Liitu listiga. Juba 10246 liitunut!

    Hea teada

    Loe ka muud infot Iisraeli kohta siit

    ViisaJeruusalemmJuudi kalender
    KöökSabatSurnumeri

    Raha ja krediitkaardid: Iisraeli uus seekel (ILS, kohapeal kasutatakse lühendit NIS). 1 ILS= u 3,19 EEK, 1 EEK= u 0,30 ILS, 1 EUR= u 4,80 ILS (mai 2010). Enamlevinud krediitkaartidega (VISA, MasterCard, American Express, Diners) ning enamasti ka Visa Electroni ja Maestroga saab maksta ja sularaha välja võtta.

    iisraeli raha
    Elekter: 220 V. Kasutusel on Euroopa pistikutele sobilikud stepslid.

    Helistamine: Mobiiltelefoniga helistamine on Iisraelis väga kallis, eriti kõned Euroopasse. Sõltuvalt Eesti mobiilifirmast ja kohalikust operaatorist maksab helistamine kohalikule mobiilile ja kohalikule lauatelefonile u 9.50-17.50 EEK/min, Eestisse u 30-50 EEK/min, vastuvõetav kõne u 6.65-27 EEK/min, sõnumi saatmine u 5.50-11.50 EEK/min. Telefoniautomaatidest saab helistada vaid telefonikaartidega, mida saab osta kauplustest ja marketitest.

    Tervishoid ja vaktsineerimine: Kraanivesi on joogikõlbulik, kuid ei ole eriti hea maitsega, sest tegemist on desalineeritud mereveega. Kohustuslikke vaktsineerimisi ei ole, kuid soovituslik on kaitsesüst A-hepatiidi e kollatõve vastu. Täpsemat infot vaktsineerimise kohta vt: www.tervisekaitse.ee.

    Turvalisus: Iisraelis on poliitilise olukorra tõttu kasutusel mõnevõrra rangemad turvameetmed. Paljude kaupluste ja hotellide sissepääsu juures tuleb läbida turvaväravad. Maale sisenemisel ja lahkumisel toimub lennujaamas rutiinküsitlus reisija isikuandmete, reisisihi ja pagasi kontrollimiseks. Pildistamine on keelatud vaid sõjaväe aladel. Tavakuritegevust ei ole Iisraelis rohkem kui teistes lääneriikides. Rahvarohketes kohtades tuleks tähelepanelik olla taskuvaraste suhtes ning pimeduse saabudes hoiduda inimtühjades kohtades liikumisest. Samuti tuleks vältida Iisraeli ja naaberriikide piiriäärseid alasid.

    TRANSPORT
    Iisraeli teede infrastruktuur on üldiselt hästi arenenud ning enamikes kohtades on teelõigud täpselt viitadega tähistatud (nii heebrea, araabia kui inglise keeles). Tel Avivi linnas autoroolis olemiseks peavad olema raudsed närvid. Kohalikud juhid kipuvad liikluses olema agressiivsed ja kannatamatud. Nii Tel Avivi linnas kui vahemere ja Punase mere kuurortides on kõige hõlpsam liigelda jalgsi või taksoga.

    Takso: Taksod on varustatud taksomeetriga. Enne sõidu alustamist on siiski soovitav maksumus üle küsida. Sisseistumistasu on 9.10 NIS. Paarikilomeetrine taksosõit maksab u 20 NIS. Takso tellimisel telefoni teel on lisatasu 3.50 ning 2.90 iga kohvri või koti kohta, mis ei ole käsipagas. Öisel ajal (21:00- 05:30), reedeti ja pühade korral on taksohinnad 25% võrra kõrgemad.

    Maršruuttaksod (sheruts) sõidavad nii linnasiseselt kui ka väljaspool linna. Neil on kindlad peatused, kuid peale tulla ja maha minna saab ka vastavalt kliendi soovile. Mõnedel liinidel sõidavad maršruuttaksod ka reedeti. Kindlaid väljumisaegu ei ole. Teele asutakse siis, kui kõik kohad on täis. Piletihinnad on enam-vähem samad, mis bussidel, argipäeviti isegi odavamad

    Buss: Eilati kuurortpiirkonnast kesklinna ning Egiptuse ja Jordaania piirile liiguvad bussid ajavahemikus 07.00-20.30 u iga poole tunni tagant. Hotellirajoonist Coral Beachile maksab bussipilet u 4,90 NIS ja Tabasse 7,20 NIS. Eilatil on hea bussiühendus suuremate linnade Tel Avivi (u 70 NIS/ 1 suund), Jeruusalemma (73 NIS/ 1 suund) ja Beershevaga (61 NIS/ 1 suund). Tel Avivi uus bussijaam on üks suurimatest kogu maailmas. Tel Avivi bussiliiklus on hästi arenenud ning linnasisese bussipileti hinnad fikseeritud.

    Rong: Kuivõrd liiklus on maanteedel väga tihe, siis võimalusel soovitatakse sõita rongiga. Tel Avivil on rongiühendus kõikide riigi suuremate linnadega, k.a Jeruusalemm ja Tel Avivi Ben Gurioni lennuväli.

    Autorent: Auto rentimiseks peab juht olema vähemalt 21-aastane, tal peab olema kehtiv rahvusvaheline juhiluba ja krediitkaart. Rendiautoga ei ole lubatud ületada Egiptuse ega Jordaania piiri ega sõita Palestiina autonoomsesse piirkonda. Tel Avivi Ben Gurioni lennuväljal on enamike rahvusvahelistele ja suuremate kohalike autorendifirmade kontorid. Sellele vaatamata soovitatakse auto juba enne reisi ette tellida. Bensiin maksab u 7 NIS ehk 20 EEK.
    Lisainfo autorendi ja hindade kohta kohapeal meie esindajatelt.

    Otsid endale lõõgastavat reisi?
    Pole probleemi! Lennutame sind ükskõik millisesse riiki. Võta meiega ühendust ning teeme sulle parima pakkumise!

    chakra1 finair1 kidytour insta1 nova1 salva1 tallink1 nova tez1tez1anex