Liitu listiga. Juba 10246 liitunut!

  Bodrum

  Vaata Türgi kuurorte

  AntalyaAlanyaBeleki
  KemerMarmarisSide
  Bodrum

  Bodrumi kohta on öeldud: Ööd on siin pikemad, dringid nauditavamad, naised ilusamad, mehed huvitavamad – Bodrumis kohal hõljub maagiline lumm.

  Võluv, idülliline Bodrum on Türgi uusim moekuurort. Türklaste südames on Bodrumil eriline koht.
  Peale vabariigi kehtestamist pagendati siia armastatud kirjanik Cevat Sakir, värvikas erudiit.
  Kalameestega merd sõitev ja nende elust kirjutav Cevat Sakir võttis kirjanikunimeks Halikarnassose Kalamees ja nimetas oma maapao helesiniseks eksiiliks. Tänu tema raamatutele muutus unine kalurikülake Türgi vabameelse boheemliku intelligentsi hulgas populaarseks suvituskohaks.

  Bodrumi nimi oli antiikajal Halikarnassos. Tänini on säilinud roomaaegne amfiteater, Myndose värav ja
  15. sajandil Rhodose ristirüütlite poolt rajatud kindlus. Kindluses on huvitav veealuse arheoloogia muuseum.

  bodrum

  Bodrumi ööelu on täiesti eriline. Seda peetakse isegi Istanbulile silmi ette andvaks- väidetavalt ei ole mitte kusagil mujal Türgis nii palju baare ja omanäolisi pidukohti. Vaikse intiimse õhtu võib veeta mõnes romantilises mereäärses kohvikus, kust avaneb unustamatu vaade linna kindlusmäele. Elavat muusikat tasub kuulama minna traditsioonilisse meyhane’sse- ajalooliselt oli meyhane lihtsalt kõrts, kus sai soodasalt süüa-juua. Tänaseks on meyhaned muutunud armastatud õhtuveetmiskohtadeks, kuhu türklased tulevad oma lemmikumuusikuid kuulama.

  Ööklubi Halikarnassos- ööklubi iidses amfiteatris, kuhu korraga mahub 50 000 inimest, on suurim lahtise taeva all olev disko Euroopas ja tõeline peokoht kõigile lõbujanulistele. Disko “Katamaraan”- maailma ainus katamaraanil toimuv disko, kuhu mahub korraga 3500 inimest. Katamaraan seilab merele ja tantsidesb hommikutundideni läbipaistval põrandal kütkestava muusika saatel on võimalik nautida öise Bodrumi unustamatuid vaateid.

  Otsid endale lõõgastavat reisi?
  Pole probleemi! Lennutame sind ükskõik millisesse riiki. Võta meiega ühendust ning teeme sulle parima pakkumise!

  chakra1 finair1 kidytour insta1 nova1 salva1 tallink1 nova tez1tez1anex