Liitu listiga. Juba 10246 liitunut!

  Hea teada

  Loe ka muud infot Portugali kohta siit

  Veel PortugalistHuvitavad paigadKuhu minna

  Ajavahe: Portugalis on kell 2 tundi Eesti ajast taga.
  Autorent: Teedevõrk on üldiselt korralik ning autorendifirmasid laias valikus. Juht peab olema vähemalt 21, osadel autogruppidel ka 23 a vana ja juhiluba kehtinud vähemalt 1 aasta. Rendihinnad alates 480 kr /päev suve alguse madalal hinnaperioodil mais-juunis kuni  630 kr/päev juuli-augusti kõrgperioodil. Bensiin maksab u 0.90-1.10 € liitri eest. Suurim lubatud kiirus maanteedel on 90 km, kiirteedel 120 km. Linnadevahelistel kiirteedel on osa teelõike tasulised.

  Harrastused: Väga head võimalused aktiivseks ja sportlikuks puhkuseks. Piirkonnas on koguni 30  heal tasemel golfiväljakut, saab tegeleda erinevate veespordialadega (surf, sukeldumine, purjetamine, veesuusatamine) ja kalapüügiga, võimalik on matkata, ratsutada, mängida tennist. Populaarsed on erinevad laevasõidud Algarve rannikul.  Portimao sadamast väljuvad laevad nii l Lagose  suunas läände kui Albufeira suunas itta. Valikuvõimalus on lai – paaritunnistest sõitudest kuni kogu päeva kestvate söökide-jookidega kruiisideni.

  Ilm: Lõunaosa kliima on Vahemereline – pehmed talved ning kuumad, kuivad suved. Maa põhjaosas on talved külmemad ja suved kuumemad.

  MaiJuuniJuuli
  Õhk päeval212629
  Õhk öösel131719
  Merevesi161920

  Internetilingid:
  http://portugal-info.net/ – üldinfo
  http://www.portugalvirtual.pt/ – üldine Portugali infoportaal
  www.cp.pt – Portugali raudteed
  http://www.algarve.org/ ; http://www.algarve-info.com/ – Info Algarve kohta

  Jootraha: Enamasti on teenustasu juba hinna sees, kuid restoranides on kombeks lisada jootraha 5-10% arvest, taksodes u 10%. Väiksemates baarides jäetakse tavaliselt peenraha.

  Söök ja jook: Portugali rannikualad on kuulsad värske kala ja erinevate mereandide poolest. Sisemaal tarbitakse rohkem lihatoite. Populaarne  roog on sütel grillitud sardiinid. Räägitakse, et sardiinid on parimad  kuudel, mille nimes pole r-tähte ehk siis maist augustini. Piirkonnale tüüpilised on ka  piri-piri road (teatud liiki tshillipipar, tähendab suahiili keeles pipar) – vürtsika tshillikastmega grillkana, sealiha, mereannid vms.
  Portugali veinid üllatavad suure valiku ning kõrge kvaliteediga. Hästi maitsvad ja kerged on maa kirdeosa veinipiirkondade vinho verde (e.k. roheline vein) veinid – noored, 8-12º alkoholisisaldusega punased, roosad ja valged, millest viimased on tunnustatud ka väljaspool Portugali. Loomulikult seostub Portugaliga port ehk kangestatud vein, mida on väga palju erinevaid liike ja mis on samuti hinnatud ekspordiartikliks. Kohalikku õlut on  mitu sorti ning nad kõik on head janukustutajad.

  Raha ja krediitkaardid: Kehtiv rahaühik on euro. Aktsepteeritakse kõiki peamisi krediitkaarte. Pangad on avatud E-R 8.30-15.00.

  Postkontorid: (Correios) Postkontorid on tähistatud tähekombinatsiooniga CTT (Correios, Telegrafos, ehk Telefones). Postiteenus on usaldusväärne, kuigi turismihooaja kõrghetkedel tihti ülekoormatud. Marke saab ka tavalistest poodidest – reeglina on väljas silt “Correios“. Postkastid on värvitud erepunaseks.  Suuremad postkontorid on avatud E-R kl 8.30 – 18.30 või 19, kohalikud harukontorid E-R kl 9 – 12.30 ja 14 – 18. Alla 20 g kaaluva kirja või postkaardi saatmine EL-i piires maksab umbes 50 eurosenti, mujale maailma umbes 60 eurosenti. Euroopa sihtkohtadeni jõuab post umbes nädalaga. Olemas on ka kolmepäevane “Azul“ ehk ekspressteenus.

  Rannad: Algarve kuldsed, laiad liivarannad vaheldumisi tumekollaste järskude liivakivikaljudega jätavad unustamatu mälestuse. Piirkonna ida- ja lääneosas muutub rannajoon laugjaks, kuid on endiselt kauni heleda liivaga. Randades on üsna tugev tõus ja mõõn. Rannateenused on tasulised – varjud ja toolid on u 5 €. Samuti pakutakse erinevaid veespordialasid, nagu veesuusatamine, vesijalgrattad, paadilaenutus, purjelauasõit jne. Algarve kaljudega ääristatud  rannapiirkonna kuurortides, nagu Praia da Rocha, peab arvestama, et randa pääseb küllalt järskude treppide kaudu. Ka Albufeiras on osades kohtades pääs randa treppidest.

  Restoranid, baarid, kohvikud: Erinevate söögikohtade valik on lai ning pakub midagi igale maitsele. Esindatud on nii euroopa kui ka aasia köök, ei puudu ka kiirsöögikohad. Lõunasöök on tavaliselt 12.00-15.00 vahel, õhtusöök 19.30-23.00. Pärast tellimuse esitamist tuuakse lauale leib ja kerged suupisted (couvert), nagu sardiinipasteet, kohalik juust, oliivid, vms. Need lisatakse teie arvele hiljem sujuvalt juurde. Reeglina ei hoiatata teid sellest kunagi ette, seetõttu uurige üllatuste vältimiseks suupistete hinda eelnevalt või  saatke need lihtsalt tagasi saata.
  Odavaim variant söömiseks on lõuna ajal pakutav prato de dia ehk päevamenüü, mille võib kätte saada alates 5 eurost.  Suppide ja salatite hinnad on alates 2.50 €, praed alates 5.50 €, õlu alates 1.50 €, kohv alates 0,7 €, koktelid alates 3 €. Üldine hinnatase turismikeskustes on kallim  kui Eestis, kuid väljaspool  neid leiab ka oluliselt odavamaid söögi- ja joogikohti,  mille hinnatase on sama või madalam kui Eestis.

  Ööelu: Praia da Rocha ja Albufeira on mõlemad aktiivse ööeluga kuurordid. Mais on  ööelu suhteliselt vaiksem, kõrgpunkti saavutab see juuni teises pooles. Praia da Rochas on enamik ajaveetmiskohti koondunud rannaäärsele peatänavale Avenida Tomas Cabreira. Siin asub ka kasiino. Albufeira piirkonnas on kaks peamist ööelukeskust: Albufeira vanalinn ning uuslinnas asuv kuulus baaride tänav The Strip. Viimane on  u 2,5 km pikk, ulatudes Montechorost põhjas Praia da Ourani lõunas. Enamik lõbustusasutusi paiknevad piirkonna keskosas Marrachino supermarketi juurde jääva risttee ümbruses. Sissepääsutasu klubidesse on  u 7.50-15 €, sisaldades tavaliselt 1 joogi.

  Transport: Portugalis on hästi välja arendatud raudtee- ja bussivõrk. Algarves on nii linnadevahelised kui linnasisesed bussiliinid. Bussijaamades on saadaval sõiduplaanid. Bussipilet Praia da Rochast Portimasosse maksab u 1.20 €.  Bussipeatus on tähistatud sõnaga paragem.
  Marsruutide ja hindade kohta vt lähemalt: www.eva-transportes.pt

  Rongiga saab liikuda nii Algarve suuremate linnade vahel kui sõita teistesse Portugali provintsidesse ja  pealinn Lissaboni (Barreiro jaam Tejo jõe lõunakaldal, sealt tuleb praamiga üle jõe sõits, et keskusess pääseda). Ühe suuna pilet olenevalt rongist al. 14€.

  Vahemaad:
  Faro – Albufeira   35 km
  Faro –  Praia da Rocha   70 km
  Praia da Rocha – Albufeira 35 km
  Praia da Rocha – Portimao  2,5 km
  Praia da Rocha – Silves  12 km
  Praia da Rocha-Lagos   16 km
  Praia da Rocha – Sagres 40 km
  Praia da Rocha – Lissabon  285 km

  Viisa ja konsulaarabi Portugalis:

  Portugal on Eesti kodanikule kuni 3 kuud viisavaba.
  Reisida saab nii kehtiva passi kui ka ID-kaardi alusel.

  Ka Vene kodanikele (punane pass) ja halli välismaalase passi omanikele on alates 21.12.2007 Schengeni riigid (k.a. meie sihtkohad Hispaania, Kreeka ja Portugal) viisavabad juhul, kui on olemas kas alaline või tähtajaline Eesti elamisluba.

  Rohkem infot Schengeni viisaruumi kohta leiate:
  http://www.vm.ee/est/kat_428/9155.html
  http://www.vm.ee/est/kat_428/8997.html

  Lissabonis asub Eesti Suursaatkond, vt. http://www.embest.pt. Aukonsulid on Porto linnas maa põhjaosas ja Tavira linnas Algarve provintsis maa lõunaosas.

  Suursaadik T.E. Pr. Ana Paula Baptista Grade Zacarias
  Kohtu 10
  10130 Tallinn
  tel. (372) 611 74 68
  faks: (372) 611 74 67
  e-mail: emb.portugal.tallin@gmail.com
  Press ja kultuur
  tel. (372) 611 74 63

  SUURSAATKOND LISSABONIS
  Suursaadik Hr. MART TARMAK
  Rua Filipe Folque nr.10ºJ-2ºESQ
  1050-113
  Lissabon
  Portugal
  tel. (351) 21 319 4150
  faks (351) 21 319 4155
  e-mail: embest@embest.pt
  http://www.embest.pt

  Otsid endale lõõgastavat reisi?
  Pole probleemi! Lennutame sind ükskõik millisesse riiki. Võta meiega ühendust ning teeme sulle parima pakkumise!

  chakra1 finair1 kidytour insta1 nova1 salva1 tallink1 nova tez1tez1anex