Liitu listiga. Juba 10246 liitunut!

  Antalya

  Vaata Türgi kuurorte

  AntalyaAlanyaBeleki
  KemerMarmarisSide
  Bodrum

  Omanimelise lahe ääres asuv omanimelise provintsi pealinn Antalya on rahvaarvult Türgi 8. linn. Linna elanike arv on ligi 900 000.

  Antalya ja teised provintsi kuurortlinnad asuvad rannikutasandikel Tauruse mäeaheliku ja mere vahel. Loodus on imekaunis ja vaheldusrikas. Tauruse mägedest allavoolavad jõed moodustavad kauneid koski ja kärestikke, millest laskumine kuulub puhkusereisi adrenaliinimõnude hulka. Legendi kohasel saatis Pergamoni kuningas Attalos 2000 aastat tagasi välja eelväed leidmaks paika, millele võrdset ei leidu – tõelist paradiisi maa peal. Antalyasse jõudnud väed selle siit ka leidsid. Koha ilust pimestatud Attalos käskis siia rajada linna, mille ta nimetas enda järgi Attaleiaks. Sellest on sajandite jooksul arenenud Antalya.

  Antalya on Lõuna-Türgi suurim kuurortlinn, puhkajate jaoks on siin arvukalt restorane, kohvikuid, hotelle, klubisid. Elav kaubandus on lausa loodud neile, kes ei taha tühjade kottidega koju tagasi sõita. Lastele pakub põnevaid üleelamisi Antalya lähistel asuv veepark Aqualand oma suurepäraste ja põnevate liumägedega ning mitmetekesiste veeatraktsioonidega.

  antalaya

  Antalya lähedale jäävad ka mitmed teised populaarsed kuurortlinnad nagu Kemer, Belek ja Side ning antiikajastu linnad Phaselis ja Perge. Kui esimese asutasid Rhodose elanikud 7. sajandil e.Kr.s., siis Perge pärineb koguni 13. sajandist e.Kr.s. Mõlemas linnas on säilinud antiiksed peatänavad valitsushoonete, rooma saunade ja amfiteatrite varemetega. Antalya lähedusse jääb ka pikk ning kitsas Kekova saar, mis oli keskajal piraadilaevade pelgupaigaks, praegu on see koht nagu loodud purjelaevade randumiseks ja puhkuseks.

  Otsid endale lõõgastavat reisi?
  Pole probleemi! Lennutame sind ükskõik millisesse riiki. Võta meiega ühendust ning teeme sulle parima pakkumise!

  chakra1 finair1 kidytour insta1 nova1 salva1 tallink1 nova tez1tez1anex