Liitu listiga. Juba 10246 liitunut!

  Palermo

  Loe ka muud infot Itaalia kohta siit

  TransportKöökEtna
  PalermoCefaluCefalu vaatamisväärsused

  Palermo linn on asutatud foiniiklaste poolt juba ligi 2700 aastat tagasi, kuid oma nime saanud kreeklastelt – Panormus – (kr.k „suurim sadam“). Palermost sai kireva ajaloo käigus kõigepealt üks osa Rooma impeeriumist, sellele järgnes ligi 1000 aastat bütsantsi valitsemisaega. Esimest korda sai Palermo pealinna staatuse araablaste ajal, mil kogu Sitsiilia kandis Sitsiilia Emiraadi nimetust. Järgnenud normannide vallutusretke tulemusena sai linnast Sitsiilia kuningriigi pealinn, seda kuni 1816.aastani. Ühinemine Itaaliaga leidis aset 1860.a ning tänapäeval on Palermo Sitsiilia autonoomse regiooni ja Palermo provintsi keskuseks.

  Palermos elab üle 800 000 inimese, ent koos äärelinnade piirkondadega pakutakse rahvaarvuks u 1,2 miljonit ja seega on tegemist suuruselt viienda linnaga kogu Itaalias. Palermo elanikke nimetatakse palermiti või poeetilisemalt – panormiti.

  Palermo on saare kultuuri-, majandus- ja turismipealinn. Lugematu arv turiste saabub siia igal aastal nautimaks mahedat Vahemere kliimat, kuulsat kokakunsti, ja loomulikult romaani, gooti ja baroki kirikuid, suursuguseid paleesid ja teisi ajaloolisi mälestusmärke.

  palermo-cathedral

  Tänapäeva Palermo on samas ka üsna vastuoluline linn – kõrvuti tähtsate transportsõlmedega (rahvusvaheline lennujaam, sadam ) ja suurte kommertsettevõtetega, lokkab siin varimajandus ja ka organiseeritud kuritegevusel on oma osa nii majandus- kui igapäevaelus.

  Rooma katoliku usk on palermolaste ( ja kõikide sitsiillaste) jaoks väga tähtsal kohal, linna kaitsepühaku Santa Rosalia päeva tähistatakse iga aasta 15. juulil ja see on vaieldamatult suurim ja tähtsaim sündmus, mil linna saabub palju rahvast lähedalt ja kaugelt, nii itaallasi kui ka välisturiste. Kindlasti külastatakse ka värvikirevat ja ehedat Vucciria turgu asukohaga otse linnasüdames.

  Palermo ei suuda võib-olla võistelda selliste kuulsate Itaalia pärlitega nagu Milaano, Rooma ja Firenze – ometi on selles linnas oma kordumatu atmosfäär, põnev ajalugu ja siin tasub veeta tunde, et kiirustamata kõigega tutvuda ja luua oma ettekujutus Sitsiilia pealinnast …

  Palermo vaatamisväärsused

  Palermo katedraal – katalaani mõjudega kuldsetes toonides kirik, kuhu on maetud Barbarossa poeg, Frederick II . Katedraali on mitmeid kordi ümber ehitatud, viimast korda 18.sajandil. Asukoht – Corso Vittorio Emmanuele
  Chiesa del Gesu – jesuiitide poolt ehitatud kirik otse linna südames, mis pärineb aastast 1564. See on Sitsiilia baroki ilus näide, mis sai kannatada 1943.a. pommitamise tagajärjel. Kiriku sisekujunduses on kasutataud rohkelt marmorit, stukkat, intarsiat.
  Quattro Canti – sümboolne risttee vanalinnas, mille lähistel paikneb sümpaatne väike kirik La Martorana, kus saab imetleda bütsantsiaegseid mosaiiike
  Arheoloogiamuuseum – suurepärane väljapanek etruski, kartaago, rooma ja hellenistliku perioodide eksponaate, siin on ka huvitavaid leide Sitsiilias asunud Segesta ja Selinunte templitest
  Catacombe de Cappucini – kunagise kaputsiinide kloostri katakombid, kus on u 8000 palermolase ja lähikülade elaniku mumifitseerunud kehad. NB! Paik on huvipakkuv, ent lastele mitte soovitatav, sissepääs 3€
  San Giovanni degli Eremiti – normannide palee lähistel, kaunis kirik iseloomulike punaste kuplitega, ilmsete araabia mõjutustega, rekonstrueeritud 12.saj.
  Normannide palee – üks võluvaimaid itaalia paleesid ning hea näide normannide arhitektuurist. Siin on ka kuulus Cappella Palatina- tõeline kunstipärl, kaunid mosaiigid ja araabia stiilis dekoratsioonid)
  Zisa (rajatud 1160.a.) ja Cuba – kindlusmajad, mida kasutati Palermo kuningate jahimajadena. Sarnaseid ehitisi võis omal ajal näha Põhja-Aafrikas, tänapäeval on Zisa ja Cuba ainsad taolised ehitised, mis on säilinud. Zisa-s asub islami muuseum.
  Teatro Massimo – teater avati 1897.a, oli hiljem pikka aega restaureerimisel ja tänapäeval taasavatud ja arvestatava mängukavaga. Siin laulis oma karjääri lõpetades kuulus Caruso. Teatro Massimo on suurim Itaalias ja kolmandal kohal Euroopas
  Monreale – väike küla u. 8 km Palermost läänes, mille mäekülgedelt avaneb lummav vaade Palermo linnale. Siin olles tasub kindlasti külastada ka Duomo katedraali.

  Kui Palermoga tutvumisel väike lõunapaus teha, siis soovitatakse keha kinnitada näiteks restoranides Il Proverbio (Quattro Conti lähedal) – hea Sitsiilia köök ja suhteliselt soodsad hinnad; Al Chioschetto ( piazza Indipendenza) – mahlakad värsked salatid, maitsvad panninid ; Antica Focacceria ( S.Francesco kiriku ees) – hinnatud ja kvaliteetne restoran, Sitsiilia road vabas õhus. Loomulikult on võimalik einestada ka väiksemates võileivabaarides ja kiirtoidukohtades.

  Otsid endale lõõgastavat reisi?
  Pole probleemi! Lennutame sind ükskõik millisesse riiki. Võta meiega ühendust ning teeme sulle parima pakkumise!

  chakra1 finair1 kidytour insta1 nova1 salva1 tallink1 nova tez1tez1anex