Liitu listiga. Juba 10246 liitunut!

  Hea teada

  Loe ka muud infot Hispaania kohta siit

  Hea teadaMeelelahutusEkskursioonid
  Huvitavad paigadHispaanlasedKöök
  Hispaania keel

  Autorent
  Hinnad algavad u 30 EUR/päev, 45 EUR/2 päeva, 65 EUR/3 päeva. Alati on soodsam võtta auto pikemaks ajaks. A-D-grupi autode rendi puhul on minimaalne nõutav vanus 21, E-L-grupi puhul on nõutav vanus vähemalt 23 aastat. Juhistaaži peab olema vähemalt 1 aasta. Autorenti on võimalik ette tellida Eestis. Täpsem info autorendi hindade ja tingimuste kohta meie koduleheküljelt ja büroost.

  Ilm
  Vahemereline, kuuma suve ja pehme talvega kliima.

  AprillMaiJuuniSeptemberOktoober
  Õhk päeval2123282823
  Merevesi1719222119

  Golf
  Costa del Soli kutsutakse ka Costa del Golf’iks, sest kliima poolest sobib piirkond aastaringseks golfiharrastamiseks. Golfiväljakuid on piirkonnas rajatud juba aastakümneid. 50 heatasemelise väljaku hulgast leiab iga golfiharrastaja endale sobiva. Golf on Costa del Solis väga populaarne ala ning seetõttu soovitame väljakuajad ette broneerida. Täpsem info vt. www.golf-andalucia.net.

  Rannad
  Torremolinoses ja Benalmadenas on 9 km pikkune lai, tumedama liivaga rand. Sarnased rannad on ka Fuengirolas ja Marbellas. Lamamistoolid ja päevavarjud on rannas tasulised, u 4-6 € päev. Pakutakse erinevaid rannateenuseid, laenutatakse vesijalgrattaid jm. veespordivahendeid. Rannapromenaadil töötab päevasel ajal arvukalt kohvikuid ja restorane.

  Transport
  Buss: Costa del Solis sõidavad linnadevahelised bussid portillod. Malaga ja Benalmadena Costa vahet liiguvad bussid ajavahemikus 05.30-02.30 paarikümneminutilise intervalliga. Malagast Marbellasse ja Esteponasse sõidavad bussid iga 30 min järel, nädalavahetustel ja pühade aegu võib intervall olla kuni kaks tundi. Lisaks sellele on igas linnas ka kohalikud bussid. Malaga bussijaam asub kesklinnas, raudteejaama kõrval. Bussipileti saab osta bussijuhilt. Bussipilet Torremolinosest Malagasse maksab u 1.45 eur, Fuengirolast ja Benalmadenast Malagasse u. 2.10 eur ja Torremolinosest Marbellasse u. 3.50 eur.

  Takso: Väljaspool Malagat ei ole taksodel taksomeetrit. Enne taksosse istumist on soovitav taksojuhilt hinnakirja/ sõidu maksumust küsida. Öisel ajal ia takso tellimisel on tariif tavapärasest kõrgem. Torremolinose siseselt maksab taksosõit u 5-8 eur. Lennujaama saab taksoga Torremolinosest u 20 eur, Benalmadenast u 25 eur ning Fuengirolast u 35 eur eest. Vaba takso tunnete öisel ajal ära põleva rohelise tule järgi.

  Rong: Rong sõidab iga poole tunni tagant Fuengirola ja Malaga vahet alates 06.45-22.30 tunnise intervalliga. Rongidele on kirjutatud Renfe. Rongipilet Malagast Fuengirolasse, Torremolinosesse ja Benalmadenaase maksab u. 1.60-3.50 eur.
  Viisa: Hispaania on Eesti kodanikule kuni 3 kuud viisavaba.
  Reisida saab nii kehtiva passi kui ka ID-kaardi alusel.

  Ka Vene kodanikele (punane pass) ja halli välismaalase passi omanikele on alates 21.12.2007 Schengeni riigid (k.a. meie sihtkohad Hispaania, Kreeka ja Portugal) viisavabad juhul, kui on olemas kas alaline või tähtajaline Eesti elamisluba.

  Rohkem infot Schengeni viisaruumi kohta leiate:
  http://www.vm.ee/est/kat_428/9155.html
  http://www.vm.ee/est/kat_428/8997.html

  Turvalisus
  Hotellis on soovitav jätta väärtesemed, dokumendid ja raha seifi. Seifid on hotellides lisatasu eest.
  Samuti ärge jätke oma isiklikke asju ja kotte valveta baarides, restoranides, rannas. Tänaval liikudes hoidke kott suletuna. Ka rendiautosse ei ole soovitav isiklikke asju jätta.

  Vahemaad Malagast
  Torremolinos 12 km
  Benalmadena 14 km
  Fuengirola 30 km
  Marbella 50 km
  Nerja 52 km
  Granada 129 km
  Tarifa 160 km
  Sevilla 212 km
  Madriid 544 km

  Ööelu
  Ööelu on kõigis linnades koondunud peamiselt rannapromenaadi äärde ja jahisadamatesse.

  Torremolinos
  Calle Casablanca, Avda. Palma de Mallorca, Avda. Carlotta Alexandri, La Carihuela Marina.
  Benalmadena: Plaza Sol&Mar, Puerto Marina jahisadamapiirkond, Tivoli, kasiino ja ööklubi Torrequebrada hotellis.
  Fuengirola: ööelu on koondunud jahisadamasse ja jalakäijate promenaadile, kus on mitmeid häid ööklubisid.
  Marbella: vanalinn ja Puerto Banusi jahisadam, Nikki Beach ( http://www.nikkibeach.com/marbella/events.php) , kasiino hotellis Andalucia Plaza, Benabona ööklubi. Marbella parimate ööklubide hulka kuuluvad kindlasti Dreamer´s (http://www.dreamers-disco.com/pages/ ) , TIBU ( http://clubtibu.com/ ) ja glamuurne Olivia Valere ( http://www.oliviavalere.com/index_eng.html) . Marbella on hinnatasemelt teistest kuurortidest märksa kallim.

  Internetilingid
  www.visitcostadelsol.com – Costa del Soli turismiameti lk.
  www.andalucia.com – info Andaluusia kohta
  www.malagaweb.com/english/index.asp – info Malaga maakonna kohta
  www.benalmadena.com – info Benalmadena kohta
  www.golf-andalucia.net- Andaluusia golfiföderatsiooni lk.

  Otsid endale lõõgastavat reisi?
  Pole probleemi! Lennutame sind ükskõik millisesse riiki. Võta meiega ühendust ning teeme sulle parima pakkumise!

  chakra1 finair1 kidytour insta1 nova1 salva1 tallink1 nova tez1tez1anex