Liitu listiga. Juba 10246 liitunut!

  Porec

  Loe ka muud infot Horvaatia kohta siit

  VaatamisväärsusedHorvaatia keelPorec
  Pula

  POREČ EHK PARENZO on ligi 17 000 elanikuga ja 2000 aasta vanuse ajalooga linn, mille lähistel paiknev kuurort on suvekuudel üks populaarsemaid Horvaatias. Siinsetele rannikualadel laiuvad heatasemelised puhkekeskused, neist suurim on Zelena Laguna.

  Poreči kompaktne vanalinn pakub oma varjulistel tänavatel suurepärase võimaluse sooritada sisseoste lugematutes väikestes poodides ja butiikides, lõunatada ja lihtsalt nautida kunagise Rooma linna peatänava – Decumanuse – vilgast elu.

  Poreči vaieldamatult kuulsaim vaatamisväärsus on 6.saj. pärit Euphrasiuse basiilika, mis on kantud ka UNESCO maailmapärandite nimekirja. Sakraalkompleks koosneb kirikust, aatriumist ja ristimiskohast. Siinsed säravad altarimosaiigid kujutavad lisaks erinevatele religioossetele teemadele ka piiskop Euphrasiust ennast.

  Porec Euphrasius-Basilika

  Külastada soovitatakse veel piiskopipaleed, kus on väljapanek antiikskulptuuridest, religioossetest maalidest ja palju muud huvitavat. Samuti tasub käia ning Marafori väljakul, kus kunagi asus rooma foorum.  Siin on võimalik näha ka originaalfragmente ajaloolisest kogunemiskohast, väljaku lääneosas on säilinud 2.saj. pärit merejumal Neptunile pühendatud templi varemed.

  Plava Laguna ja Zelena Laguna on aktiivse puhkuse sõpradele ideaalsed kohad, siin on võimalik mängida tennist, tegeleda veespordiga, matkata ja soovi korral rentida jalgrattaid. Korraldatakse ka ratsaretki looduslikult kaunitesse paikadesse.

  Sukeldumishuvilised saavad nautida Aadria merealuseid võlusid ja eriti põnevaks teeb selle piirkonna võimalus näha vetesügavuses II Maailmasõja käigus uppunud briti laevavrakki.
  POREČI RESTORANID JA BAARID
  Peshkera – asub pisut vanalinna müüridest väljas, pakutakse lihtsat ja soodsate hindadega toitu, olemas ka merevaatega väliterrass

  Dva Ferala – maitsva köögiga restoran, soovitatakse proovida istarski tris-i kahele ( kolm erinevat ja ülimaitsvat kodupastarooga )
  Peterokutna Kula – keskaegses tornis asuv kõrgema klassi restoran, kvaliteetsed kala- ja liharoad

  Konoba Ullixes – restoran peatänava ääres, eriti kuulus oma mereandide poolest, nt „Poseidon plate“ kahele

  B&W – eriti nooremate inimeste hulgas populaarne rannakohvik, avatud ka õhtusel ajal

  Epoca – võimalus imetleda romantilist päikeseloojangut mere ääres , nautides maitsvat kohvi või kokteili

  Torre Rotunda – hubane vabaõhukohvik ajaloolise nn. ringitorni tipus

  Lapidarium – heatasemeline baar regionaalmuuseumi taga, suveperioodil elav muusika

  Byblos – asub Zelena Lagunas, vabaõhuklubi, eri stiilides muusika, kuulsad DJ-d, peetakse „kuumimaks“ ööklubiks Horvaatias

  Hinnatasemelt ei ole Horvaatia kallis – restoraniroad maksavad alates 35-40 KN, hotellide juures olevates söögikohtades on hinnad kallimad

  POREČI TRANSPORT

  Poreči bussijaam asub Rade Koncara tänaval, sõita saab Rovinjisse ( 40min, piletihind u. 40 KN), Zagrebisse ( 5 tundi, pilet u. 220 KN ), Rijekasse ( 2tundi, pilet u.80 KN ) ja Pulasse ( 1 ½ tundi, pilet u. 50 KN ). Pazinisse sõidab päeva jooksul 10 bussi, ühe otsa pilet u. 35KN, sõit kestab u. 30min. Pazinis asub ka lähim rongijaam.

  Suveperioodil ajavahemikus märtsist-oktoobrini liigub Plava Laguna ja Zelena Laguna piirkonnas turistidele ka minirong, pileti maksumus 10-15 KN ja iga tunni tagantreisipraam, tehes peatusi erinevates kuurordisadamates. Pilet u 25KN.

  Otsid endale lõõgastavat reisi?
  Pole probleemi! Lennutame sind ükskõik millisesse riiki. Võta meiega ühendust ning teeme sulle parima pakkumise!

  chakra1 finair1 kidytour insta1 nova1 salva1 tallink1 nova tez1tez1anex