Liitu listiga. Juba 10246 liitunut!

    Kolme riigi ringreis

    Vietnam, Laos ja Kambodza

    15.01 – 31.01.2025

    1.Päev 15.jaanuar 2025
    Kogunemine Tallinna lennujaamas. Lend Tallinn – Istanbul – Hanoi.

    2.Päev 16. jaanuar 2025 Hanoi
    Saabume Hanoisse kell 16.15, vormistame lennujaamas viisa, läbime passikontrolli ja siseneme Vietnami riiki pealinnas Hanoi. Sõidame hotelli, kus puhkame ennast välja järgmiseks päevaks.

    3.Päev 17. jaanuar 2025 HANOI – TAI BINH – NINH BINH
    Hommikul bussisõit kaks tundi Tai Binhi provintsi, et külastada Keo pagoodi. 58 000 ruutmeetri suuruse pindalaga pagood on kuulus oma ainulaadse puitkonstruktsiooni poolest, mis esindab Vietnami iidset arhitektuuristiili.
    Pärast lõunasööki jätkame Dong Xami külaga, mis on tuntud hõbeehete valmistamis kohana.
    Ööbimine Ninh Binh.

    4.päev: 18. jaanuar 2025 NINH BINH – HANOI
    2014. aastal UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud Ninh Binh on koduks hämmastavatele karstimägedele, udustele koobastele ja ajaloolistele säilmetele. See on suurejooneline maastik paekivist kardi tippudest, orgudest ja suurejoonelistest kaljudest. Iidne pealinn Hoa Lu, kus toimetasid Dinhi dünastia, Le dünastia ja Ly dünastia. Kuigi iidne linnus on tõenäoliselt kadunud, on Dinhi ja Le dünastiate templid endiselt ümbritsetud riisiterrasside ja mägedega. Jätkame oma teekonda Bich Dongi,  millele kuningas andis “Vietnami kauneima koopa” tiitli. Pärastlõunal viib kohalik osav sõudja meid suurepärasele veeteele,  mis on ääristatud riisiterrassidega. Jalutame külateel, et jõuda Tai VI templisse.  Naudime kaunist maastikku – lõputud riisipõllud ja salapärane koobas, mille sees on pühamu.
    Pärastlõunal sõiame tagasi pealinna Hanoisse.
    Hanoi vana kvartal, tuntud lihtsalt kui 36 tänavat on kohustuslik nägemine kõigile, kes reisivad Vietnami. Ajalooliselt oli see varem elu-, tootmis- ja kaubanduskeskus, kus iga tänav oli spetsialiseerunud ühele konkreetsele tootmis- või kaubandustüübile. Hanoi vana kvartal on säilitanud endiselt oma ainulaadse arhitektuuri koos kohalike igapäeva eluga.
    Jalutame ringi Dong Xuani turul, mis on vana kvartali suurim turg, kust leiate mõistliku hinnaga kõiki hämmastavaid asju, alates eksootilistest ürtidest, värsketest puuviljadest ja köögiviljadest, magusalt lõhnavatest lilledest kuni puidust käsitööni. Jalutuskäik linnas ca 3km.

    5.päev: 19. jaanuar 2025 HANOI – HALONG BAY/ Lan Ha laht
    Sõidame Hanoist ca 3 tundi sadamasse.
    Ha Longi lahe piirkond on enam kui 7,000 ha suurune veeala, kus on umbes 400 saarekest. Lan Ha lahes on majesteetlikud paekivimäed paljudes erinevates vormides, iga kuju on elav rahvalegend. Meie lõõgastav  laevakruiistoimub suurepärasele Lan Ha lahel, mis on sama ilus kui tema kuulus naaber Halong, kuid siiski suhteliselt rahulikum ja vähemate turistidega. Naudime laevalt vaateid, kuidas maagiline maastik möödub. Laeval on suurepärane lõunasöök värsketest mereandidest. Peale lõunasööki on ujumis võimalus (eraldi väikese paadiga viiakse meid ujumiskohta).
    Ööbimine laeva pardal.

    6. päev: 20. jaanuar 2025 HALONG BAY – HANOI – LUANG PRABANG (VIETNAM – LAOS)

    Peale hommikusööki lahkume laevalt ja sõidame Hanoi lennujaama, et lennata Laosesse,  Luang Prabangi linna.
    Saabumisel viisa vormistamine ja passikontroll. Seejärel transfeer hotelli.
    Ööbimine Luang Prabangis.

    7. päev: 21. jaanuar 2025 LUANG PRABANG ESSENTIAL

    UNESCO kuulutas Luang Prabangi 1995. aastal maailmapärandi nimistusse. Laose põhjapoolsetes mägedes, Nam Khani ja Mekongi jõgede liitumiskohas asuv Luang Prabang on põnev arhitektuuri ja kultuuri segu prantsuse ja budistlikest mõjudest. Külastame kuningapaleed, kus näeme kuninglike esemete hinnalisi kogusid.
    Imetlema mõnda Luang Prabangi kuulsat templit nagu näiteks Wat Xieng Thong, mida peetakse budistliku arhitektuuri oluliseks religioosseks sümboliks, mis on suurepärane mosaiikide ja nikerdatud puidu meistriteos, mis on traditsioonilist Laose stiili. Wat Aham tähistab “Õitsva südame kloostrit” ja on oma eripärase ümara kuju tõttu laialt tuntud kui “arbuusi stuupa”. Wat Vitsoun, Luang Prabangi kõige vanem tempel, ehitati lihtsa arhitektuuriga ja seal asusid Prabang Buddhade iidsed kujud.
    Astume traditsioonilise pika sabaga paadi pardale, et liuelda Mekongi jõel. Imetleme uniseid külasid, mis paistavad tohutute puude tagant. Uurime maagilisi koopaid: alumises koopas asub fotogeeniline rühm Buddha kujusid, uhked siluetid vapustaval jõeäärsel taustal, ülemine koobas on 7-minutit ronimist astmetest ülesse. Siit leiame Buddhasid igas poosis, igal eluajastul ja igas suuruses.
    Palun riietuge sobivalt religioossete paikade külastamiseks. Õlad, rind ja jalad peaksid olema kaetud
    Valmistage jalad ette järsuks 329-sammuliseks tõusuks, et jõuda Phousi mäele.

    8. päev: 22. jaanuar 2025 LUANG PRABANG – LENDA SIEM REAPI (LAOS – KAMBODZA)

    Peale hommikusööki sõidame lennujaama, et lennata Kambodzasse.
    Saabumisel viisa vormistamine ja passikontroll. Seejärel transfeer hotelli.
    Ööbimine Siem Reapis.

    9. päev: 23 . JAANUAR 2025 SIEM REAP – ANGKORI TEMPLID

    UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud Angkori templikompleks on Kagu-Aasia üks tähtsamaid arheoloogilisi paiku kuna see sisaldab khmeeri impeeriumi erinevate pealinnade silmapaistvaid jäänuseid 9. kuni 15. sajandini.
    Kohtuma kaunite templitega, mida peetakse Angkori juveelideks. Kõige populaarsem tuntud kui Tomb Raideri tempel – see kaunis tempel, mis ehitati 12. sajandi lõpus ja 13. sajandi alguses Jayavarman VII emale pühendatud budistliku templina, on varemetest ja džunglis kasvavate puude taustal lummav kombinatsioon. Tohutud puujuured on sajandite jooksul sulandunud templi tohutute kiviplokkidega, rõhutades “unustatud linna” tunnet.
    Avastame iidset Angkor Thomi, mille asutas kuningas Jayavarman VII 12. sajandil ja mis oli üks suurimaid khmeeri linnu ning jäi pealinnaks kuni 17. sajandini. Siseneme Angkor Thomi linna, et imetleda salapärast Bayoni templit, mida kroonib suur hulk rahulikke nägusid, mis on kujutatud tornidele.
    Meie templi uurimine jätkub, kui siseneme Angkor Wati väravast, mis on tohutu templikompleks, mille algselt ehitas 12. sajandi alguses kuningas Suryavarman II. Algselt ehitati see hindu templiks, mis oli pühendatud khmeeri impeeriumi jumal Višnule, see muudeti järk-järgult budistlikuks templiks. Jalutame läbi keerukate ja hämmastavate bareljeefide, mis esindavad sadu Apsara peeneid nikerdusi, hindu mütoloogiat.
    Õhtul nautime õhtusööki Apsara show’ga.
    Ööbimine Siem Reapis.

    10. päev: 24. jaanuar 2025 SIEM REAP – PHNOM KULEN – BANTEAY SREY

    Täna põgeneme saginast ja tutvume Phnom Kuleni mäega, mida peetakse Kambodža kõige pühamaks mäeks, mis mängis olulist rolli khmeeri impeeriumi ajaloos ja sisaldab hulgaliselt olulisi arheoloogilisi paiku alates kujundatud jõesängidest ja koobastest kuni iidsete 1200-aastaste templiteni. Mägi peaks olema iidse khmeeri impeeriumi sünnikoht.
    Mäel külastame moodsas stiilis pagoodi Preah Ang Thom,  kust avanevad suurepärased vaated Angkori piirkonnale. Imetleme lamava Buddha kaheksa meetri kõrgust kuju ja peske käsi Linga kuju juures, et puhastada oma meelt ja keha. Jätkame oma teekonda tuhande Linga jõe äärde.
    Banteay Srei , mis tõlkes tähendab “naiste tsitadell”. Algselt 10. sajandil ehitatud ja hindu jumalale Shivale pühendatud punase liivakivi tempel on üks Angkori olulisemaid ehitisi, kuna selle seinu kaunistavad keerukad nikerdused, mis on märkimisväärselt hästi säilinud.

    11. päev: 25. jaanuar 2025 SIEM REAP – PHNOM PENH LINN

    Transfeer Siem Reapist Phnom Penhi, 5 tundi bussiga.
    Pärastlõunal Phnom Penhi linnaekskursiooni.
    Külastame tempeid, kus kõik külastajad peavad kandma lühikesi pükse, mis ulatuvad põlvedeni, ja T-särki või pluusi, mis ulatub küünarnukkideni; vastasel juhul peavad nad sissepääsu  juures katteks  sobiva sarongi ostma

    12. päev: 26. jaanuar 2025 PHNOM PENH – KIIRPAAT CHAU DOCI

    Paadi / laeva transfeer Chau Doci linna.
    Kambodža piiril asuv Chau Doc linnas on ainulaadne kultuuriline segu Vietnami, Hiina, Chami ja khmeeri etnilistest rühmadest.
    Ööbimine Chau Docis.

    13. päev: 27. jaanuar 2025 CHAU DOC – CAN THO

    Hommikul sõidame mootorpaadiga, mis on tavaline kohaliku transpordi vahend, mööda Chau Doci jõge. Peatume ühes paljudest ujuvatest kalakasvandustest, kohtume kalakasvatajatega ja  vaatame, kuidas kalu söödatakse. Pärast kalakasvandusest lahkumist suundume Chami külla (moslemiküla), kus Jalutame külas ringi, et näha mošeed.
    Can Tho: Külastame saabumisel Binh Thuy iidset maja. Külastame Can Tho muuseumit. See on Mekongi delta suurim muuseum, mis tutvustab piirkonna põllumajandust ja jõeelu.
    Külastame kakaofarmi ja vaatame kogu šokolaadi valmistamise protsessi. Proovi šokolaadi kõigis selle erinevates vormides, sealhulgas kuuma šokolaadijooki – pärast saad teha lühikese jalutuskäigu talus.
    Ööbimine Can Tho’s.

    14. päev: 28. jaanuar 2025 CAN THO – CAIBE – HO CHI MINH CITY

    Varahommikul külastame ainulaadset Cai Rangi ujuvat turgu. Veetee muutub sadade paatide labürindiks, näeme huvitavat kauplemistegevust, kus kasutatakse traditsioonilist “pakkumisposti”-vahetades postil rippuvaid tarbekaupu Mekongi puu- ja köögiviljade vastu kohalike müüjatega. Pange oma kaamera valmis, kuna see elav hulgiturg vee peal pakub suurepäraseid pildistamisvõimalusi. Sõidame 1,5 tundi Cai Be linna. Mekongi delta südames asuv Cai Be on kuulus oma troopiliste puuviljaaedade ja traditsioonilise käsitöö poolest.  Hiljem sõidame puupaadiga Mekongi jõel, maitstes samal ajal pardal kohalikke troopilisi puuvilju.
    Õhtuks jõuame Ho Chi Minh Citysse (vana nimega Saigon).
    Ööbimine Ho Chi Minh Citys.

    15. päev: 29. jaanuar 2025 HO CHI MINH – CU CHI TUNNELID

    Lahkume hotellist koos kohvritega, et õhtul lennata koju
    Varem tuntud kui “Saigon” enne 1975. aastat, Ho Chi Minh City on täna Vietnami kaubanduskeskus, mis ei maga kunagi. Kuigi see on dünaamiline metropol, kus toimuvad dramaatilised muutused, säilitab linn ajalooliste paikade ja Prantsuse koloniaalmälestiste kaudu endiselt tugeva sideme oma minevikuga.
    Ho Chi Minh Cityst 1,5-tunnise bussisõidu kaugusele on kuulsad Cu Chi sõjatunnelid, mis läbivad linnastunud alasid ja tüüpiliselt lopsakat Lõuna-Vietnami maapiirkonda. Pärast tunnelikompleksiga tutvumist sõidame tagasi linna.

    16.päev 30.jaanuar saabumine Tallinnasse
    Õhtul transfeer lennujaama, lend koju väljub kell 22.15 (lennujaama peame jõudma umbes kell 19.00)

    17. päev 31.jaanuar saabumine Tallinasse

    RINGREISI HIND: 2999€/reisija

    HINNALE LISANDUVAD VIISAD kokku ca 140 eurot.

    Otsid endale lõõgastavat reisi?
    Pole probleemi! Lennutame sind ükskõik millisesse riiki. Võta meiega ühendust ning teeme sulle parima pakkumise!

    chakra1 finair1 kidytour insta1 nova1 salva1 tallink1 nova tez1tez1anex