Liitu listiga. Juba 10246 liitunut!

  Klassikaline 7- päevane Kuldne Kolmnurk

  Ringreisi toimumis aeg:

  Delhi-Agra-Jaipur-Delhi

  Ringreisi programm:
  1. päev

  Lend Tallinnast läbi Helsingi India pealinna Delhisse. Ööbimine lennukis.

  2. päev Delhi
  Delhisse saabume varahommikul kell 05:25. Sõit hotelli, hommikusöök (hinna sees), võimalusel varajane check-in ning aeg puhkuseks. Ekskursioon algab ca kell 11.30

  Delhi on tõeline mikstuur ajaloolisest minevikust ning elavast olevikust. Omanäolises Delhis kohtab palju parke ning varjulisi avenüüsid. Ka arhitektuuriliselt on linn kombinatsioon kaugest ajaloost ja ultramodernsusest – parimateks näideteks siinjuures on 13. sajandil Lodi kuningate poolt ehitatud mausoleum ja pilvede poole küündivad uhkelt toretsevad kroomist ja klaasist pilvelõhkujad. Linna planeeris Briti arhitekt ja visionäär Sir Edwin Lutyen Indiat valitsenud brittidele. Legendi kohaselt asutati Delhi linn, esialgse nimega Indraprastha, aastal 1200 e. Kr. Mahabharata eepose kangelaste vendade Pandavaste poolt. Väidetavalt on praegune Delhi ehitatud seitsme iidse linna varemetele.

  rashtrapati-bhavan2

  Peale väikest puhkust sõidame tutvuma Lutyen´i ehk Uue Delhiga.  Sõidame mööda India väravast (Delhi Gate), mis on tegelikult 90 000-le Esimeses Maailmasõjas oma elu jätnud India sõdurile pühendatud sõjamälestis. Samuti jäävad meie teele Rashtrapati Bhawan (Presidendi palee), parlamendihoone ja sekretariaathooned. Kõik see moodustab kauni koosluse viktoriaanlikus 20. sajandi arhitektuuris.
  Seejärel suundume Vanasse Delhisse, kus külastame Aasia suurimat, 400 aasta vanust, India mošeed Jama Masjid´i. Seejärel möödume moguli keisri Shah Jahan’i punasest liivakivist kindlusest – võimsast Red Fort´ist ning külastame Raj Ghati memoriaali. Veel imetleme 12. sajandist pärit Qutab Minar’i templikompleksi, kus näeme uskumatuid käsitsi nikerdatud sambaid ning võime vaid aimata nende iidsete hoonete endist uhkust.

  red_fort_2

  Delhis on lõunasöök lisatasu eest, umbes 12€. Hilisel pärastlõunal alustame sõitu Agrasse (210km, 5 tundi). Majutume hotelli Agras. Õhtusöök lisatasu eest.

  3. päev Agra
  Hommikusöök hotellis.
  Agra on tänapäeval õitsva vaibatööstuse, nahatöökodade, suurepäraste marmori ja liivakivi skulptorite kõrval siiski eelkõige tuntud linnana, kus asub kuulus Taj Majal.
  Päikesetõusu ajal külastame imelist igavese armastuse sümbolit – Taj Mahal´i. Just tõusva päikese kiirte säras kumab valge marmor eriti kaunilt! Võrratu Taj Mahal valiti 7.07.2007 uue 7 maailmaime auväärsesse nimekirja. Mausoleumi rajas 5. moguli imperaator Šahh Jahan oma lemmiknaise Pärsia printsessi Mumtaz Mahali mälestuseks. 18 abieluaasta jooksul kandis Mumtaz Mahal ilmale 14 last. Naine suri viimase lapse sünnitamisel. Meeleheitel Šahh Jahan alustas samal aastal maailma kauneima hauakambri rajamist. Töö kestis 22 aastat ja sellest võttis osa 20 000 ehitajat. Tulemus võtab aga hinge kinni ka kõige paadunumal küünikul. Peale varahommikust võimsat vaatepilti naaseme hotelli ning sööme hommikust.
  Hiljem külastame Agra kindlust. Punasest liivakivist võimas kindlus sisaldab endas imekauneid marmorist paleesid, ornamentidega alkoove ning terrasse, kust avaneb uhke vaade eemalseisvale Taj Mahalile. Keiser Akbari Agra kindlus 1565. aastast ja sealne tsidadell on saanud aja jooksul erinevaid täiendusi.  Kindlus koosneb erinevatest eriilmelistest, kuid väga kaunitest paleedest – Jehangir Mahal’i, Diwan-i-Am’i (lihtinimeste palee), Diwan-i-Khas (eriliste inimeste palee), Shahjahan Burj’i ja Chaar Baag’i (neli aeda).
  Õhtul on soovijatel lisatasu eest (32€) võimalus külastada suurejoonelist tantsuetendust – Taj Mahali lugu ehk suure armastuse saaga. See etendus jutustab meile suurejoonelise loo Taj Mahali legendist.
  Õhtusöök ja ööbimine samas hotellis Agras.

  4. päev Agra – Jaipur
  Teel Jaipuri külastame Fatehpur Sikrit (Võidulinna), mis asub Agrast 36km kaugusel. Linna rajas 16. sajandil mogulite imperaator Suur Akbar, tähistamaks kauaoodatud poja sündi. Fatehpur Sikri on erakordselt suurejooneline kompleks, moguliarhitektuuri parimaid näiteid, mis kuulub UNESCO maailmapärandi nimekirja. Fatehpur koosneb lugematutest paleedest ja templitest. Pealinnana sai Võidulinn toimida vaid umbes kümmekond aastat, siis avastati, et ümbruskonnas ei ole linna tegevuseks tagamiseks piisavalt joogivett ja kogu see uhkus jäeti lihtsalt maha.
  Õhtuks jõuame Jaipuri, majutume hotelli. Lõuna ja õhtusöök lisatasu eest.

  5. päev Jaipur 
  Roosa Linnana tuntud Jaipur asutati 1727. aastal ühe Kachhawaha klanni suurima juhi, astronoom King Sawai Jai Singh´i poolt. Kogu linna roosaks värvimise põhjuseks oli soov jätta muljet, justkui oleks moguli linnade, sealhulgas Jaipuri, hooned ehitatud punasest liivakivist. 1876. aastal linna külastanud Wales´i printsi auks värviti aga kogu linn taas üle – roosa on ka külalislahkuse värv.

  Peale hommikusööki hotellis teeme pildistamispeatuse kuulsa Hawa Mahal´i ehk Tuultepalee juures. Hawa Mahal on rajatud 18. sajandi lõpul, et kuningliku pere naised saaksid võredega kaetud akende varjust jälgida tänaval toimuvat igapäevaelu jäädes ise nähtamatuks. Hoone fassaadi kaunistab 953 väikest akent, mille vahel ringlev tuuleõhk (siit ka palee nimi) hoiab hoone jahedana ka kõige kuumematel päevadel. Edasi sõidame Amber Fort´i. Kõrgel mäe otsas asuvasse kindlusesse sõidame elevantide seljas, et veidigi tunnetada maharajade kuninglikku elustiili. See on unustamatu elamus! Kellele elevandi seljas mäest üles kulgemine vastukarva on, võib mäetippu sõita ka autoga.

  hawa-mahal-jaipur

  Valgest marmorist ning punasest liivakivist Amberi kindlus, mille rajamist alustas sõjapealik Mansingh I ja viis lõpule tema järglane Jai Singh II, asub Jaipurist 11 km kaugusel, kohas kus 700 aastat enne Jaipuri rajamist oli Kachhawah´i valitsejate pealinn. Kõrgelt mäe otsast avanevad imelised vaated kaunile Roosale Linnale. Kindluses sees külastame näiteks Jag Mandir´i ehk Hall of Victory saali, mille kõik neli seina ning lagi on kaetud sädelevate peeglikildudega, imporditud spetsiaalselt selleks puhuks Belgiast.
  Külastame ka praeguse Maharaja kuninglikku residentsi, millest osa on muudetud muuseumiks. Väikest osa paleest kasutab siiani Jaipuri kuninglik pere. Üks põnevamaid kohti muuseumis on Relvamuuseum, kuhu on kogutud muljetavaldav hulk erinevate kaunistustega vanu püstoleid, musketeid, mõõku, vintpüsse, pistodasid ja palju muudki.
  Hiljem külastame maailma suurimat kivist ja marmorist ehitatud Jantar Mantar´i kuninglikku observatooriumit, mis on ehitatud Maharaja Jai Sawai Singh´i poolt 18. sajandil. Siin on näha 17 suurt instrumenti, millest enamus on ikka veel töökorras.

  jaipur

  Ööbimine samas hotellis Jaipuris.
  6. päev Jaipur – Delhi
  Peale hommikusööki hotellis alustame sõitu Delhisse.
  Delhis jääb ka vaba aega iseseisvalt linnaga tutvumiseks. Õhtul ühine õhtusöök, mis on kõigile tasuta!

  7. päev Lend Delhi – Helsingi- Tallinn
  Lend tagasi koju.

  Ringreisi aeg : tellimisel
  Hind ca 1299€ / reisija. Täpne hind päringu alusel ja sõltub grupi suurusest ja kuupäevadest.
  Hinnas:
  -lennupiletid alguse ja lõpuga Tallinnas
  -eesti keelne reisijuht kohapeal
  -ringreis koos kohaliku giidiga (vene-inglise keel)
  -majutus 3* hotellides koos hommikusöögiga
  -programmilised sissepääsu piletid
  – ringreis toimub mugava bussiga

  Hinnale lisandub:
  – India viisa 89€
  -üksi majutudes ühese toa lisatasu 99€
  -soovi korral reisikindlustus
  -jootraha kohalikule giidile 15€
  -soovi korral lõuna ja õhtusöögid

  birds-bharatpur

   

  fatehpur-sikri-big

  tajmahal1

   

  Korraldame seda ringreisi ka Teile sobival ajal nii individuaalselt kui ka gruppidele.
  Koguge kokku grupp minimaalselt 15 reisijat ja küsige meilt pakkumist.

  india

  Otsid endale lõõgastavat reisi?
  Pole probleemi! Lennutame sind ükskõik millisesse riiki. Võta meiega ühendust ning teeme sulle parima pakkumise!

  chakra1 finair1 kidytour insta1 nova1 salva1 tallink1 nova tez1tez1anex