Liitu listiga. Juba 10246 liitunut!

  SRI LANKA RINGREIS

  Sri Lanka ringreis 6 päeva + Rannapuhkus

  7 päeva   –  aeg täpsustamisel

  VÕTAME VASTU EELBRONEERINGUID REISILE TALV 2022

   

  1. päev,

  Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 16:30, lend väljub kell 18:30 ja saabub Istanbuli kell 21:50, järgmine lend väljub Istanbulist öösel kell ….. ja saabub Colombosse (Sri Lanka) ….. kell ….. kohaliku aja järgi (vahe Eestiga +3,5 tundi)

  1. päev,

  Saabumine Sri Lankale kell ……, kohtume esindajaga lennujaamas, transfeer hotelli Rani Beach 3*, mis asub Negombo keskuses, rannas. Hotellis on õhtusöök.

  1. päev,

  Hommikusöök, hotellist väljaregistreerimine.

  (Kell 9) alustame ringreisi väga südamlikust paigast, külastame kuulsat Pinnawala elevandiorbude kodu. Selle keskuse spetsialistid hooldavad, ravivad ja toidavad vigastatud ja ema kaotanud elevante, kuid ajapikku on paljud elevandid seal ka järglasi ilmale toonud. Pinnawalas on suurepärane võimalus teha lähemat tutvust nende suurte ja tarkade loomadega, jälgida nende toitmist ja seda, kuidas elevandid mõnuledes jões kümblevad. Peale elevandikeskuse külastust sõidame Sigiryasse, teel teeme huvitavamates kohtades pildistamispeatusi. Majutume hotelli 2 ööks, õhtusöök hotellis.

  1. päev,

  Hommikusöök hotellis. (Kell 9) Külastame ainulaadset Sigiriya kaljukindlust, mis on Sri Lanka kõige populaarsem ajalooline vaatamisväärsus. 5. sajandist pärinev kuningas Kasyapa kaljukindlus on küll praeguseks veidi lagunenud, kuid asub 200 meetri kõrguse lõvi meenutava kaljumüraka otsas – sellest sai koht ka „Lõvi kalju“ nime.

  Kasyapa paleesse jõudmiseks on vaja läbida 1200 trepiastet ja kõik tippu jõudjad saavad auhinnaks lummava vaate troopilisele Sri Lanka saarele. Treppidel, umbes poolel teel, näeme imeilusate, hämmastavalt hästi säilinud freskodega kaetud kaljuseinu – koos India Ajanta koobaste maalingutega on need säilinutest ühed maailma vanimad. Tähelepanuväärne on ka mäest välja ulatuv, hiiglaslikku lõvikäppa meenutav kalju. Sigiriya kindlus kuulub UNESCO maailmapärandi nimekirja ja on üks parimaid näiteid muistsest Sri Lanka arhitektuurist.

  Päeva teisel poolel külastame Polonnaruwat, mis on rajatud 11. – 12. saj. ja oli keskajal saare pealinn. Ta kuulutati riigi pealinnaks kuningas Vijayabahu poolt, kes

  esimesena tõrjus tagasi Chola dünastia rünnakud mandri-Indiast 1070. a. Selle linna kuldaeg oli kuningas Parakramabahu valitsemisajal, kes võttis esimesena kasutusele suured niisutussüsteemid nagu näiteks Parakrama Samudhraya, mis hõlmab üle 6000 aakri suuruse ala. Kuningliku palee ja mitmete teiste hoonete varemed rõõmustavad turiste tänase päevani. Teised tähtsamad vaatamisväärsused on Gal Vihara – kaljust välja tahutud 3 võimast erinevas poosis Buddha kuju; edasi Vastuvõttude Maja, Lootose Vann, kuningas Parakramabahu kuju, endine Püha Hamba Tempel, Shiva Tempel, Lankathilake, Watadage, Galpotha ja Kiri Viharaya. Polonnaruwa on UNESCO Maailmapärandi vaatamisväärsus. Õhtuks pöördume tagasi hotelli, kus meid ootab õhtusöök.

  1. päev,

  Hommikusöök, (kell 9) lahkume hotellist ja alustame teekonda endise pealinna Kandy poole, teel külastame kuulsat Dambulla koobastemplit, mis on tuntud ka Jambukola Viharaya nime all. See on suurim ning kõige paremini sälinud templikompleks kogu Sri Lankas ja kuulub samuti UNESCO maailmapärandi nimistusse. Arvatakse, et templid rajas juba 1. sajandil eKr. kuningas Valahambahu. Peatempel koosneb viiest suuremast koopast, seal asuvad maalingud ja skulptuurid kujutavad stseene prohvet Buddha elukäigust. Kokku asub koopas 150 Buddha kuju, kolme Sri Lanka kuninga ja nelja Jumaluse kujud. Kõige suurem Buddha on ligi 14 meetrit kõrge. Samuti on siin Hindu jumalate Višnu ja Ganesha kujud. Kokku on maalingutega kaetud ca 2000 ruutmeetrit seinapinda, mis teeb sellest maailma suurima koopamaalingute leiukoha, ümbruskonnas on avastatud veel ligi 80 koobast.

  Külastame ka teele jäävat vürtsiaeda, kus näeme kuidas kasvavad nii meile igapäevaelus tuntud kui ka vähem tuntud maitseained. Antakse ka kasulikke näpunäiteid, kuidas vürtside abil oma tervis parandada, soovijatel on võimalus maitseaineid kaasa osta.

  Saabudes Kandysse, teema tutvust Maailma Kultuuripärandisse kuuluva linnaga, mis oli viimane Sri Lanka kuningate pealinn, enne riigi allutamist Briti kroonile aastal 1815. Kandy, mida viimati valitses kuningas Sri Wickramarajasinghe on väga rikas vaatamisväärsuste poolest. Neist kõige tähtsam on Kandy järve kaldal asuv Püha Hamba Tempel, lisaks muidugi vanalinn. Õhtul külastame kohalikku kultuuri tutvustavat tantsuetendust.

  Majutume hotelli (üheks ööks), seejärel õhtusöök.

  1. päev,

  Hommikusöök hotellis, (kell 9) suundume Nuwara Eliyasse, mis on Sri Lanka kõige kuulsam mägikuurort jahedama, kuid kosutava mäestikuõhu ja kauni loodusega. Samuti kasvatatakse põhiliselt siin kuulsat Tseiloni teed, mida peetakse maailma

  parimaks. Siin avanevad hingematvalt kaunid vaated ümbritsevatele, erkroheliste teepõõsastega kaetud mäenõlvadele. Külastame ka teetehast, kus saame teada tee tootmise saladused. Läheduses asub ka Sri Lanka kõrgeim mägi – 2524 meetri kõrgune Pidurutalagala.

  Majutume hotelli (üheks ööks), õhtusöök hotellis.

  1. päev,

  Hommikusöök hotellis, (kell 9) sõidame Tissamaharamasse, mis asub saare lõunaosas. Teel näeme ilusaid vaateid ja ka tavalisi külakesi, kus kohalikud oma igapäeva elu elavad. Külastame teele jäävaid põnevaid kohti ja teeme pildistamispeatusi. Õhtul saabume hotelli, õhtusöök hotellis.

  1. päev, 19. jaanuar

  Hommikusöök, varahommikul lahkume hotellist ja suundume Yala rahvusparki, mis on saare vanim ja populaarseim. Siin saame näha paljusid Tseiloni linde ja loomi, kellest tähelepanuäratavaimad on leopard ja loomulikult elevant. Peale rahvuspargi külastust alustame ca 300 km-st sõitu läänerannikule, kuurortlinna  Negombosse, kus majutume valitud rannahotelli.

  1. – 14. – puhkus rannahotellis, hommikusöögid
  1. päev,

  hotellist välja registreerimine kuni kell 12:00, kes soovib, võib proovida ise kohapeal tuba pikendada kuni transfeerini lennujaama, mis on umbes kell 18 (või saame asjad jätta ühte tuppa). Lend väljub kell 21:25.

  1. päev,

  saabume Istanbuli ja edasilend Tallinnasse.

   

  Ringreisi hinnas on:

   transport

   majutus 6 ööd, 3* hotellides

   6 hommikusööki ja 6 õhtusööki

   programmilised sissepääsu piletid

   vene / ingliskeelne kohalik giid

   eesti reisijuht

   

  HIND:

  Ringreis 6 ööd / 7 päeva + majutus rannahotellis 7 ööd:

  Amagie Beach 2*, hommikusöökidega, hind 1899 € / reisija

  Amagie Beach 2*, hommiku – ja õhtusöökidega, hind 1999 € / reisija

  Rani Beach 3*, hommikusöökidega, hind 1999 € / reisija

  Rani Beach 3*, hommiku – ja õhtusöökidega, hind 1999 € / reisija

  Camelot Beach 3*, hommikusöökidega, hind 1999 € / reisija

  Camelot Beach 3*, hommiku – ja õhtusöökidega, hind 2099 € / reisija

   

  Hinnale lisandub:

  viisa, kindlustus, jootrahad giidile, isiklikud kulutused ja fotoaparaatide ning kaamerate tasud. Üksi reisides lisandub ühese toa lisatasu.

  NB! See on Sri Lankal reiside kõrghooaeg ja parim aeg külastamiseks!

  Otsid endale lõõgastavat reisi?
  Pole probleemi! Lennutame sind ükskõik millisesse riiki. Võta meiega ühendust ning teeme sulle parima pakkumise!

  chakra1 finair1 kidytour insta1 nova1 salva1 tallink1 nova tez1tez1anex