Liitu listiga. Juba 10246 liitunut!

  Krabi ja Samet

  Tai kuurordid

  Hua Hin ja Koh ChangKrabi ja SametPhi Phi ja Cha-Am
  Samui ja Pranburi

  Krabi
  Krabi on Lõuna-Tai kõige ilusam provints. See on lumivalgete randade ja roheliste palmisaludega, kristallpuhta ookeanivee ja värskendava meretuulega tuhande saare maa, nagu seda turistid armastusega nimetavad.
  Krabi on Lõuna-Tai kõige ilusam provints. See on lumivalgete randade ja roheliste palmisaludega, kristallpuhta ookeanivee ja värskendava meretuulega tuhande saare maa, nagu seda turistid armastusega nimetavad.

  Krabi paikneb India Ookeani ääres Andamani mere rannikul 1000 km Bangkokist lõunas ja 140 km kaugusel Phuketist. Kuni 80ndate aastateni oli Krabi peamisteks tegevusteks kalapüük, kookose- ja kummipuude kasvatamine, kuid praeguseks on turism põllumajanduse edestanud.

  Peamine rannarajoon on linnast 18 km kaugusel paiknev Ao Nang – 2 km pikkune liivarand. Siin on vaiksem ja rahulikum kui Phuketil ning vesi türkiissinises meres on sageli peegelsile, sest ookeanilainetus siinsetesse randadesse ei ulatu, kuna Phuket, Phi-Phi ja paljud väikesed saared jäävad lainete teele ette.
  Rannas on palju hotelle, söögikohti, sukeldumisklubisid ning üks suurem kaubakeskus. Rannas saab rentida kajaki ja sõita sellega ranna otsas paiknevate 100 m kõrguste kaljudeni, mis on täis koopaid, neist kuulsaim nn. Printsessi koobas, kuhu kalurid viivad tänapävalgi annetusi parema kalasaagi lootuses.
  Nopparat Thara on Ao Nangist lääne pool paiknev vaiksem liivarand, kus vesi on madal ja rahvast vähem, sest samas algab samanimeline rahvuspark, kuhu pole lubatud hotelle rajada. Krabi randades ei ole lamamistoole ega päevavarjusid ning päevitada saab rannarätikul või bambusmatil.

  krabi

  Krabi peamised vaatamisväärsused asuvad piki rannikut ja meres- lisaks mitmetele tuntud randadele on kalda läheduses arvukalt saari. Saari iseloomustavad järsud kaljud, rahulikud veed, fantastiline veealune elu, linnupesadega koopad, võrratud valge liivaga rannad ja nende vahel mõned mangroovimetsad, millesse võib kajaki või kohaliku pikasabalise paadiga sõitma minna.
  Kaljudes on koopaid, millest mõned on templitena kasutusele võetud ja merekaljud on täis grotte. Kuulsaim saartest on James Bondi saar Phangnga lahes – see on väikene saar, millel pesitses mr. Scaramanga bondi-filmist “Mees kuldse relvaga”. Vaatamisväärsusi on ka kuival maal – sügaval metsas paiknevad tervistavad kuumaveeallikad, kus vesi on 35-40 kraadi ja soovi korral saab ka supelda ning enda tervist kosutada (kasulik veresoonkonnale).

  Krabi golfiväljakutega saate tutvuda http://www.golfkrabi.com/krabi_golf_courses.php

  Samet
  Samet on ideaalne koht neile, kes on väsinud suurlinna lärmist ja tolmust, neile, kes ihkavad vaikust ja omaette olemist metsiku looduse keskel.
  Samet on ideaalne koht neile, kes on väsinud suurlinna lärmist ja tolmust, neile, kes ihkavad vaikust ja omaette olemist metsiku looduse keskel. Sameti ei jää siinsed valged rannad mitte millegi poolest alla Pattaya ja Samui randadele ja selle kaunid troopilised maastikud rõõmustavad isegi paljunäinud turisti silma.
  Umbes 25 aastat tagasi loodi Sametile rahvuspark, mis andis võimaluse säilitada saare loodus puhta ja puutumatuna, mille tulemusena võib saar nüüd uhke olla oma rikkaliku floora ja fauna üle. Siin elab üle kahekümne vihmametsade linnuliigi, palju ahve, oravaid ja muid loomi.

  Sametil pea-aegu puudub tormiline ööelu ja diskoteegid, sest saare elu-olu peamine mõte on loodulähedus. Puhtas merevees on meeldiv tegelda kõigi veespordialadega, seda enam, et saare rannavees on hulgaliselt korallriffe.

  Kanuusõit, allveejaht ja SPA-keskused, see on vaid lühike Sametil võimalike ettevõtmiste loetelu. Turistidel on võimalik laenutada jalgrattaid ja mopeede, et mööda saare mägiteid isu täis sõita.
  Need, kellele Tai iidne kultuur huvi pakub, võivad külastada budistlikku templit, mille arhitektuuris on segunenud klassikaline tai stiil erinevate ida ja lääne stiilidega, mis rõhutab veelgi selle ilu ja suursugusust.

  Puhkus Sametil, see on neile, kes eksootilisi reise tõeliselt naudivad. Vapustavalt ilusad päikeseloojangud rannal ja palmilehtede sahin, värskendav briis ja pehme liiv aitavad lõõgastuda ja saavutada täieliku harmoonia looduse ja iseendaga.

  samet

  Otsid endale lõõgastavat reisi?
  Pole probleemi! Lennutame sind ükskõik millisesse riiki. Võta meiega ühendust ning teeme sulle parima pakkumise!

  chakra1 finair1 kidytour insta1 nova1 salva1 tallink1 nova tez1tez1anex