Liitu listiga. Juba 10246 liitunut!

  Etna

  Loe ka muud infot Itaalia kohta siit

  TransportKöökEtna
  PalermoCefaluCefalu vaatamisväärsused

  Etna on tegev vulkaan Sitsiilia idaranniku lähistel. Tema kõrguseks loetakse 3330m ja ta on kõrgeim Euroopas. Vulkaan moodustus ligi 80 miljonit aastat tagasi. Etna koosneb keskmisest, uuest, kirde- ja kagukraatrist. Tulemäe idaküljel laiub kaunis Bove org.

  Etna oli üks maailma aktiivsemaid vulkaane juba antiikajal ja temaga on seotud mitmed legendid kreeka mütoloogiast. Just siin, kraatri sügavuses, olevat asunud Kreeka tule- ja käsitööjumala Hephaistose töökoda… Aischylose järgi aga olla Zeus paisanud gigantide ja jumalate vahelises sõjas Etna mäe gigant Typhoni peale, kes siiani sealt alt väljapääsu otsib ja maapinna liikuma paneb. Etna kraater olla ka allilma Tartarose sissepääs.

  Süngevõitu legendidest hoolimata lasi kunagine Sürakuusa türann Hieron rajada mäejalamile esimese linna juba 476.a. E.Kr ja tänapäeval klassifitseeritakse Etnat väikese ohuteguriga vulkaaniks. Tulemägi on vaieldamatult Sitsiilia tõmbenumber ja kui ilmastikuolud lubavad ja vulkaan parajasti „puhkab“, on võimalik Etnal ära käia – ekskursiooni käigus tõustakse u 2000 m kõrgusele Silvestri kraatrini. Etnale viib ka 1859.a rajatud rongiliin (circumetnea). Sõit algab Cataniast (via Etnea) või Giarre-st (Trenitalia jaama lähedal). Teekond kulgeb läbi väikeste külade, viinamarja- ja tsitrusviljaistanduste – vulkaaniline pinnas on suurepärane kasvulava. Rong sõidab Etna vahet esmaspäevast laupäevani.

  etna_0

  Otsid endale lõõgastavat reisi?
  Pole probleemi! Lennutame sind ükskõik millisesse riiki. Võta meiega ühendust ning teeme sulle parima pakkumise!

  chakra1 finair1 kidytour insta1 nova1 salva1 tallink1 nova tez1tez1anex