Liitu listiga. Juba 10246 liitunut!

  Huvitavad paigad

  Loe ka muud infot Portugali kohta siit

  Veel PortugalistHuvitavad paigadKuhu minna

  Lagos
  Linn Algarve lääneosas seostub ennekõike Portugali suurte maadeavastustega 15.saj. ja riigi koloniaalpoliitika alustala prints Henrique Meresõitjaga.  Prints laskis siin ehitada suure osa teele läinud laevadest, alustas siitkandist mitmeid avastusretki ning lõpuks avas Lagoses Euroopa esimese orjaturu. Valdav osa ajaloolisest linnast hävis 1755.a. maavärinas, mis laastas kogu Lõuna-Portugali. Vanimad ehitused on 16.saj. pärit renoveeritud Santa Maria kirik ja maavärinas säilinud Santo Antonio kirik. Tänapäeval on Lagos kujundatud väga õdusa atmosfääriga kuurortlinnaks, millele lisavad veetlust jahisadam, avar rannapromenaad ning arvukad restoranid ja baarid.

  lagos

  Fortaleza de Sagres (Sagresi kindlus)
  Sagresi kindlus samanimelise linna lähedal on muljetavaldava asukohaga 60 m kõrgusel kaljul mere ääres. Henrique Meresõitja rajas siia 15.saj. keskuse, kus uuriti ja õpetati navigeerimist, astronoomiat ja kaartide joonistamist. Arvatakse, et see asetses praeguse Fortaleza kindluse koha peal. Õpilaste hulgas olevat olnud hilisemad legendaarsed maadeavastajad nagu Maghalaes, Vasco da Gama jt ning just siin pandi alus kuulsusrikkale Portugali maadeavastusloole. Kindlus on muuseumina avatud külastamiseks iga päev.

  Fortaleza de Sagres

  Cabo de Sao Vicente (St. Vincenti neem)
  Seda Euroopa edalapoolseimat tippu Sagresi lähedal peeti ammustel aegadel kohaks, kus lõppes maailm ja algas lõputu mäslev vesi.  Siinne rannajoon on mitmekümne meetri kõrgune peaaegu püstloodis langev järsk kaljusein, millest ookeanilaine tugevamate tuultega üle peksab ning  maailma otsa tunne on lihtne tekkima. Väga võimas vaatepilt! Neemele on ehitatud üks Euroopa suuremaid majakaid, mis on aeg-ajalt avatud külastamiseks (kahjuks ilma kindlate avamisaegadeta).

  Cabo-de-Sao-Vicente

  Alvor
  Väike kaluriküla u 5 km kaugusel Praia da Rochast, on täna populaarne kuurort, kuid tema vanalinn  värviliste majade ja kitsaste munakivitänavatega kannab muutumatult endiste aegade  hõngu. Küla on tuntud heade kalarestoranide poolest. Suurepärane koht, kus nautida värsket kala ja sumedaid suveõhtuid.

  alvor-portugal

  Portimao
  Portimao (2,5 km kaugusel Praia da Rochast) on pärast Farot Algarves tähtsuselt teine keskus, kus on ümbruskonna parimad shoppingu-võimalused ning palju häid mereandide restorane. Kuuldavasti on see üks parimaid paiku grillitud sardiinide nautimiseks. Iga kuu esimesel esmaspäeval toimub linnas suur turg. Vaatamist väärivad ka linna vanim ehitis, 15.saj pärit ja 18.saj ümber ehitatud kirik ning vanasse kalakonservivabrikusse rajatud linnamuuseum, kus korraldatakse erinevaid näitusi. Portimao sadamast väljuvad turistidele mõeldud kalapüügi- ja lõbusõidulaevad. Linn asub Arade jõe ääres, mille suudmesse Praia da Rochas on rajatud uhke jahisadam.

  portimao-portugal

  Albufeira
  Kunagi väike kaluriküla, on Albufeira täna kõige populaarsem ja suurem kuurortlinn Algarves. Peamine  magnet on siinne vanalinn, mis õnneks on säilitanud oma traditsioonilise ilme – väiksed valged majad mäekülgedel ja kitsad käänulised linnatänavad, mis viivad kaunisse liivaranda. Vanalinnas leidub uue aja pubide ja baaride kõrval ka väikseid kohalikke kohvikuid (andadegas), kus kohalikud  tassikese kohvi juures juttu puhuvad.

  albufeira-portugal

  Silves
  Silves on 11.sajandist pärit  ajalooline mauride kindlus-linn, mis hävis suuremas osas 1755.a. suures maavärinas. Kindluse varemed aga kõrguvad endiselt linna keskel mäe otsas  ja on tänapäeval muudetud muuseumiks. Mäenõlval ümber kindluse on säilinud valgete majade ja kitsaste munakivitänavatega maaliline vanalinn. Võtke tassike kohvi ja nautige möödunud aegade hõngu mõnes tänavakohvikus!

  silves-portugal

  Tavira
  See piirkonna üks arhitektuuriliselt kaunimaid linnu asub Algarve idaosas Gilao jõe kallastel. Läbi linna voolav jõgi,  suur hulk kirikuid ja 18.sajandist pärit renoveeritud  majad loovad unustamatu  romantilise atmosfääri.  Tavira lähedal asub kuldse liivaga rannasaar Ilha da Tavira, mis on kujunenud  nii kohalike kui turistide lemmikrannaks. Linnast on saarele praamiühendus.

  tavira-portugal

  Otsid endale lõõgastavat reisi?
  Pole probleemi! Lennutame sind ükskõik millisesse riiki. Võta meiega ühendust ning teeme sulle parima pakkumise!

  chakra1 finair1 kidytour insta1 nova1 salva1 tallink1 nova tez1tez1anex