Liitu listiga. Juba 10246 liitunut!

  Kuurortlinn Cefalu

  Loe ka muud infot Itaalia kohta siit

  TransportKöökEtna
  PalermoCefaluCefalu vaatamisväärsused

  CEFALU

  Sümpaatses Cefalus tuksub Sitsiilia süda – elu kulgeb siin kiirustamata omas rütmis. Selle väikelinna kenal liivarannal saab päikest ja merd nautida hilissügiseni. Türreeni mere värsked annid ja Sitsiilia vulkaanilise pinnase viinamarjadest valminud hõrgud veinid pakuvad naudingut vanalinna hubastes restoranides ja vinoteekides.

  Cefalu asub Sitsiilia põhjarannikul ja on üks paremini säilinud normannide valitsemiseaegseid linnu saarel. Cefalu uhkuseks on 12.saj. ehitatud majesteetlik Duomo katedraal ja selle taga ligi 300m merepinnast kõrguv La Rocca mägi, mille jalamil see 13 500 elanikuga tüüpiline Sitsiilia linnake elab oma igapäevast elu.

  cefalu1

  SISSEOSTUD 
  Tähtsamad ostukohad asuvad peatänaval – via Roma ja vanalinnas corso Ruggiero piirkonnas. Iga nädal on ka turupäev. Kaasa ostetakse moerõivaid, keraamikat ja kauneid ning maitsvaid martsipaniküpsetisi. Hinnatase võrreldes teiste Sitsiilia kuurortpiirkondadega on üsna soodne. Kauplused on avatud T-L 09.00-13.00 ja 17.00-20.00, esmaspäeviti ainult pärastlõunati. Mõned kauplused töötavad ka pühapäeva õhtuti. Turupäev on tavaliselt laupäeval 08.00-13.00

  VAHEMAAD CEFALUST
  Palermo 74 km
  Catania 190 km
  Messina 195 km
  TAormina 245km

  Otsid endale lõõgastavat reisi?
  Pole probleemi! Lennutame sind ükskõik millisesse riiki. Võta meiega ühendust ning teeme sulle parima pakkumise!

  chakra1 finair1 kidytour insta1 nova1 salva1 tallink1 nova tez1tez1anex