
  Reisi saab juurde osta 07.märts 2024 väljuvale Goa reisile.
  Ringreis toimub 8 – 11.märts 2024

   

   

  Save

  Save

  Save

  Save

  Otsid endale lõõgastavat reisi?
  Pole probleemi! Lennutame sind ükskõik millisesse riiki. Võta meiega ühendust ning teeme sulle parima pakkumise!

  chakra1 finair1 kidytour insta1 nova1 salva1 tallink1 nova tez1tez1anex