Liitu listiga. Juba 10246 liitunut!

  Hea teada

  Loe ka muud infot Tenerife kohta siit

  Kuhu minnaHuvitavad paigadEl Teide

  Pindala: 2034 km2
  Pealinn: Santa Cruz de Tenerife, u 200 000 elanikku
  Rahvaarv: Tenerife u 820 000 elanikku
  Playa de las Americas u 10 000 elanikku
  Los Gigantes,Puerto Santiago, Playa de la Arena u 4000 elanikku
  Kõrgeim mäetipp: Teide 3718 m, Hispaania kõrgeim mäetipp

  HEA TEADA

  Autorent: Hinnad algavad u 500 EEK/päev. Alati on soodsam võtta auto pikemaks ajaks (nt kuni kolmeks päevaks). Autojuht peab olema vähemalt 21-aastane, juhiluba olnud vähemalt 1 aasta.

  Kliima: Tenerifel on aastaringselt pehme kliima. Saare põhjaosa on niiskem ja vihmarohkem, olles samas looduse poolest lopsakam kui lõunaosa. Lõunas on kliima kuivem ja soojem, sobides ideaalselt rannapuhkuseks.

  ILM
  Tenerifel on aastaringselt pehme kliima. Saare põhjaosa on niiskem ja vihmarohkem, olles samas looduse poolest lopsakam kui lõunaosa. Lõunas on kliima kuivem ja soojem, sobides ideaalselt rannapuhkuseks.

  Rannad: Parimad liivarannad on saare lõunaosas. Playa de las Americases on laiad liivarannad, mille värv varieerub heledapoolsest tumedani. Los Gigantese piirkonnas on musta liivaga rannad. Lamamistoolid ja päikesevarjud on randades tasulised – u 5 eurot päev, 2 tooli + vari maksab u 7 eurot.

  SPORT JA HARRASTUSED
  Golf
  Tenerife on golfiharrastajate hulgas väga hinnatud oma kvaliteetsete väljakute poolest. Saarel on 6 väjakut, neist 1 saare põhjaosas Santa Cruzi lähedal ja 4 lõunas Playa de Las Americase piirkonnas. Neli väljakut on 18-rajalised, üks 3 x 9 ja üks 9-rajaline.

  Teised spordialad
  Võimalik on tegeleda veespordiga (veesuusatamine, skuutrid, purjelauasõit, sukeldumine jne), süvavee kalapüügiga, mängida tennist, squashi. Vastavad väljakud on 4-5* hotellides ning spordikeskustes. Populaarsed on erinevad meresõidud.

  TRANSPORT
  Bussiliiklus
  Bussiliiklus on Tenerifel hästi organiseeritud. Bussid väljuvad reeglina iga 15-20 minuti järel. Pileteid saab osta bussijuhi käest, hind sõltub sihtkohast ja reisi pikkusest. Linnaliini pilet maksab u 1 €, linnadevahelised sõidud jäävad vahemikku 1.50 € – 7.90 €.

  Takso
  Kõigis taksodes on olemas taksomeetrid. Sisseistumistasu on 1,2 €. Öösel ja pühadel lisandub veel 0,5 €. Taksopeatused on enamasti suurte kaubanduskeskuste juures. Kuurordi piires tuleb sõiduhinnaks 3-9 eurot.

  Ühendus teiste Kanaari saartega
  Tenerifelt on võimalik minna uudistama ka teisi Kanaari saari. Saaretevahelist laevaühendust korraldavad laevakompaniid Transmediterranea ja Lineas Fred Olsen.

  Gran Canaria
  Kiirpraamiga on sõiduaeg 1,5 tundi. Olenevalt laevafirmast on päevas 3 – 6 väljumist. Pileti hind on u 30-50 € üks suund (oleneb laevafirmast). Tenerifelt väljuvad praamid pealinn Santa Cruz de Tenerife sadamast, Gran Canarialt Agaete sadamast saare põhjaosas. Sõiduaeg suure laevaga u 3,5 t, tiiburiga 1,5 t.
  La Gomera
  Laev väljub Los Cristianose sadamast Tenerife lõunaosas, päevas on 2-4 väljumist, pilet on u 30 € üks suund. Sõiduaeg u 1,5 t.
  La Palma
  Laev väljub Los Cristianose sadamast Tenerife lõunaosas, päevas on 1 väljumine, hind on u 50 €, tekikoht, üks suund. Sõiduaeg u 8 t, laev sõidab öösiti. Kiirlaevad sõidavad u 2,5 tundi ja väljuvad kord päevas.
  El Hierro
  Laev väljub Los Cristianose sadamast Tenerife lõunaosas, päevas on 1 väljumine, hind on u 40 €, tekikoht, üks suund. Sõiduaeg umbes 4 tundi.

  TURVALISUS
  Probleemiks võivad olla vargused tänaval ja hotellis, muus osas on see turistidele igati turvaline paik. Hotellis on soovitav jätta väärisesemed, dokumendid ja raha seifi. Ka rõduukse soovitame öösiti kinni hoida. Ärge jätke oma isiklikke asju ja kotte valveta baarides, restoranides ja rannas. Tänaval liikudes hoidke kott suletuna. Ka rendiautosse ei ole soovitav asju jätta.

  Ööelu
  Ööelu on mitmekesine ja sobilik igale maitsele. Suurim ja mitmekesiseima valikuga keskus on Playa de las Americase kuurort, mille ööelu on koondunud peamiselt kuurordi keskusesse Las Verónicas’e rajooni. Sealsed baarid ja ööklubid on orienteeritud ennekõike turistidele. Klubidesse sissepääs on enamasti tasuta, välja arvatud juhul, kui toimub mõni eriüritus või kontsert. Vanusepiirang klubides ja baarides on üldjuhul 18 eluaastat. Hispaania kombe kohaselt ei jõuta tavaliselt ööklubidesse pidutsema kunagi enne südaööd, või ka kella enne 1 öösel! Kohalike noorte seas on hinnatud ajaveetmise koht Los Christianoses ranna ääres asuv San Telmo keskus, kus asub mitmeid diskoteeke ja baare. Aasta keskne üritus – värvikirev karneval – toimub veebruaris ning kestab 27 päeva. Põhisündmused leiavad aset pealinnas Santa Cruzis.

  Otsid endale lõõgastavat reisi?
  Pole probleemi! Lennutame sind ükskõik millisesse riiki. Võta meiega ühendust ning teeme sulle parima pakkumise!

  chakra1 finair1 kidytour insta1 nova1 salva1 tallink1 nova tez1tez1anex