KERALA- KOOKOSPÄHKLIMAA
Ekskursioonid Keralas

Kerala osariik asub India lõunatipus. Läänes piirneb Kerala Araabia merega ning idast Lääne-Ghati mäestikuga. Kerala nimi tuleb sõnadest kera+alam- kookospähklimaa. Kerala turismiamet on valinud osariigi tunnuslauseks- Jumala enda maa, see viitab erakordsele loodusele aga ka sellele, et see on üks väheseid paiku maailmas, kus hindud, kristlased ja muslimid elavad rahumeelselt koos üksteise kõrval. Kõrvuti on ka nende pühamud.
Loodust on Keralas palju- kookospalmid kasvavad kui umbrohi,ookeanirannale aga pakub konkurentsi hiiglaslik, maailmas täiesti ainulaadne tagaveteala. Loodusparkides, mis asuvad Lääne-Ghati mägedes elab tiigreid, metsikuid elevante, antiloope ,piisoneid ja lugematul hulgal ahve. Mäenõlvu aga katavad tee-, kohvi-, ja kummipuu istandused ja vürtsifarmid.
Keralas on India kõrgeim kirjaoskus (90%),väikseim imikute surevus ja pikim eluiga.
Kerala kohta on öeldud, et see on üks 50-st sihtkohast maailmas, mida lihtsalt peab nägema ja et see kuulub maailma kümne paradiisi hulka.
Soovitame külastada ka Kerala „finantspealinna“ Cochin´it ehk Kochi´t, mida on nimetatud Araabia mere kuningannaks ja Kerala väravaks. Samuti on see ka üks India vanimatest sadamalinnadest, mis on tuntud oma rikka ja värvika ajaloo poolest. Linn on nimelt kuulunud Portugali, Hollandi ning Briti valitsusalasse, samuti on linnas märgata Hiina, Araabia, Prantsuse ning juutide kultuuri mõjutusi. Cochini tähtsamate vaatamisväärsuste hulka kuuluvad Hollandi palee; kitsaste tänavatega juutide linnaosa ja Juudi sünagoog; St. Francise kirik, kuhu olid algselt maetud kuulsa maadeavastaja Vasco da Gama maised jäänused; Santa Cruzi basiilika ning ka omapärased Hiina kalavõrgud ja kalamehed, kes nendega kalda äärest igat liiki mereelukaid välja tõmbavad.

Pealinn:Thiruvananthapuram (inglise keeles Trivandrum)
Elanike arv: 745 000 inimest
Pindala: 38 863 km2
Rahvaarv: 32 miljonit
Keel: Osariigi keel on malayalam. Räägitakse ka hindi ja inglise keelt.
Usk: Hindud 60%, 20% kristlased ja 20% muslimid
Kirjaoskus: 90%
Rahvusloom: Elevant
Rahvuspuu: Kookospalm

vahemaad
Trivandrum – Kochi 220km
Trivandrum- Munnar 360km
Trivandrum- Goa- 1000km
Trivandrum – Mumbai 1540 km
Trivandrum- agra 2610km
Trivandrum- Delhi 2815 km

KERALA TIPPHETKED


-Kerala suurim magnet- ainulaadsed tagaveed
-Paatmajakruiis-unenäoline kogemus
-Periyari looduskaitseala ja Mullaperriyari tamm
-Portugali ja hollandi stiilis ehitised Kochinis
-Omapärane tantsu- ja muusikakultuur
-Söögielamused- igas roas kasutatakse kookost
-Siin sündis eluteadus ayurveda
-Mäenõlvu katvad teeistandused
-Põnev loomariik- metsikud elevandid ja ahvid

PAATMAJA


Paatmaja ehk kettuvallam (tõlkes punutud paat) on sajanditevanune transpordivahend, millega piki tagavete lõputuid veeteid veeti riisi, vilja ja muud raskemat kraami. Paatmajad valmistati leivapuu plankudest ja bambuse mattidest. Kuna naelu ei kasutatud, köideti need kokku kookose kiudude abil.
Täna seilab tagavetel tuhandeid erinevas suuruses ja luksusastmes paatmaju. Neis on 1-6 magamistuba, iga toa juures WC, vannituba, köök, meeskonnaruum ja avatud vöör, kus tavaliselt söögilaud, korvmööbel ja lavats. Meeskond hoolitseb navigeerimise ja toitlustamise eest.

KERALA TAGAVETEL– TRADITSIOONILINE KERALA PAATMAJAKRUIIS


Paatmajakruiis laisalt voolavatel Kerala tagavetel koos ööbimisega ainulaadses punutud paadis ehk paatmajas on üks nauditavamaid viise Kerala avastamiseks. Kruiisi toimumise paik, nn Ida Veneetsia - Alleppey, on üks maalilisemaid ning kauneimaid paiku Keralas.
Lõputu rahu, looduse ürgne ilu ning justkui sadu aastaid tagasi seisma jäänud elu, muudavad selle paiga omanäoliseks. Kitsastes kanalites liuglevad paadid annavad väga hea ettekujutuse tagavete elustiilist – nad viivad teid keset ehedat jõgede-äärset külaelu, riisipõlde, mitmekesist linnuriiki ja metsikut loodust.

Vapustava Lõuna-India piirkonna Keralaga aitavad lähemalt tutvuda põnevad ekskursioonid. Kõik retked on ühepäevased,v.a Kerala paatmajakruiis, mis väljasõit koos ööbimisega.
Kohapeal toimub ekskursioonide eest tasumine sularahas (EUR). Eestikeelne esindaja tuleb kaasa 6 osavõtja korral.

TRIVANDRUMI LINNATUUR
Terve päev

Kerala pealinn Trivandrum on moodne ja arenev pealinn, kus on säilinud endise Travancore kuningriigi kuulsusrikka mineviku mõjud. Lisaks faktile, et Trivandrum on Keralas avaliku võimu asukohaks, on selles tagasihoidliku atmosfääriga linnas palju monumente ning läheduses kauneid randu.  Trivandrumi esinduslikem vaatamisväärtus on üle 2000 aasta vanune Padmanabhaswamy tempel, mis on heaks näiteks  Lõuna-India draviidi arhitektuurist.  Uuem templiosa on kivist ja umbes 500 aastat vana. Kohe templi kõrval asub  Kuthira Mallika ehk hobuste palee, mis oli ühe Kerala valitseja Maharaja Swathi Thirunali kuninglikuks koduks, ning annab fantastilise mulje ja ettekujutuse Kerala kroonitud peade elust. Kaunis palees on suures koguses reliikviaid Maharaja privaatkogudest ning kingitusi, mida talle toodi kõikjalt maailmast.  Samuti on palees välja pandud maalide, relvade ning  Maharaja isiklike esemete kogud. Külastame ka Napieri muuseumi, kus on rikkalik pronksi, kivikujude ja muude muististe kollektsioon, botaanikaaedu, Pronksimuuseumi ja  Sri Chita kunstigaleriid, kus hoitakse maailmakuulsa Ravi Varma õlimaalide suurimat kogu ja maailmakuulsate isa ja poeg  Roerichite maale. Tuuri lõpus külastame Saga käsitöökeskust, mis  on suurepärane koht käsitöökaupade kaasa ostmiseks.

TRIVANDRUMI LINNATUUR

RETK KOLME MERE KOHTUMISPAIKA
Terve päev

Cape Comorin on maaliline rannikulinnake India kõige lõunapoolsemas tipus, 2 tunnise autosõidu kaugusel Trivandrumist. Linn asub haruldases paigas, sest seal kohtuvad kolm suurt veekogu- Araabia meri, Bengali laht ja India ookean. Hingematvalt ilusad päiksetõusud ning loojangud Comorini neemel on kindlasti üheks põhjuseks, miks siia tullakse. Lisaks on see paik ka tähtis hindude spirituaalne keskus. Reisi vältel sõidame paadiga  Vivekananda Rockile, kust asuv meditatsioonikeskus pakub positiivselt rikastavat elamust. Saare kõrval torkab kõigile silmamuinaspoeedi ja eetiku Thiruvalluvari  37 meetri kõrge hiigelkuju. Teel Cape Comorini linnakesse külastame iidset Padmanabhaputami linna, mis oli ligi 300 aastat Travancore Maharaja pealinnaks. Seda linnapaleed peetakse üheks ilusaimaks ning paremini säilinud puidust paleeks maailmas. Tagasiteel on ainulaadne võimalus mitte-hindudele külastada 2500 aastat vana  Sucheendrami templit, mis on üks vähestest tegutsevatest pühakodadest Indias- pühendatud kolmele tähtsamale jumalale- Brahmale, Vishnule ja Shivale.

RETK KOLME MERE KOHTUMISPAIKA

PÄEV METSIKUS LOODUSES
Terve päev

Veedame vahva päeva keset metsikut loodust! Maaliline Neyyari mägipiirkond ning  Neyyari tamm, Agastya mäeahelikus  Lääne-Ghathi mägedes, piirnevad metsiku looduse kaitsealaga, mille tõttu on piirkond lausa ideaalne paik, kus võime kohata kõiki tähtsamaid ayurveedilisi puid ja taimi, loomadest aga tähnikhirve, sambarit, metssigu, põtru, madusid ja ahve. Neyyar Dam asub 32 km kaugusel Trivandrumist, kuid annab Keralast hoopis teistsuguse pildi. Ekskursiooni käigus külastame Neyyari tammi ümbritsevat looduslikult kaunist piirkonda, võtame ette turvabussiga lõvisafari Lõvisaarel, kus elavad vabalt kaheksa lõvi. Edasi teeme paadisõidu Neyyari järvel ning väikese jalutuskäigu metsa, et tutvuda põneva looma- ja linnuriigiga. Külastame krokodillifarmi, kus elavad ka India kaljupüütonid.  Lõunasöök toimub põnevas dzunglihõimu elupaigas, kus sööme lõunat kohalike kombel. Pärastlõunal külastame elevandifarmi, kus saame nautida elevantide söötmist, pesemist ning nendega sõitmist.

PÄEV METSIKUS LOODUSES

India – Kerala

Reiside ajakava

14 – 25 märts 2013 (9 ööd Keralas, 1 öö Delhis, 12 päeva)

14.märts kell 17:00 kogunemine Tallinna lennujaamas
14.märts kell 18:00 – 18:35 lend Tallinn – Helsingi (Finnair)
14.märts kell 20:10 lend Helsingi – Delhi (Finnair)
15.märts kell 06:35 saabume Delhisse ja siseneme Indiasse
15.märts kell 11:50 – 16:45 lend Delhi – Trivandrum (IndiGo Air)
15.märts chek-in Kerala hotelli, õhtul infotund
15 – 24 märts Kerala, ekskursioonid soovi korral + vabaaeg.
24.märts kell 11:00 – 15:45 lend Trivandrum – Delhi
24.märts chek-in Delhi 3* hotelli 1 öö.
25.märts kell 10:45 – 14:50 lend Delhi – Helsingi
25.märts kell 20:10 – 20:45 lend Helsingi – Tallinn

Reisipaketi hinnad on märgitud eraldi iga Kerala hotelli juurde. Paketi hinnas sisaldub: kõik lennuki piletid alates Tallinnast ja tagasi, eesti keelne reisisaatja, transfeerid Keralas ja Delhis lennujaam – hotell – lennujaam, majutus Keralas valitud hotellis 9 ööd, majutus tagasilennul Delhis 1 öö 3* hotellis koos hommikusöögiga. Hinnale lisandub India viisa, kindlustus ja soovi korral valitud ekskursioonid.

[forecast location="India, Kerala" caption="Ilmaennustus" measurement='C' todaylabel="Täna" datelabel="date('d/m/Y')" highlow='%%high%%°/%%low%%°' numdays="3" iconset="Incredible" cache="true" width="100%"]

Küsi pakkumist siit

Või helista + 372 655 5800

chakra1 finair1 kidytour insta1 nova1 salva1 tallink1 nova tez1tez1anex