Liitu listiga. Juba 10246 liitunut!

  Kuhu minna

  Loe ka muud infot Egiptuse kohta siit

  Kuhu minnaKliimaKöök
  Transport

  Egiptuse tähtsamaks vaatamisväärsuseks on Punase mere värvikirev veealune maailm. Korraldatakse erinevaid mereretki, sukeldumis- ja snorkeldamisreise. Veealuse maailmaga saab tutvuda ka ise vette minemata, kas klaaspõhjaga paadi või allveelaeva pardalt. El Daharis on väike akvaarium, mis on avatud iga päev 9-22. Pilet maksab 15 EGP, 4-5 a lastele 7,50 EGP, alla 4 a lapsed tasuta. Pildistamine maksab 5 EGP ja filmimine 15 EGP

  sukeldumine1

  Veepark Titanic
  Umbes 1 km kaugusel Sakkalast lõuna pool paiknev veepark, kus on eraldi basseiniala nii väikestele lastele kui ka erinevaid liumägesid ja atraktsioone suurematele. Veepark on avatud kella 10-st hommikul kuni päikeseloojanguni. Pilet täiskasvanule u 23 eur ja lastele lastele 6-11 a 12 eur.

  Veepark Sindbad
  Veepark on avatud kella 10-st päikeseloojanguni. Pileti hind täiskasvanule u 24 eur ja lastele 4-15 a 12 eur. Pileti hinnas sisalduvad liumäed, basseinid ja toitlustamise.

  sindbad_hurghada

  Luksor
  Luksor, kunagine iidsete egiptlaste pealinn Teeba, on tänapäeval kaasaegne u 400 000 elanikuga linn. Kuid mitte asjata ei kutsuta linna maailma suurimaks vabaõhumuuseumiks. Luksor oma arvukate vaatamisväärsustega on üks Egiptuse tähtsamaid turismiobjekte. Linna ümbritsevad Luksori ja Karnaki templid, Kuningate Org, Hatsepsuti tempel ja palju muid ajaloolisi mälestusmärke. Karnaki templid on püramiidide järel Egiptuse enimkülastatud vaatamisväärsuseks. Karnak oli iidsetel aegadel usu, teaduse ja majanduselu keskpunktiks. Karnaki võimsate müüride vahel paiknes arvukalt pühamuid, pühasid järvi, sammasväljakuid ja majandushooneid. Templi kõrgajal tegutses siin üle 10000 preestri. Kuigi ajahammas on müüre pisut lagundanud, võib siin ikkagi tajuda möödunud aegade hiilgust. Niiluse jõe vasakul kaldal paiknev Kuningate org on peaaegu kõikide 18. – 20. dünastia (1570 – 1070 eKr.) vaaraode, preestrite ja ülikute matmispaigaks. Orust on leitud 63 hauakambrit, kuulsam neist on Tutanhamoni oma, mis ühena vähestest jäi antiikajal rüüstamata. Tutanhamoni hauakambri avastas 1922. aastal briti arheoloog Howard Carter. Kuningate oru lähedal asub Hatsepsuti tempel, mis on püstitatud Egiptuse esimesele naissoost vaaraole.

  luxor

  Kairo
  Egiptuse pealinnas, Aafrika suurimas linnas Kairos segunevad omavahel idamaine ja läänelik eluviis. Kairo ja Egiptuse tähtsaimad vaatamisväärsused on kindlasti Giza püramiidid. Kõige vanem on Cheopsi püramiid, mis algselt oli 147m kõrgune. Läheduses on veel teisigi, väiksemaid püramiide ning kuulus inimese pea ja lõvi kehaga sfinks. Õhtuti toimub Giza püramiidide juures võimas laser- ja valgusetendus. Kairos viibides tuleks kindlasti külastada ka Egiptuse Muuseumi. Siin paikneb Vana Egiptuse aarete kõige rikkalikum kollektsioon. Tõmbenumbriks on vaarao Tutanhamoni hauakambrist leitud aarete ekspositsioon. Sissepääs kuninglike muumiate ruumidesse on lisatasu eest. Pildistamine ja filmimine on lubatud samuti ainult lisatasu eest. Külastada tasub basaari, kus jagub idamaist eksootikat – vürtside ja eksootiliste parfüümide magusad aroomid, valjuhäälne ja kohustuslik kauplemine iga ostu sooritamisel, kõrvuti pakutakse nii originaalkaupa kui võltsinguid – kõik see kuulub Egiptuse turu juurde.

  kairo

  Otsid endale lõõgastavat reisi?
  Pole probleemi! Lennutame sind ükskõik millisesse riiki. Võta meiega ühendust ning teeme sulle parima pakkumise!

  chakra1 finair1 kidytour insta1 nova1 salva1 tallink1 nova tez1tez1anex