Liitu listiga. Juba 10246 liitunut!

  El Teide

  Loe ka muud infot Tenerife kohta siit

  Kuhu minnaHuvitavad paigadEl Teide

  Kanaari saarte üks sümboleid, Tenerife au ja uhkus on Hispaania kõrgeim mäetipp, 3718 meetri kõrgune Teide vulkaan. Teide vulkaan on üks kolmest vulkaanist, mis on tekkinud hiiglasliku, enam kui 5000 meetri kõrguse vulkaani sisemusse hilisemate vulkaanipursete tagajärjel miljoneid aastaid tagasi.

  Vulkaani jalamil asuv El Teide rahvuspark asutati 1954. aastal ning see ulatub 2000 meetrit üle merepinna. Rahvuspark on meelisatraktsioon nii turistidele kui kohalikele, kes pagevad sinna kuumusest leevendust otsima, kauni looduse rüppe piknikke pidama või erineva raskusastmega lugematutele matkaradadele matkama.
  Rahvuspargis on 2 keskust, kus võib näha videot rahvuspargi loodusest ja vulkaanist. Suurem keskus on El Portillo, mis on avatud iga päev kell 9.00-16.00 ja väiksem Canada Blanca, avatud samuti 9.00-16.00.

  Päris vulkaani kraatri servale pääsemiseks on mitu moodust. Kõige levinum neist on sinna sõita köisraudteega. 2356 m kõrguselt 3555 m kõrgusele jõudmine võtab aega 8 minutit. Köisraudtee on avatud 9.00-17.00. Kehvade ilmastikutingimustega talvisel ajal vulkaani tippu ei lubata. Edasi-tagasi sõit koos ringkäiguga kraatri serval võtab aega u 2 tundi.

  Tipust La Rambletast on võimalik näha naabersaari La Gomerat, Gran Canariat, La Palmat ja El Hierrot. Pilves ilmaga saate imetleda aga lummavat vaatepilti vahusest pilvedemerest. Ka sooja ilmaga võib üleval tipus olla üsna jahe, seetõttu peaks sinna kaasa võtma jaki või kampsuni. Samuti tuleks arvestada terviseprobleemide korral sellega, et järsk kõrguste muutus võib mõjuda teie enesetundele.

  Tippu on võimalik minna ka matkagrupiga. Giidiga matkagrupid lähevad iga päev välja El Portillo keskusest kell 9.15 ja 13.30 ning Canada Blanca keskusest kell 9.30 ja 13.00. Kuna grupi max suurus on 10 in, siis on soovitav ennast eelmisel päeval registreerida tel. 922 29 01 29. Matka pikkus on u 15 km, kindlasti tuleks sinna minnes varustada end veega, panna selga mugavad soojad rõivad ja jalatsid.

  Otsid endale lõõgastavat reisi?
  Pole probleemi! Lennutame sind ükskõik millisesse riiki. Võta meiega ühendust ning teeme sulle parima pakkumise!

  chakra1 finair1 kidytour insta1 nova1 salva1 tallink1 nova tez1tez1anex